Haber Detayı
26 Ocak 2019 - Cumartesi 13:31 Bu haber 2123 kez okundu
 
Antalya'da hortum alarmı: Zaruri olmadıkça dışarı çıkmayın
Antalya Havalimanı'nda hortum faciası yaşandı. Bu sabah saatlerinde saatteki hızı 133 km'ye ulaşan hortum nedeniyle; iki otobüs, bir minibüs ve iki merdiven devrildi. Bir uçak ve bir polis helikopterinin pervanesinde hasar meydana geldi. Faciada 12 kişi hastaneye kaldırıldı. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Bütün vatandaşlarımızın uyarıları dikkate almasını rica ediyorum" diyerek zaruri olmadıkça dışarı çıkılmaması ve özellikle dere yatakları bölgelerine yaklaşmamaları konusunda uyardı.
ÇEVRE Haberi
Antalya'da hortum alarmı: Zaruri olmadıkça dışarı çıkmayın

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, "Şiddetli yağış ve fırtınadan dolayı Antalya Havalimanı'nda apronlarda yolcu transferi sağlayan otobüslerden biri devrildi. Buradaki olumsuz hava şartlarından dolayı 10 yaralı var." dedi.

Vali Karaloğlu, kentte şiddetli yağış ve fırtınanın etkili olduğunu söyledi. Antalya Havalimanı'nda hasar oluştuğunu aktaran Karaloğlu, şunları kaydetti:

Aprondaki uçaklara yolcu taşımakta kullanılan merdivenlerden biri ve bir otobüs devrildi. Polis helikopterlerinden birinde ve bir uçakta hasar var. Buradaki olumsuz hava şartlarından dolayı 10 yaralı var. Vatandaşlardan ricam, meteorolojik uyarıları dikkate alsınlar. Bu uyarılar ölçüsünde dışarıya çıksınlar. Uyarılar dışında dışarıya çıkmamaları konusunda uyarıyoruz."

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı