Haber Detayı
27 Ocak 2019 - Pazar 13:58
 
CHP MYK'da Şişli kavgası
CHP MYK'da konuşulan İstanbul adayları içinde adı Şişli için geçen, Fidan Aslan Eroğlu kavgası çıktı. MYK toplantısına ara verildi.
POLİTİKA Haberi
CHP MYK'da Şişli kavgası

Şişli adayının MYK'ya Fidan Aslan Eroğlu olarak sunulması üzerine MYK'da tartışma çıktı. Eroğlu'nun Şişli için doğru olmayacağını söyle kimi MYK üyeleri itiraz edince çıkan tartışma sonunda MYK'ya ara verildi.

Öte yandan bölgede yerel yayın yapan Şişli Gazetesi Fidan Aslan Eroğlu'nun, CHP'den aday gösterilmediği için istifa eden Mustafa Sarıgül tarafından öne çıkarılarak, aday yapılmaya çalışıldığını savundu. Gazete, haberinde Eroğlu tarafından paylaşıldığını iddia ettiği ve CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu aleyhinde yaptığı sosyal medya paylaşımına da yer verdi.

İşte Şişli Gazetesi'nin o haberi:

Sarıgül'den Şişli'ye yine büyük oyun. Şişli Belediye Başkanlığı'na Beykoz Konakları'na alınan kararla Fidan Aslan Eroğlu aday yapılmak isteniyor.

ŞİŞLİ'DE İKİNCİ İNÖNÜ VAKASI

Şişli'de yine ikinci İnönü vakası planlanıyor. Fidan Aslan Eroğlu Şişli Belediye Başkanı yapılarak Şişli'de yine Mustafa Sarıgül hakimiyeti kurulmaya çalışılıyor.

Sarıgül; 2014'te de Şişli'de hiç kimse tarafından düşünülmeyen Hayri İnönü aday yapılmıştı. Şişli'yi ve Şişliliyi tanımayan bir isim olması Şişli'yi her halükarda Sargül'ün yönetmek istediği yıllar sonra ortaya çıkacaktı. 

Şimdide planlanan aynı şey. Sarıgül Şişli Belediyesi'ni kendisi yönetecek. İlk etapta Fidan Aslan Eroğlu'nu başkan yaptırarak meclisi kendi ekibi oluşturacak ve sonuçta belediyeyi kendisi yönetecek. Sonra istifa etmesi istenecek.  

CHP'Yİ ELE GEÇİRME PLANLARI

Beykoz Konakları'nda yapılan planda; Mustafa Sarıgül Şişli Belediye Başkanlığı'na, Fidan Aslan Eroğlu'yu da Beşiktaş Belediye Başkanlığı'na aday yaptırarak İstanbul'da Sarıgül hakimiyeti kurulup CHP'yi ele geçirme planları devreye sokulacaktı. 

CHP ADAYLARI AÇIKLAMADAN SARIGÜL İSTİFA ETMİŞTİ

CHP daha adayları açıklamadan Sarıgül istifa etmişti. Şişli Gazetesi olarak bu istifanın arka planlarının olduğunu yazmıştık. İşte o nedenlerin arka planları tek tek ortaya çıkmaya başladı.

Sarıgül'ün bu hamlesi ile Şişli ve CHP ile ilgili büyük planların yapıldığı ortaya çıkmış oluyor. Beykoz Konaklaı'nda planlanan kurgu ile her türlü kazanan yine Mustafa Sarıgül ve ekibi olacağı için istifa ettiği böylelikle ispatlanmış oluyor.

SARIGÜL'ÜN BAĞIMSIZ ADAYLIĞI KONUŞULMUŞTU

Mustafa Sarıgül'ün bağımsız aday olacağı da konuşulmaktaydı. Bağımsız aday olmak demek meclis üyelerinin başka partiden olması anlamına geliyordu. Buna rağmen Sarıgül'ün bağımsız aday olacağının konuşulması bu haberin ve bu planların doğruluğunun da bir başka ispatı oluyor.

BİR TÜRLÜ DSP'YE GEÇMEMİŞTİ

Sarıgül'ün DSP'ye geçeceği kamuoyunda bilinmesine rağmen bir türlü DSP'ye geçmiyordu. Hatta DSP Genel Başkanı artık açık çağrı yapmaya başlamıştı. Ona rağmen Sarıgül bir türlü DSP'ye geçmiyordu. Sürekli DSP'yi, kamuoyunu ve en yakınlarının dahi oyalıyordu.

Bu oyalamasının arka planında Sarıgül'ün bu ayak oyunları yatıyordu. CHP'nin Şişli adayı olarak Fidan Aslan Eroğlu'nun aday yaptırıp Şişli'yi yine kendisi yönetecekti.

Tüm bu gelişmeler de Mustafa Sarıgül'ün bir türlü DSP'ye geçmemesinin arka planında da yine bu kurgunun yattığının aleni ispatı oluyordu.. 

EKREM İMAMOĞLU'NA DA VİZYONSUZ DEMİŞTİ

Fidan Aslan Eroğlu, daha önce yaptığı paylaşımda "Beylikdüzü'nde tam bir belediyecilik katliamı yaşanıyor. Ekrem İmam diye birini koymuşlar buraya yatıp kalkıp karadeniz diyor' bunu buraya kim koyduysa ağır vizyonsuzmuş. Git kardeşim karadenizden aday ol öyleyse bize ne senin memleketinden..." ifadelerini kullanmıştı.

ÜLKEDE HABER'İN NOTU: Öte yandan Fidan Aslan Eroğlu tarafından atıldığı iddia edilen paylaşımla ilgili yaptığımız araştırmada, Eroğlu'nun başka bir hesap kullandığını, bu hesabın artık kullanılmadığını öğrendik. Konuyla ilgili Eroğlu'na ulaşamamız nedeniyle Eroğlu'nun iddialara cevabına yer veremiyoruz. Eroğlu, istediği taktirde iddialara vereceği yanıtlara da sayfalarımızda yer vereceğimizi duyururuz.

Kaynak: Şişli Gazetesi

 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı