Haber Detayı
04 Ocak 2019 - Cuma 14:21
 
CHP'nin PM'ye sunulacak 6 kent belli oldu
CHP MYK toplantısında yerel seçimlerde aday gösterilmesi beklenen isim listesi Parti Meclisi'nin onayına sunuldu. MYK'de son dakikada listenin değiştiği öğrenildi.
POLİTİKA Haberi
CHP'nin PM'ye sunulacak 6 kent belli oldu

CHP MYK toplantısında yerel seçimlerde aday gösterilmesi beklenen 100 kişilik isim listesi Parti Meclisi'nin onayına sunuldu.

Buna göre; Bursa-Mustafa Bozbey, Mersin-Serdal Kuyucuoğlu, Kahramanmaraş-Ali Öztunç, Van-Nurettin Beyaz, Iğdır-Sözer Sayan Kütahya-Eyüp Kahveci isimleri PM onayına sunuldu.

CHP'de Parti Meclisi'nin onayına sunulan listede Mersin Büyükşehir Belediye adayında son dakikada değişikliği yaşandı. CHP'de en fazla aday adayının olduğu Mersin'de Serdal Kuyucuoğlu ile Vahap Seçer isimleri konuşulurken, son dönemde Kuyucuoğlu'nun ismi öne çıkmıştı.

Bu kapsamda bugün sabah gerçekleştirilen Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısına da sunulan listede de Mersin adayı olarak Kuyucuoğlu'nun ismi yer aldı. Edinilen bilgiye göre, MYK'de son dakikada listenin değiştiği öğrenildi. PM'ye getirilen listede Kuyucuoğlu yerine Vahap Seçer'in aday olarak yer aldığı öğrenildi.

Kaynak: (Cumhuriyet) - Cumhuriyet Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı