Haber Detayı
06 Şubat 2019 - Çarşamba 06:21
 
İstanbul'a 30 Karadenizli aday
İlk sırada 9 adayla Trabzonlular yer alıyor.
YEREL YÖNETİM Haberi
İstanbul'a 30 Karadenizli aday

İstanbul nüfusunun 2,5 milyondan fazlasını Karadenizliler oluşturuyor. İstanbul'un 39 ilçesinden 30'nun yerel seçimdeki adayları Karadenizli. İstanbul’un ilçelerini yönetmeye talip Karadenizli adaylar arasında ilk sırada Trabzonlular var. Türkiye Gazetesi'nden Sefa Bilgitekin'in haberine göre, Cumhur İttifakı’ndan 5, Millet İttifakı’ndan da 4 olmak üzere toplamda 9 aday Trabzonlu. Trabzon’u 7 aday ile Rize, 5 adayla da Giresun izliyor. Bu illeri, 3 adayla Ordu, 1’er adayla da Kastamonu, Bayburt, Tokat, Sinop, Bartın ve Artvin takip ediyor.

Cumhur İttifakı, İstanbul’un ilçelerinde 16 Karadenizli aday gösterdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memleketi olan Rize- Güneysu’dan bir ismin de yer aldığı adaylar şunlar:

Adalar’da Özlem Öztekin Vural (Ordu), Arnavutköy’de Ahmet Haşim Baltacı (Trabzon), Avcılar’da İbrahim Ulusoy (Trabzon), Bağcılar’da Lokman Çağrıcı (Giresun) Bakırköy’de Mehmet Umur (Kastamonu), Beykoz’da Murat Aydın (Giresun), Beyoğlu’nda Haydar Ali Yıldız (Rize-Güneysu), Çekmeköy’de Ahmet Poyraz (Rize), Eyüp Sultan’da Deniz Köken (Ordu), Gaziosmanpaşa Hasan Tahsin Usta (Trabzon), Güngören’de Bünyamin Demir (Trabzon) Şişli’de Nihal Yıldırım (Bayburt), Ümraniye’de İsmet Yıldırım (Rize), Üsküdar’da Hilmi Türkmen (Trabzon), Zeytinburnu Ömer Arısoy (Rize) ve Maltepe’de Ahmet Baykan (Artvin).

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı