Haber Detayı
29 Ocak 2019 - Salı 21:47 Bu haber 1177 kez okundu
 
Kaftancıoğlu'nun istifası istendi mi?
CHP İstanbul İl başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun istifasının istendiği ile ilgili iddialar netlik kazanmaya başladı.
POLİTİKA Haberi
Kaftancıoğlu'nun istifası istendi mi?

KULİS / ANALİZ - Ülkede Haber'in edindiği bilgiye göre bugün toplanan MYK gündeminde İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun görevden alınması ya da istifasının istenmesi yoktu.

Ancak Hürriyet gazetesi yazarı Abdülkadir Selvi'nin bugün köşesinde yer verdiği ve Engin Altay'ın ağzından aktardığı açıklamalar gündeme geldi. Canan Kaftancıoğlu'nun istifa restini "şımarıklık" olarak değerlendiren Engin Altaylı'nın açıklaması konuşuldu.

Engin Altay'ın bu cümleleri üzerine Kılıçdaroğlu tek bir cümle kurdu, "Haklı, katılıyorum".

Canan Kaftancıoğlu'nun "istifasının istendiği" haberlerinin kaynağı işte bu.

Canan Kaftancıoğlu'nun Kılıçdaroğlu'nun bu düşüncesini öğrenmesinin ardından istifa edeceği haberi yayılmaya başladı ancak düşünüldüğü gibi olmadı. Aksine Canan Kaftancıoğlu bu akşam, yarın adaylarla yapılacak toplantı seçim gündemiyle ilçe başkanlarıyla toplantı yaparak, istifasını isteyenlere görev başındayım mesajı verdi.

Bu süreçte, ilçe başkanları, ne kadar Kaftancıoğlu'nun yanında olur bilemeyiz ancak Kaftancıoğlu halihazırda il başkanı.

Görünen o ki; Kılıçdaroğlu da Canan Kaftancıoğlu'nun 'istifa' mesajından rahatsız ama, seçim sürecinde bir değişiklik düşünmüyor.

Ve yine görünen o ki Kaftancıoğlu, söylentilere kulaklarını tıkamış, seçime hazırlanıyor.

Sonrası O'nun ve Kılıçdaroğlu'nun  tek kelimesinde!

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı