Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 12:30 Bu haber 4458 kez okundu
 
Mezitli isyanda: Neşet Tarhan geri çekilsin
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Mezitli Belediye Başkan adayı olarak mevcut başkan olan Neşet Tarhan’ı göstermesi kriz yarattı.
POLİTİKA Haberi
Mezitli isyanda: Neşet Tarhan geri çekilsin

CHP’nin on iki aday adayının tamamı ortak bir deklarasyon yayınlayarak Neşet Tarhan’ın isminin yanlış olduğunu ve seçimlere Tarhan ile gidilmesi halinde seçimi kaybedebilecek kadar kötü sonuçların doğabileceğini aktardı. 

Tarhan’ın kahvaltı davetine katılan olmadı

Neşet Tarhan’ın aday adaylarına vermek istediği kahvaltıya katılan aday adayı olmadı. Aday adayları aynı saatlerde başka bir yerde kahvaltıda buluştu burada Mezitli’nin geleceğinin konuşulduğu belirtilirken bir deklarasyon yayınlanarak Neşet Tarhan isminin Mezitli için yanlış karar olduğunun da altı çizildi. 

Kılıçdaroğlu’na ortak dilekçe yazdılar

Aday adayları ayrıca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na da ortak bir dilekçe yazarak atamadan vazgeçilmesi gerektiğinin Mezitli için hayati önem arz ettiğini belirttiler 

“Gerekli adım atılmalı”

Neşet Tarhan ismini yanlış olduğunu söyleyen 12 aday adayı bunu da Tarhan’ın beş yıllık başkanlık süresince vatandaşlarda ve örgütte  bıraktığı izlenim olduğunu ifade ettiler. Aday adayları, seçim çalışmaları kapsamında kendi seçmenlerinin büyük bir çoğunluğunun Neşet Tarhan’a karşı olduğunu partilerinin  Mezitli için gerekli adımı atması gerektiğini aktardılar. 

Edinilen bilgiye göre ise Neşet Tarhan’ın aday olarak açıklanmasında Vahap Seçer’in önemli rol oynadığı da ifade ediliyor.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı