Haber Detayı
20 Ocak 2019 - Pazar 12:26
 
Miroğlu: HDP'nin oylarına talibiz
Hakkari'de partisinin aday tanıtım toplantısına katılan AKP Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyesi Orhan Miroğlu, bölgeyi kayyımlarla ilelebet yönetmek gibi bir niyette olmadıklarını öne sürdü.
POLİTİKA Haberi
Miroğlu: HDP'nin oylarına talibiz

Toplantıda konuşan Miroğlu kayyım politikasını savunarak, "Ama birileri seçilmiş insanların karşısına Kandil'den atanan birtakım yaşı bile kemale ermemiş, yaş anlamında söylüyorum, rüştünü bile ispat edememiş birtakım gençlere teslim edildi. Devlet buna seyirci kalır mıydı? Elbette ki kalamazdı. İstanbul nasıl ki seçilmiş belediye başkanlarıyla yönetilecekse Hakkari de seçilmiş belediye başkanlarıyla yönetilecek" dedi.

'HDP'Lİ 2 MİLYONUN OYUNA TALİBİZ'

HDP'nin 2 milyon oyuna talip olduklarını belirten Miroğlu, "HDP'li seçmene seslenirken hep şunu söyledik. 'Siyasi partileriniz kapatıldı bu ülkede, milletvekilleriniz 10 sene hapishanelerde kaldılar. Bu sistemden size ne, bu sistemi niye koruyorsunuz? Bu sistemin yol açtığı baskı mekanizmaları en çok size, sizin partilerinize ve size oy veren seçmene zarar verdi' dedik. Bunda etkili olduk mu, evet olduk. Referandumu biz 'hayır' oylarına karşı 1 milyon 380 bin civarında bir oy farkıyla kazandık. Ama HDP seçmeni referandumda bize ne oy verdi biliyor musunuz, tam 2 milyon oy verdi. Şimdi sizin huzurunuzda sadece Hakkari'deki HDP'li kardeşlerime değil İstanbul'da, İzmir'de, Mersin'de, Adana'da yaşayan HDP'li kardeşlerime de sesleniyorum ve diyorum ki sizin bu 2 milyon oyunuza AK Parti taliptir. Bu oylarınızı sizden istiyoruz diyorum" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı