Haber Detayı
31 Aralık 2018 - Pazartesi 18:24 Bu haber 2113 kez okundu
 
ÖDP’den yeni yıl mesajı: Hayal et ve gerçekleştir
Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP), yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
POLİTİKA Haberi
ÖDP’den yeni yıl mesajı: Hayal et ve gerçekleştir

“Karanlığın ağır bastığı bir yılı daha geride bırakıyoruz.” denen açıklamada, 

“Köhnemiş zorba iktidarları ‘-çürüyen diş, dökülen et- bir daha geri dönmemek üzere yıkılıp gidecekler.’ Ve memleketin güneşli, güzel hürriyet günleri onun için mücadele edenlerin eseri olacak… Mutlaka olacak…” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamanın tam metni şöyle:

Ama her zaman olduğu gibi bugün de tarihin az gördüğü bu büyük kötülüğün kuşatmasını kırmanın yollarını aramaya devam ediyoruz. 

İnsanlığın bu uzun yürüyüşünde bir ateş böceği misali yanıp sönen ışıklarda umut biriktiriyoruz.

O yüzden her şeye rağmen ümitvarız!

İyimser olmak güzeldir ama hayır sadece bir iyimserlikten söz etmiyoruz, karanlığın içinde yanıp sönen ateş böceklerinde saklı o potansiyele inanıyoruz. 

Haziran direniş günlerimizden Hayır yürüyüşüne; kadınların mor dalgalarla büyüyen isyanından bugün kış ortasında fabrika önlerinde yanan direniş ateşlerine her şey bize başka bir ihtimalin daha olduğunu söylüyor. 

O ihtimal gelecektir !

Fransa’da sarı yeleklerle parlayan itiraz hepimizin itirazıdır. Flormar kapısında süren inat hepimizin inadıdır. Tarlasındaki ekini para etmeyen, ocağında tenceresi kaynamayan emekçinin isyanı hepimizin isyanıdır. 

Yürüyüşümüz de bunun için ve bu yoldadır!

Hayata ve geleceğimize dair iyi dileklerimiz, güzel hayallerimiz de bu yürüyüşte saklıdır. Ancak biliriz ki bu dileklerimiz ve hayallerimiz ancak biz onu çok istersek ve uğruna daha fazla mücadele edersek gerçek olacak.

İmkansız görüneni gerçekleştirmenin yolu mücadeleden, dayanışmadan, sabırdan, inattan, sokaktan, birleşik öz gücümüzden geçecek!

Yeni yıla eski yılın bıkkınlıklarını, yorgunluklarını değil inatlarımızı ve umutlarımızı taşıyoruz… Yeni yıla kötülüğün kör ettiği kalpleri fethedecek sonsuz bir sevgi ve aşk taşıyoruz…. Yeni yıla mücadelenin azmini, kararlığını taşıyoruz… Yeni bir yıla daha devrimin ve sosyalizmin tap taze nefesini taşıyoruz…

Köhnemiş zorba iktidarları ‘-çürüyen diş, dökülen et- bir daha geri dönmemek üzere yıkılıp gidecekler.’ Ve memleketin güneşli, güzel hürriyet günleri onun için mücadele edenlerin eseri olacak… Mutlaka olacak…

Gündüzlerinden güneşi, gecelerinden yıldızları eksik etmeyeceğimiz günlerle yeni bir yıla merhaba…

2019 mutluluğun, sevginin, dayanışmanın, inadın yılı olsun…

Mutlu yıllar…

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı