Haber Detayı
20 Aralık 2018 - Perşembe 10:43 Bu haber 418 kez okundu
 
Yalova'da Deprem
Yalova'da merkez üssü Çınarcık olan 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yalova kent merkezinin yanı sıra Bursa, İstanbul, Kocaeli ve Balıkesir'de de hissedilen deprem, kısa süreli paniğe neden oldu.
ASAYİŞ Haberi
Yalova'da Deprem

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı'nın merkez üssünü Yalova'nın Çınarcık ilçesi olarak açıkladığı deprem, saat 09.34'te meydana geldi.

Yerin 7.01 metre derinliğinde olan deprem, ilçenin yanı sıra kent merkezi, Bursa, Balıkesir ve İstanbul ve Kocaeli'de de hissedildi. Kısa süreli paniğe neden olan depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı. 

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü ise Depremin merkez üssünü Çınarcık ilçesine bağlı Esenköy, büyüklüğünü 4.5, derinliğini ise 5.4 olarak açıkladı.

"Depreme hazır olmalıyız"

Habertürk canlı yayınına katılan Kocaeli Üniversitesi öğetim üyesi Prof Dr Şerif Barış, "Bu büyük bir depremin öncüsü değil. Kuzey Anadolu Fayı'na baktığımızda daha önce büyük depremlerinden önce öncü deprem olmamıştır. Tarihinde böyle bir olay yok. Hep aynı yere geliyoruz. Ama esasında Kuzey Anadolu Fay Hattı'nda yaşayan insanların depereme hazır olması gerekiyor.

20 gün önce de deprem olmuştu

30 Kasım tarihinde de 05.36'da Yalova Çınarcık merkezli 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Deprem, İstanbul, Kocaeli, Bursa ve Tekirdağ gibi çevre illerde de hissedilmişti. 

Kaynak: Editör:
Yorumlar
Haber Yazılımı