Yazı Detayı
24 Aralık 2018 - Pazartesi 04:31
 
İzmir'de CHP İzlenimleri
Deniz Zeyrek
denizzeyrek@sozcu.com.tr
 
 

Ankara'dan ayrıldığımızda gri ve yağmurlu bir hava vardı. İzmir'e indiğimizde ise bizi güneşli, güzel bir gün karşıladı.

Hürriyet Yazarı Ertuğrul Özkök'ün annesi Hafize Özkök'ün cenaze töreni için Alsancak Hocazade Camii'ne geçtiğimizde, Özkök ailesini yalnız bırakmayan kalabalık bir İzmirli grupla karşılaştık. Sedat Ergin, Deniz Sipahi, Kanat Atkaya gibi Hürriyet yazarlarının yanısıra, İzmir siyasetinin önde gelenleri de cenaze töreni için gelmişti.

Bir ara kulağında telsiz olan korumaları görünce, “cami avlusunda bir Bakan ya da üst düzey bir güvenlik yetkilisi var” diye düşündüm. Bir süre sonra yanımızdan eski Ekonomi Bakanı, AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Nihat Zeybekçiyanımızdan geçti ve Özkök Ailesine başsağlığı diledi. O sırada CHP İzmir Büyükşehir aday adaylarından Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer ve AK Parti'nin adaylık teklifini kabul etmeyen İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ile sohbet ediyorduk.

Soyer, hedefinin İzmir'in demokrasisiyle, kültürüyle, siyasetiyle Türkiye'yi dönüştüren ve dünya çapında saygınlığı olan bir kente dönüşmesi olduğunu anlatıyordu.

Karşılaştığım bir başka İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur'du.

İnsanların toplu olarak bulunduğu bir alanda haliyle en çok CHP'nin Büyükşehir adayının kim........

Yazının Devamı

 
Etiketler: İzmir'de, CHP, İzlenimleri,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı