AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten açıklamalar

15 Haziran 2020 20:00 Gündem
AKP, Merkez Yürütme Kurulu (MYK), toplantısı sonrası açıklama yapan Ömer Çelik, koronavirüs vakalarındaki artış için "Bir takım rakamların artışı üzüntü verici bir durumdur'' dedi. Çelik, aynı zamanda Sultanahmet tartışmaları ve Libya konusu üzerinde de durdu.
AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten açıklamalar

AKP Merkez Yürütme Kurulu (MYK), toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan parti sözcüsü Ömer Çelik artan koronavirüs vakalarına ilişkin, “En büyük düşmanımız rehavettir. Normalleşmenin daha da devam etmesi için maske mesafe temizlik üçgenine ne kadar dikkat ederse elimiz o kadar güçlü olur. Bir takım rakamların artışı üzüntü verici bir durumdur” dedi.

REHAVETTEN UZAK DURUN

”Rehavetten ne kadar uzak durursak, tedbirlerde ne kadar titiz olursak normalleşme o kadar güçlü olacaktır. Dünyanın kirlenmesi, çevre konularının bu kadar duyarsız şekilde ele alınması, biomühendislik ürünü bitki, hayvanların ortaya çıkması, hayat alanların yok edilmesi insanı yeni tehditlerle karşı karşıya bırakıyor. Bütün bunlara karşı ilaç, aşı geliştirmek kadar daha geniş bir kadrajla bakmak gerekiyor. Bunun da ilk atılacak adımı doğayı korumaktan geçtiği görülüyor. Çevre meselelerini vatanseverliğimizden ayrı düşünemeyiz. Doğayla rakip değiliz, doğayla arkadaşız.

HEDEFLERİN TAMAMI İMHA EDİLDİ

Pençe Kartal Operasyonu başarıyla sürmüştür. Terör örgütleriyle mücadelemiz kararlı bir şekilde güçlü bir şekilde devam edecektir. Hedeflerin tamamı imha edilmiştir. Pençe Harekatlarında elde edilen kazanımların arkası mutlaka gelecektir. Bütün terör unsurları hedeftir. Silahlı kuvvetler mensuplarımıza, polisimiz, özel harekatımız, korucularımıza tebriklerimizi, teşekkürlerimizi iletiyoruz.

SULTANAHMET, AYASOFYA TARTIŞMASI 

Dünyanın her tarafında ırkçı kimlikli kişilerin heykelleri yıkılırken, bir tek Fransa’dan ‘biz bu değerleri koruyacağız’ diye maalesef açıklamalar geldi. Irkçılığın, İslamfobi’nin, antisemitizmin insan hayatını tehdit eden virüs, bakteri ve genetik saldırılarla aynı şekilde ele alınması gerekir. Türkiye içinde İslamofobik dilin en çarpıcı örneği olarak CHP’li milletvekilinin ‘Sultanahmet’i müze yapalım’ dediğini gördük. Sultanahmet’i müze yapmakla Türkiye’nin laik olması arasında bir zihniyet çarpıklığı vardır. Dün gece televizyonlara çok sık çıkan profesörün Ayasofya’nın cami kimliğine yeniden kavuşmasının AK Parti’nin Türkiye’nin kurucu liderlerle kavgalı olduğunu söylemiştir. Egemenlik hakkımızı bugün bu şekilde kullanma konusundaki tartışmaların Türkiye’nin kurucu liderleriyle kavga olarak sunulması kışkırtıcı, provokatif ve maalesef bunu söylemek zorundayım ahlak dışı bir yaklaşım olamaz.Bu şekilde demokrasimizi, hak ve hürriyet düzenini sakatlamak isteyenlere asla müsaade etmeyeceğiz.

SARRAC YÖNETİMİNİ DESTEKLİYORUZ

Libya meselesi sürekli gündemimizdedir ve yakından takip ediyoruz. Libya’daki tek meşru aktör olan Serrac yönetimi giderek daha çok mevzi kazanmaktadır. 9 yıldır devam eden sorunun meşruiyet ve hakkaniyet temelinde çözümünü destekliyoruz.Bir CHP grup başkanvekili çıkıp Hafter’i makul ve seküler olarak nitelendirdi. Dünyada Hafter’i seküler Serrac’ı terörist olarak görecek herhalde sadece CHP vardır. Masum, sivil Libyalıların tamamı kardeşimizdir. Türkiye Libya dayanışmasının gücü görülmüştür. Libya halkının tamamını temsil eden BM tarafından meşru hükümet görülen yapıya verdiğimiz desteği devam ettireceğiz. Bu aynı zamanda Doğu Akdeniz’deki çıkarlarımız için elzemdir.”

 

Kaynak : ANKA

Bu Haberi Yorumlayın..