AKP’li belediyeden tepki çeken 19 Mayıs paylaşımı

06 Mayıs 2020 01:52 Yerel Yönetimler
Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı'nın Twitter hesabından yapılan paylaşımda "19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı" yerine yalnızca "19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı" ifadeleri kullanıldı. CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan, 19 Mayıs dolayısıyla Gaziantep Büyükşehir Belediyesi'nin paylaşımına tepki gösterdi.
AKP’li belediyeden tepki çeken 19 Mayıs paylaşımı

Belediyenin Twitter’daki paylaşımında Atatürk isminin yer almayışına tepki gösteren Kalkan, o paylaşımla ilgili şunları söyledi:

“19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı değil, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı. Sayın @FatmaSahin bence birileri bu tarz konularla sizi ve belediyeyi sürekli gündem yapmaya çalışıyor. Bizler belediyenin bu tarz konularla gündeme gelmesinden VALLAHİ YORULDUK!!!”

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Tepki çeken paylaşımın ardından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, konuyla ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada bahsi geçen çalışma paylaşılırken “19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ ifadesi eksik yazılmıştır” dendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığımızca Twitter’dan ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ yerine sehven ’19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’ ifadeleri kullanılarak bir paylaşımda bulunulmuştur. Twitter mecrasında yapılan paylaşımın Gazi Mustafa Kemal Atatürk üzerinde olumsuz bir algı oluşturmanın dışında bir anlayışla gerçekleştirildiği aşikardır. Şöyle ki; gönderinin video detayına bakıldığında paylaşımda Atatürk’ün sevdiği şarkılar konsepti üzerinde bir yarışmanın yapılacağı açıklanmaktadır. Bu nedenden dolayı gönderinin yayınlanma amacı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramının önemine işaret etmektedir.”

Bu Haberi Yorumlayın..