• Anasayfa /
  • /
  • Aleyna’nın şüphelisi Ümit Can’ın annesi ölü bulundu

Aleyna’nın şüphelisi Ümit Can’ın annesi ölü bulundu

18 Eylül 2020 07:21 Gündem
21 yaşındaki Aleyna Çakır'ın ölümünün ardından hakkında soruşturma başlatılan Ümit Can Uygun'un annesi Gülay Uygun, ölü bulundu.
Aleyna’nın şüphelisi Ümit Can’ın annesi ölü bulundu

3 Haziran’da Ankara’daki evinde ölü olarak bulunan 21 yaşındaki Aleyna Çakır’ın ailesi, kızlarının cinayet sonucu öldüğünü savunuyordu. Kızlarının öldürüldükten sonra intihar süsü verildiğini öne süren aile, şüpheli olarak kızlarının erkek arkadaşı Ümit Can’ı işaret ediyordu. Aleyna Çakır’ın komşuları ve arkadaşları da genç kadının sürekli şiddet gördüğünü söyleyip cinayet ihtimali üzerinde durdu.

Sosyal Hizmetler yurdunda görevli olan Gülay Uygun’un yurtta kalan Aleyna Çakır’ı ve diğer kadınları seks işçiliğine yönlendirdiği iddiası üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Çalışma Bakanlığı idari soruşturma başlattı. Bakanlık soruşturmasının ardından Ümit Can’ın annesi Gülay Uygun bugün akşam saatlerinde başına tek el silahla ateş etmiş olarak ölü bulundu.

3 Haziran’da evinde ölü bulunan, Aleyna Çakır ismini kullanan Sema Esen’in ailesi, otopsi raporunun çıkmasının ardından ATV’de yayımlanan Müge Anlı’nın programına katılmıştı. Aleyna Çakır’ın tırnaklarında erkek DNA’sına ait kalıntıların bulunması genç kızın öldürülmüş olabileceği iddialarını kamuoyunda güçlendirmişti.

Bu Haberi Yorumlayın..