Ali Babacan’dan Halk TV tepkisi

28 Eylül 2020 10:18 Politika
Halk TV ekranının beş gün boyunca karartılması kararına tepki gösteren DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, “Muhalif seslerin zaten duyulamadığı medyada RTÜK'ün de fikir polisliğine soyunması kabul edilemez” dedi.
Ali Babacan’dan Halk TV tepkisi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Ali Babacan, Halk TV ekranının beş gün boyunca karartılması kararına tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Muhalif seslerin zaten duyulamadığı medyada RTÜK’ün de fikir polisliğine soyunması kabul edilemez” ifadelerini kullanan Babacan, söz konusu karara ilişkin “Kınıyorum” dedi.

Ali Babacan’ın açıklaması şu şekilde:

“Muhalif seslerin zaten duyulamadığı medyada RTÜK’ün de fikir polisliğine soyunması kabul edilemez. Tamamı ifade özgürlüğü içinde olan konuşmalar için Halk TV’nin beş gün kapatılmasını kınıyorum.”

RTÜK 5 günlük karartma cezasını Ayşenur Arslan’ın 16 Haziran 2020 tarihli Medya Mahallesi programındaki bazı ifadelerine dayandırmıştı. Ayşenur Arslan söz konusu programda iktidarın dış politika tercihlerini eleştirmişti. Bazı cümleler suç unsuru olarak değerlendirilerek, “Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarını rencide etmek ve onları hafife almakla” itham edilmişti.

Bu Haberi Yorumlayın..