• Anasayfa /
  • /
  • Atatürk’e hakaret eden Fatih Tezcan hakkında soruşturma

Atatürk’e hakaret eden Fatih Tezcan hakkında soruşturma

13 Mayıs 2020 00:15 Gündem
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fatih Tezcan'a halkı kin ve düşmanlığa tahrik ile halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit suçlarından soruşturma başlattı.
Atatürk’e hakaret eden Fatih Tezcan hakkında soruşturma

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, Fatih Tezcan hakkında ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ile Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit’ suçlarından re’sen soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Daha önce Atatürk’e ettiği hakaret ettiği için yargılanan Tezcan, yayınladığı videoda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, “Biz bir daha sokağa çıkarsak eğer kimleri toplayacağız, listelerden haberiniz var mı sizin, ailenizi nasıl koruyacaksınız? Karınızı, çocuklarınızı nasıl koruyacaksınız bizden? Erdoğan’ın bir damla kanına milyonlarca kan dökülür bu ülkede” demişti.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, bu sözleri nedeniyle Tezcan hakkında soruşturma başlatıldığını şöyle açıkladı:

“Fatih Tezcan adlı şahsın halkın bir kesimini hedef alarak tehdit içerikli bir video yayınladığına dair 11.05.2020 tarihinden itibaren çeşitli internet siteleri ile sosyal medyada haber yapıldığının belirlenmesi üzerine 5271 Ceza Muhakemesi Kanunu’nun 160. maddesi gereği işin gerçeğini araştırıp yasal gereğine tevessül etmek amacıyla adı geçen hakkında Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik (TCK.m.216) ile Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit (TCK.m.213) suçlarından re’sen 2020/68364 no.lu soruşturma başlatılmıştır.

Kamuoyuna ve tüm basın/yayın kuruluşlarına saygıyla duyurulur.”

Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik de Fatih Tezcan hakkında ‘Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik ile Halk Arasında Korku ve Panik Yaratmak Amacıyla Tehdit’ten suç duyurusunda bulunmuştu.

Bu Haberi Yorumlayın..