• Anasayfa /
  • /
  • AYM üyesi Yıldırım’dan ‘ışıklar yanıyor’ açıklaması

AYM üyesi Yıldırım’dan ‘ışıklar yanıyor’ açıklaması

14 Ekim 2020 07:50 Gündem
Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım sosyal medya hesabından “Işıklar yanıyor” diyerek AYM binasının fotoğrafını paylaştı. Tepki çeken bu paylaşımın ardından Yıldırım'dan yeni açıklama geldi.
AYM üyesi Yıldırım’dan ‘ışıklar yanıyor’ açıklaması

Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım sosyal medya hesabından “Işıklar yanıyor” diyerek AYM binasının fotoğrafını paylaşan AYM Üyesi Engin Yıldırım, CHP’li Enis Berberoğlu hakkında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yeniden yargılanma talebini reddetmesinin ardından “Işıklar yanıyor” notuyla Yüksek Mahkeme binasının fotoğrafını paylaşmıştı.

Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, “Işıklarımız hiç sönmüyor” dedi. Yıldırım ise, ikinci bir paylaşım yaparak “Işıklar yanıyor’ derken hukukun ışığını kastettim, başka ışıkları değil” yanıtını verdi.

“İMA ETMEM SÖZ KONUSU DEĞİL”

AYM üyesi Engin Yıldırım daha sonra bir açıklama daha yaptı.

AYM üyesi Yıldırım, “Şahsi Twitter hesabımda yaptığım paylaşımda kullandığım ibare maksadı aşan bir şekilde yorumlandı ve bundan büyük bir üzüntü duymaktayım. Gayem, AYM’nin bir hukuk ışığı olduğuna vurgu yapmaktı. Demokrasi dışı tüm oluşum, araç ve teşebbüsleri ima etmem asla söz konusu değildir” diye yazdı.ylaştı. Tepki çeken bu paylaşımın ardından Yıldırım’dan yeni açıklama geldi.

Bu Haberi Yorumlayın..