• Anasayfa /
  • /
  • Ayşegül Atik sevenlerinin gözyaşları ile sonsuzluğa uğurlandı

Ayşegül Atik sevenlerinin gözyaşları ile sonsuzluğa uğurlandı

10 Haziran 2020 16:26 Gündem
Oyuncu Ayşegül Atik, İstanbul'da son yolculuğuna uğurlandı. Bir süredir kanser tedavisi gören 72 yaşındaki oyuncu, dün hayatını kaybetmişti Maltepe Başıbüyük Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı
Ayşegül Atik sevenlerinin gözyaşları ile sonsuzluğa uğurlandı

Atik için öğle vaktinde Erenköy Galip Paşa Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Atik’in ailesi, sanatçı dostları, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı ve sevenleri katıldı.

Cenazeye katılan isimlerden sanatçı Işıl Yücesoy, Ayşegül Atik’le 60 yıldır arkadaş olduğunu söyledi. Yücesoy şöyle devam etti: “Birlikte çok ömür kat ettiğimiz bir arkadaşım. Çok vefakar bir anne. Çok iyi bir dost, arkadaş oldu. Ülkede çok önemli bir sanatçı oldu. Diyecek hiçbir şey, galiba her şey boş. Teker teker gidiyorlar ve şuna inanıyorum; yukarıda öyle bir sanatçı ordusu var ki aşağıdakilerden çoğaldı.”

‘KABULLENMEK ÇOK ZOR’

Eski eşi Ali Atik ise “Kabullenmek çok zor. Çok iyi bir insandı. Nurlarda yatsın. Hepimizin gideceği yer orası ama bu kadar sevgiyi nasıl biriktirdi bilmiyorum” diye konuştu.

Atik’in kardeşi Lüftiye Arsoy Akıncı da “Biz çok büyük bir aileydik, 5 kardeştik. Bütün kardeşlerimizi kaybetmiştik, Ayşegül’le kalmıştık. Ayşegül benim için çok özeldi, çünkü ikiz gibi büyüdük. Hep bana anne gibi davrandı. Her şeyi ona sormaya alışmıştım. Bu sabah bile evden çıkarken sanki ona sorayım gibi oldum” dedi.

Bu Haberi Yorumlayın..