• Anasayfa /
  • /
  • Baro başkanlarının savunma nöbeti Kuğulu Park’ta başladı

Baro başkanlarının savunma nöbeti Kuğulu Park’ta başladı

09 Temmuz 2020 15:07 Gündem
Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen çoklu baro teklifine karşı baro başkanları Ankara Kuğulu Park’ta “Savunma Nöbetine” başladı. Teklifin geri çekilmesini isteyen başkanlar avukatlara da çağrı yaptı. Bugün Türkiye’nin dört bir yanından avukatların başkanların nöbetine katılması bekleniyor
Baro başkanlarının savunma nöbeti Kuğulu Park’ta başladı

Teklifin geri çekilmesi için tüm demokratik haklarını kullanacaklarını söyleyen Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan: “60 baro başkanı teklifin geri çekilmesi için dilekçe vereceğiz. Teklif geri çekilene kadar Kuğulu Park’ta bekleyişimizi sürdüreceğiz” ifadelerini kullanırken, baro başkanlarının yaptığı ortak duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Avukatlık Yasasında değişiklik öngören yasa teklifi 80 Baronun itirazına rağmen Adalet Komisyonu’nda kabul edilmiş ve TBMM Genel Kurulu’na sevk edilerek görüşülmeye başlanmıştır. Biz baro başkanları bu teklife karşı sesimizi ve itirazlarımızı dile getirmek için yasa teklifi Meclis’te görüşüldüğü süre boyunca Ankara’da nöbette olacağız. Siz meslektaşlarımızı da sesimize ses, gücümüze güç katmak üzere, bugünden itibaren görüşmeler teklife ilişkin görüşmelere sona erinceye kadar yanımızda olmaya Ankara’ya davet ediyoruz.”

Meclis’e getirilen 28 maddelik “Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi” Adalet Komisyonu’nda görüşülürken nöbet tuttuğu Meclis Çankaya Kapısı’nın önünde ise çevik kuvvet polisleri bekliyor. Genel Kurul’da dün görüşülmeye başlayan teklifin ilk 2 maddesi kabul edildi.

Bu Haberi Yorumlayın..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika