CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan bayram mesajı

30 Temmuz 2020 16:01 Gündem
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı mesajında Türkiye’nin ekonomik ve siyasal ‘buhran’ içerisinde olduğunu belirterek, “Ama umutsuzluğa kapılmayacağız… Yoksula, yolda kalmışa hakkını verip, israftan kaçınacağız. Hiç kimseyi; kimliği, inancı ve yaşam tarzı dolayısıyla ötekileştirmeyeceğiz” dedi.
CHP Lideri Kılıçdaroğlu’ndan bayram mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kurban Bayramı mesajı yayımlandı. Kılıçdaroğlu, mesajında bu bayramın koronavirüs salgını ve ekonomik, siyasal ‘buhran’ içinde karşılandığını belirterek, “Ama umutsuzluğa kapılmayacağız. Her sorunumuzu akılla, bilgiyle, birikimle, deneyimle çözeceğiz. Güzel ülkemizin huzura, birlikteliğe, berekete ve yardımlaşmaya ihtiyacı var. Bunu hep beraber gerçekleştireceğiz. Yoksula, yolda kalmışa hakkını verip, israftan kaçınacağız. Hiç kimseyi; kimliği, inancı ve yaşam tarzı dolayısıyla ötekileştirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Hedefimiz hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği, her evde huzurun ve bereketin olduğu güzel Türkiye’yi inşa etmektir” diyen Kılıçdaroğlu,  komşusu açken kimsenin tok yatmayacağını kaydederek, şunları belirtti:

“Dünya Kovid-19 salgınıyla uğraşırken, İslam dünyasında, üzülerek ifade edelim ki ayrıca; acı, kan ve gözyaşı var. Bu acıların durması da en büyük dileğimdir.Bu duygularla, salgın hastalıkla mücadelenin ön safında yer alarak şehit düşen sağlık personelimize, terörle mücadelede şehit düşen güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Yurttaşlarımızın bu zor dönemde güzel bir bayram geçirmesi en büyük dileğimdir.Kurban bayramınız kutlu olsun.”

 

Bu Haberi Yorumlayın..

Benzer Haberler

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika