CHP heyeti Eren için Adana’da

18 Mayıs 2020 14:45 Politika
CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Adana'da basın toplantısı düzenledi. CHP Yüreğir İlçe Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım'ın tutuklanmasıyla sonuçlanan olayla ilgili açıklamalarda bulundu.Salıcı, CHP olarak Yüreğir Kaymakamı ve koruması hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti
CHP heyeti Eren için Adana’da

CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Adana’da bir otelde düzenlediği basın toplantısında Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla bir heyet olarak kente geldiklerini belirtti.

Adana’da CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım’ın tutuklanmasıyla sonuçlanan olay için bulunan Salıcı, Yüreğir Kaymakamı ile kaymakam koruması hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

Salıcı, CHP Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı Eren Yıldırım, CHP’li belediye başkanları ile belediye görevlilerinin vefa grubu üzerinden yardım dağıtımına katıldıklarını gösteren fotoğrafları basın mensupları ile paylaştı.

Salıcı şunları ifade etti: Şu çok açık, Eren kardeşimiz vefa grubuna gönüllü destek veren arkadaşımız. Yardımlar dağıtılırken biz yardımı kimin dağıttığıyla ilgilenmiyoruz. Vatandaşımız ağır bir ekonomik sıkıntı içinde, salgın koşullarından kaynaklanan açlıkla boğuşuyor. Dolayısıyla bu yardımları vefa grubu üzerinden dağıtan vatandaşlara, devlet görevlilerine de CHP’li gençler, belediyeler ellerinden gelen desteği vermeye çalışıyorlar ama olay tam tersi şekilde ortaya çıkıyor.

“Bizim Eren kardeşimizin yanlış yaptığına yönelik herhangi bir yaklaşımımız, herhangi bir anlayışımız yok.” ifadesini kullanan Salıcı, “Eren, CHP’nin onurlu bir üyesi. Bizler onun bir yanlış yaptığı kanaatinde değiliz.” dedi.

Toplantıya Eren’in ailesi ile CHP’li bazı milletvekilleri ve belediye başkanları katıldı.

Bu Haberi Yorumlayın..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika