CHP’li Kaya’dan siyasilere çağrı

22 Eylül 2020 17:48 Politika
CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, dün akşam saatlerinde hasta yakınları tarafından saldırıya maruz kalan Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan sağlık emekçilerini ziyaret etti. Siyasilere çağrıda bulunan Kaya, "Eğer siz konuşmaya devam ederseniz ne sizin sağlığınız ne bizim sağlığımız ne de halkın sağlığı güvence altında olamaz. Türk Tabileri Birliği'ne, hekimlere, sağlık emekçilerine dokunmayın" dedi.
CHP’li Kaya’dan siyasilere çağrı

Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimini, başhekim yardımcısını ve sağlık çalışanları ile görüşmesinden sonra açıklama yapan Kaya, Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Beni Türk hekimlerine emanet edin’ sözlerine atıfta bulunarak “Bunu söylerken laf olsun diye söylememiş. Pandemi sürecinde Türk hekimlerinin ve bir bütün olarak sağlık emekçilerinin gözterdiği emek, çaba herkesin takdirine şayandır. Eğer bizler bunu görmezsek gözlerimiz kör olur” diye konuştu.

“TTB’YE, HEKİMLERE, SAĞLIK EMEKÇİLERİNE DOKUNMAYIN”

Siyasilere seslenen CHP’li Kaya, “Sakın ola hekimlerle oynamayın. Tabiplerle oynamayın, adaletle oynadınız, adaletin terazisini bozdunuz. Şimdi doktorların geleceğiyle oynuyorsunuz. Bugün sağlık emekçilerine saldırdılar. Eğer siz konuşmaya devam ederseniz ne sizin sağlığınız ne bizim sağlığımız ne de halkın sağlığı güvence altında olamaz. Türk Tabileri Birliği’ne, hekimlere, sağlık emekçilerine dokunmayın” diyerek çağrıda bulundu.

NE OLMUŞTU? 

Ankara’da dün yaşanan silahlı çatışmada bir kişi kaldırıldığı Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaşamını yitirmişti. Ardından hastanın yakınları sağlıkçılara saldırmıştı. Sağlıkçıler ise kendilerini korumak için resüsitasyon odası kapısına sedyelerden barikat kurmak zorunda kalmışlardı.

Bu Haberi Yorumlayın..