Devlet Fikirtepe’ye el koydu!

23 Kasım 2020 17:03 Gündem
Yıllardır yılan hikayesine dönen ve bitmek bilmeyen bir çileye dönen Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi’de çevre ve şehircilik Bakanlığı el koydu. Bakan Kurum, yarım malan projeleri kendilerinin tamamlayacağını açıkladı.
Devlet Fikirtepe’ye el koydu!

Fikirtepe’de sorunun muhataplarıyla arka arkaya toplantılar yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sorunu çözmek için kaynak bulduklarını ve Emlak Konut’la birlikte projeyi tamamlayacaklarını söyledi.

Bakan Kurum, ilk toplantısını yerel yöneticiler ve bürokratlarıyla yaparken sonrasında Fikirtepe’de projesi bulunan müteahhit ve mahalle temsilcileriyle buluştu. Yaklaşık 5 saat süren ve Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın da katıldığı sıralı toplantıların ardından, kulislerde Devlet Fikirtepe’ye el koydu yorumu yapılırken, özellikle mahalle temsilcilerinin gelişmeden kaynaklanan memnuniyetleri gözden kaçmadı.

İşte Bakan Kurum’un açıklamalarından notlar;

– (Fikirtepe) Bakanlık olarak, TOKİ Başkanlığımız ve Emlak Konut eliyle inşaatların yapım sürecine giriyoruz.

– 60 bin vatandaşımızı doğrudan ilgilendiren Yeni Fikirtepe Projesi’nin yatırım değeri yaklaşık 5 milyar lira olacak.

– (Fikirtepe) Hiç başlamamış, herhangi bir anlaşma yapmamış, sözleşme imzalamamış, yıkılmamış adaların da planlarını revize etmek suretiyle, Aralık ayında yeni planları askıya çıkaracağız.

–  Konutları, devlet güvencesiyle biz yapacağız. 1,5 milyon metrekare inşaat alanını kapsayan projeye inşallah hızlı şekilde başlayıp etaplar halinde vatandaşlarımıza teslim ediyor olacağız.

Bu Haberi Yorumlayın..