En çok şikayet alan ATV’ye RTÜK koruması

28 Haziran 2020 19:47 Medya
RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen üyesi İlhan Taşcı’nın hazırladığı rapora göre, atv hakkında 6 aydır yaklaşık 90 bin şikayet gelmesine rağmen RTÜK hiçbir dosyayı görüşmedi.
En çok şikayet alan ATV’ye RTÜK koruması

Evrensel’den Burcu Yıldırım’ın haberine göre, Taşcı’nın hazırladığı raporunda şu bilgiler yer alıyor: 2020 yılının ilk 6 ayında atv, seyirciler tarafından 89 bin 987 kez RTÜK’e şikayet edildi. Kanalın en fazla şikayet edilen yayını ise ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ isimli program oldu.

‘DOKUNULMAZLIK ZIRHI GİYDİRMİŞ’

Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan RTÜK Üyesi Taşcı, iktidar yanlısı kanalların RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in koruması altında olduğunu söyledi. Raporda ortaya çıkan verilerin bunun açık ispatı olduğunu belirten Taşcı, “Bir kanal 6 ayda en çok şikayet edilenler sıralamasında birinci oluyor ve hakkında tek bir rapor dahi düzenlenmiyor, o yayıncının durumu Üst Kurulda dahi görüşülmüyorsa; bunun adı denetim değil, yandaşını koruyup kollamak, denetlememek demektir. Ebubekir Şahin resmen ATV’ye dokunulmazlık zırhı giydirmiş durumda. Öyle olmasa bir kanal hakkında 6 ay boyunca bu kadar şikayet edilirken, bir tek dosyası Üst Kurulda görüşülmez mi?” dedi.

Bu Haberi Yorumlayın..