ABD Başkanı Donald Trump etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

İran, ABD Başkanı Donald Trump’ı kara listeye aldı

20 Ocak 2021
Bu karar doğrultusunda Tahran, kara listeye alınanların İran'daki varlıklarına el koyabilecek. Ancak Trump ve listeye alınan diğer yetkililerin İran'da bilinen bir mal varlığı olmadığı için Tahran'ın kararı "sembolik" olarak nitelendirildi...
Gündem

YouTube, Trump’ın hesabını bir hafta daha kapalı tutacak

20 Ocak 2021
Kongre binasına gerçekleşen baskından sonra Donald Trump'ın hesabını "şiddet eylemlerine yol açabilecek açıklamaları" nedeniyle askıya alan platformlardan biri olan YouTube bu süreyi en az bir hafta daha uzattıklarını açıkladı.Kongre ba..
Dünya

Trump’tan veda mesajı: Gurur duyuyorum!

20 Ocak 2021
Trump, ABD'nin Seçilmiş Başkanı Joe Biden'ın yemin törenine saatler kala bir veda konuşması yaptı.Daha önce seçim sonuçlarının "hileli" olduğunu savunan Trump, konuşmasında,"Bu hafta, yeni bir yönetim yemin ederek görevine başlayacak ve..
Dünya

Trump, Biden’dan önce kendine veda töreni düzenleyecek

19 Ocak 2021
The Guardian'ın aktardığına göre Trump, veda töreninde askerlerin bir geçit töreni yapmasını istiyor. Törene Trump destekçilerinin de alınacağı ve hükûmet yetkililerinin de davet edildiği belirtildi.ABD basınında yer alan haberlere göre..
Teknoloji

Apple’a ‘Telegram’ davası

18 Ocak 2021
ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Ocak'ta Kongre'ye saldıranları coşturmaya yönelik paylaşımları nedeniyle Twitter hesabının kalıcı olarak kapatılmasının ardından, dikkatler alternatif sosyal medya platformlarının üzerinde.Twitter'ı terk ed..
Dünya

ABD’de Kongre baskınına federal soruşturma

16 Ocak 2021
6 Ocak'taki Kongre baskınına ilişkin Amerikan kamuoyunda "güvenlik zafiyeti" tartışmaları devam ederken ilgili kurumların başmüfettişlerinin olayla ilgili soruşturmalarına başladıkları bildi..
Dünya

Twitter’ın kurucusundan Trump açıklaması

14 Ocak 2021
ABD Başkanı Donald Trump'ın Twitter hesabının kapatılması üzerine açıklamalarda bulunan Jack Dorsey, "Trump'ın hesabını kapatmaktan dolayı gurur duymuyorum ya da bu durumu kutlamıyorum. Bu işlemi yapacağımız konusunda net bir uyarı verdik v..
Dünya

Trump’ın YouTube hesabı da kapatıldı

13 Ocak 2021
ABD'de 6 Ocak'ta gerçekleşen Kongre Binası baskınının ardından, Donald Trump'ın sosyal medya hesapları 'şiddeti kışkırttığı' gerekçesiyle askıya alınmıştı. Twitter ile Facebook'tan sonra, YouTube da Trump'ın hesabının en az bir hafta süreyl..
Dünya

Trump, Biden’ın yemin töreni için ‘acil durum’ ilan etti

12 Ocak 2021
Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, Trump'ın, Biden'ın 20 Ocak'taki göreve başlama töreni için gerekli hazırlıkların yapılması adına bir "acil durum" ilan ettiği belirtildi.AA'nın haberine göre; acil durum çerçevesinde Trump'un, İç Güve..
Ekonomi

İşte altın fiyatlarında son durum

11 Ocak 2021
Cuma günü, altının ons fiyatındaki düşüşe paralel değer kaybeden gram altın, günü bir önceki kapanışın yüzde 3 altında 438,4 liradan tamamladı.Gram altın, yeni haftaya yükselişle başlamasının ardından saat 10.50 itibarıyla önceki kapanı..
Dünya

Twitter, Trump’ın seçim ekibinin hesabını da askıya aldı

9 Ocak 2021
Trump'ın "realDonaldTrump" kullanıcı adlı hesabını, "şiddete teşvik" gerekçesiyle askıya alan Twitter'dan yeni bir adım daha geldi.Twitter, Trump'ın seçim kampanya ekibi tarafından kullanılan ve 2,4 milyon takipçisi olan 'TeamTrump' adl..
Gündem

Dışişleri Bakanlığı’ndan ABD’deki olaylara ilişkin açıklama

7 Ocak 2021
Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklama şu şekilde:"ABD Başkanlık seçimlerinin ardından yaşanan ve bugün Kongre binasının göstericiler tarafından basılması teşebbüsüne kadar varan iç gelişmeleri endişeyle takip ediyoruz.ABD’deki tü..
Dünya

ABD’de Trump destekçileri kongreyi bastı: 4 ölü

7 Ocak 2021
ABD’nin başkenti Washington’da gösteri düzenleyen Trump destekçilerinden bazıları polis barikatını aşarak Kongre binasına girdi.ABD’nin başkenti Washington’da gösteri düzenleyen Trump destekçileri ile polis a..
Dünya

Assange’ın kefaletle serbest bırakılma talebi reddedildi

6 Ocak 2021
Daha önce ABD'nin WikiLeaks kurucusu Julian Assange'ın casusluk suçlamalarından teslim edilmesi için yaptığı başvuruyu reddeden Londra'daki Merkez Ceza Mahkemesi Yargıcı Vanessa Baraitser, diğer yandan Assange'ın kefaletle serbest bırakılma..
Dünya

Trump: Beyaz Saray’ı elimizden alamayacaklar

5 Ocak 2021
Eyalette Senato seçimlerinin ikinci ayağı yapılmadan önce Biden ve Trump, mitingleriyle partilerinin adaylarına destek verdi. Yarışta mevcut olarak görevde olan Cumhuriyetçi senatörler Kelly Loeffler ve David Perdue, Demokrat Raphael Warnoc..
Dünya

ABD’de vaka sayısı 20 milyonu aştı

3 Ocak 2021
ABD'nin Colorado, California ve Florida eyaletlerinde koronavirüsün yeni varyantı edilirken, ülke genelinde virüse yakalananların sayısı 20 milyonu aştı. Dünyada vaka sayısı ve virüsten kaynaklı ölümlerin en yüksek olduğu ABD'de Covid-19 ka..
Dünya

İsrail ile Fas arasında ilk ekonomik anlaşma imzalandı

30 Aralık 2020
İsrail Dışişleri Bakanlığı'nın Twitter hesabından Arapça yapılan açıklamada, İsrail ile Fas Maliye bakanlıkları arasında yapılan anlaşmanın, iki ülke arasındaki ticaret hacmini yıllık 500 milyon dolara çıkaracağı belirtildi.İki ülke ara..
Dünya

Trump, Covid-19 yardım ve harcama tasarısını imzaladı

28 Aralık 2020
Trump'ın paketler için imza atmama ısrarının ardından pazar günü Başkan'a kendi partisinden birçok çağrı yapıldı. Paket imzalanmadığı sürece milyonlarca ABD'liye yardım çeki gönderilemiyordu.Trump, geçen hafta Kongre'de aylarca müzakere..