AİHM etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Ankara Barosu’ndan avukatlara yönelik operasyonlara tepki

14 Eylül 2020
Soruşturma dosyası kapsamında şüphelilere sorulan ve kamuoyuna da yansıyan bazı sorular şüpheli avukatların doğrudan mesleki faaliyetleri ile ilgili olup avukatlık görevini icra ederken işlerini yaptıkları müvekkilleri ile özdeşleştirildikl..
Gündem

Müyesser Yıldız: Biz neden cezaevindeyiz?

7 Eylül 2020
CHP’nin gazeteci kökenli Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, yazıları gerekçe gösterilerek tutuklanan Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız’ı üç aydır yattığı Sincan Cezaevi’nde ziyaret etti.Adli yıl açılış töreninde devlet yetk..
Gündem

AİHM’den karar: Ahmet Ataç beraat etti

5 Eylül 2020
Eskişehir’de görülen hakaret davalarında mahkûm edilen Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, AİHM’nin verdiği ihlal kararı üzerine yeniden yargılandı.Mahkeme, AİHM’nin her iki b..
Gündem

Dışişleri’nden Yunanistan’a tepki

25 Temmuz 2020
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Yunanistan'ın, Ayasofya-ı Kebir Camii-i Şerifi’nin ibadete açılmasına tepki gösterme bahanesiyle İslam’a ve Türkiye’ye karşı düşmanlığını bir kez daha ortaya koyduğunu belirterek," Yunan Hükümetinin v..
Gündem

Berkin Elvan cinayeti AİHM gündeminde

23 Haziran 2020
Gezi Parkı eylemlerinin devam ettiği 16 Haziran 2013 günü İstanbul Okmeydanı’ndaki evlerinden ekmek almak için sokağa çıktığı sırada polisin attığı gaz fişeğinin kafasına isabet etmesi sonucu yaralanan Berkin Elvan, 269 gün komada kalıp, 12..
Dünya

AKPM’den Osman Kavala çağrısı: Serbest bırakılsın

16 Mayıs 2020
Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’nin (AKPM) Türkiye’yi izleme raportörleri İsveçli parlamenter Thomas Hammarberg ve İngiliz parlamenter John Howell, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kararının ardından Osman Kavala’nın serbest ..