Aile etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Politika

MHP’den bakanlara ‘muhalif’ sorular

10 Ağustos 2020
AKP ise kendi ortağının bu konularda verdiği önergelere ya hiçbir karşılık vermedi ya da soruları görmezden geldi. MHP’liler, muhalefetin de iktidara en çok tepki gösterdiği koronavirüs salgını sürecinde yaşanan mağduriyetler konusuyla ilgi..
Gündem

Temmuz ayı Nakdi Ücret Desteği ödemeleri başlıyor

7 Ağustos 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, temmuz ayına ilişkin Nakdi Ücret Desteği ödemelerine bugün başlıyor. Salgın sürecinden maddi olarak olumsuz etkilenen vatandaşlar, bu destekten yararlanabilecek.Ödemelerin bugünden itibaren h..
Gündem

Türkiye’de işçilerin yüzde 13.7’si sendikalı

30 Temmuz 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan sendikalı işçilere yönelik Tebliğe göre, Türkiye'de 14 milyon 251 bin 655 işçiden, 1 milyon 946 bin 165'inin sendikalı olarak çalışıyor.Düny..
Ekonomi

138 milyon liralık destek ödemesi erkene alındı

29 Temmuz 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, bayram dolayısıyla Sosyal ve Ekonomik Destek Hizmeti (SED) ödemelerini öne çektiklerini açıkladı.Bakan Selçuk, bu yıl Kurban Bayramı'nın 31 Temmuz-3 Ağustos tarihlerine denk ..
Ekonomi

İşsizlik ve kısa çalışma ödemeleri erken tarihe çekildi

20 Temmuz 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Temmuz ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerinin 27 Temmuz’dan itibaren hesaplara yatırılacağını duyurdu.Bakan Selçuk, “5 Ağustos’ta yapılması gereken temmuz ayına ..
Yurt Haber

Trenlere binmesi yasaklanan görme engelliler eylem yaptı

18 Temmuz 2020
Türkiye Körler Federasyonu Başkanı Süha Sağlam, engellilerin ücretsiz seyahat hakkını askıya alan TCDD'ye uygulamaya son vermesi çağrısında bulundu.Sağlam, Kovid-19 gerekçesi ile getirilen yasağın yasaya aykırı olduğunu vurguladı. Görme..
Ekonomi

Kurban Bayramı ikramiyeleri ödeme tarihi belli oldu

12 Temmuz 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli ve hak sahiplerinin farklı tarihlerde bankaya giderek mağduriyet yaşamaması için Kurban Bayramı ikramiyelerinin emekli aylıkları ile birlikte hesaplara yatırılacağını açık..
Gündem

‘İstanbul Sözleşmesi’ protestosunda kadınlara gözaltı

8 Temmuz 2020
AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'un İstanbul Sözleşmesine ilişkin "Nasıl usulünü yerine getirerek bu sözleşme imzalanmışsa, aynı şekilde usulü yerine getirilerek bu sözleşmeden çıkılır" sözlerine tepkiler sürüyor.Kadınlar İstanbul..
Gündem

TÜBİTAK’ın “Bebekler nereden gelir?” kitabı zararlı bulundu

6 Temmuz 2020
Beykoz 2.Asliye Ceza Mahkemesi'in aldığı karar üzerine, Anna Milbourne’un “Bebekler Nereden Gelir” kitabı Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Küçükleri Muzır Neşriyattan Koruma Kurulu tarafından muzır..
Yurt Haber

Sakarya’da havai fişek fabrikasında büyük patlama

3 Temmuz 2020
Sakarya’nın Hendek ilçesinde bulunan havai fişek fabrikasında patlama meydana geldi. Patlama sonrasında geniş alanda duyulan patlama sesi insanları sokağa döktü. İtfaiyenin yangına müdahalesi sürerken, bölgeye Düzce ve Kocaeli'den de takviy..
Gündem

İşsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri öne çekildi

26 Haziran 2020
Bakan Selçuk, “Covid-19 tedbirleri kapsamında 5 Temmuz’da yapılması gereken Haziran ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemelerini erkene çektik. Ödemeleri, 29 Haziran’dan itibaren T.C. Kimlik Numaralarının son hanesine göre vatandaşlar..
Yaşam

Yüz yüze aile danışmanlık hizmeti 1 Temmuz’da yeniden başlıyor

25 Haziran 2020
Yüz yüze danışmanlık hizmeti maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilerek 1 Temmuz’dan itibaren tekrar başlayacak. Aile bütünlüğünü korumak ve güçlendirmeye amacıyla hayata geçirilen Aile Danışmanlığı Hizmeti, il müdürlüklerin..
Gündem

“Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Teknik Kurulu” aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi

22 Haziran 2020
Teknik Kurul, Kadının Statüsü Genel Müdürlüğü başkanlığında toplandı. “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon Planı (2020-2021) çerçevesinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinasyonundaki toplantıya Adalet Bakanlığı, ..
Gündem

Babalar Günü’nde huzurevi ziyareti yasak

20 Haziran 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Türkiye'deki seyrine ilişkin olarak yeni bir açıklama yaptı.Selçuk, Kovid-19 salgını nedeniyle Anneler Günü ve Ramazan Bayramı'nda ..
Gündem

Süleyman Soylu’dan 15 Temmuz gazilerine destek

16 Haziran 2020
3713 sayılı Terörle Mücadele Kanunu kapsamında bulunan malul gaziler ve yakınlarına sağlanan haklardan yararlanmak isteyen 15 Temmuz gazileri yedi gündür Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının önünde sürdürdükleri eylemini AKP Genel..
Sağlık

İlaç raporlarının süresi uzatıldı

19 Mayıs 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, korona virüsü salgını nedeniyle, raporla alınan ilaçlara ilişkin yeni bir genelge yayımladı.Genelgeye göre, kronik hastalığı nedeniyle raporla ilaç alan hastaların 1 Mart’ta sona eren sağlık ..
Eğitim

Köksal, atama bekleyen üniversite mezunlarının akıbetini sordu

4 Mayıs 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat K..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika