Aile etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

GSS ve Bağ-Kur prim borcu olanlar dikkat!

23 Ocak 2021
GSS ve Bağ-Kur prim borcu olanların yıl sonuna kadar devlet hastaneleri ve devlet üniversitesi hastanelerindeki sağlık hizmetlerinden faydalanmaya devam edeceği bildirildi.Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Er..
Ekonomi

Bakan Selçuk: Zam farkları bugün yatırılıyor

22 Ocak 2021
Bakan Selçuk, “Emekli Sandığı kapsamındaki emekli, malul, vazife malulü, dul ve yetim aylığı alan 2 milyon 323 bini aşkın vatandaşımızın 1 Ocak 2021 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarlarını bugün ödeyeceğiz” dedi...
Ekonomi

Harp ve vazife malullerinin ek ödemeleri yarın yatırılacak

21 Ocak 2021
Harp ve vazife malullerine yapılacak ek ödeme tutarlarının 3.647 lira ile 6.631 lira arasında değiştiğinin altını çizen Bakan Selçuk, “2020 yılı ek ödeme tutarları hak sahiplerinin banka ve PTT şubelerine gönderilerek yarın ödenecek” dedi. ..
Ekonomi

Zümrüt Selçuk duyurdu: Emekli maaşları erken ödenecek

29 Aralık 2020
Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından Emekli Sandığı kapsamında aylık alan emekli, dul ve yetimlerin aylıklarının her ayın 1’i ila 5’i arasınSosyal Güvenlik Kurumu tarafından Emekli Sandığı kapsamında aylık alan emekli, dul ve yetimlerin aylıkl..
Politika

Muharrem İnce’den asgari ücret tepkisi

28 Aralık 2020
Milyonlarca emekçinin merakla beklediği asgari ücret rakamları açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıkladığı rakamlara göre, 2021 yılı için asgari ücret bekar bir işçi için..
Ekonomi

TÜRK-İŞ: Asgari ücret 3 bin üstü olmalı

27 Aralık 2020
2021 yılında geçerli olacak asgari ücret için son toplantı tarihi belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun son toplantısının yarın yapılacağını duyurdu. Toplantı Bakanlığı..
Gündem

Zümrüt Selçuk’tan Covid-19 ilaçlarıyla ilgili açıklama

11 Aralık 2020
TBMM'de bütçe görüşmelerinde konuşan Bakan Selçuk, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) tedavisinde kullanılan bütün ilaçların geri ödeme listesine alındığını belirtti. Selçuk, şu ifad..
Gündem

Selçuk açıkladı: Normalleşme Desteği’nin süresi uzatıldı

2 Aralık 2020
Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.Konuyla ilgili açıklama yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, uygulanmakta olan 'Normalleşme Desteği'nin Cumhurbaşkanlığı kararıyla 30 Ha..
Gündem

Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün başladı

8 Ekim 2020
Bakan Selçuk, ödemelerin banka hesapları üzerinden yapılacağını anımsattı. Sistemde IBAN bilgisi eksik veya hatalı olanların ödemeleri ise PTT aracılığıyla yapılacaktır.Bakan Selçuk “Ücretsiz izne ayrılan işçilerin nakdi ücret desteği ö..
Gündem

Karantinada olan çalışanlar için ‘ödenek’ kararı

7 Ekim 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, koronavirüs tedavisi gören veya filyasyon ekipleri tarafından yüksek bulaş riski tespit edilen çalışanların sağlık kuruluşlarına başvurmadan iş göremezlik ödeneğinden faydalanaca..
Eğitim

ÖSYM, EKPSS için ek başvuru tarihlerini açıkladı

5 Ekim 2020
ÖSYM Başkanı Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "2020-EKPSS için 6-7 Ekim tarihlerinde ek başvuru alınacaktır. Ayrıca daha önce 2020-EKPSS’ye başvuran adaylar, sınav merke..
Ekonomi

Bakanlıktan vergi ve sigorta borçlarına yapılandırma

25 Eylül 2020
Salgın önlemleri kapsamında, vergi ve sosyal güvenlik prim ertelemeleri, kredi destekleri benzeri önlemlerin süresi sonbahar aylarında dolacak. Ekonomi çevrelerinde vergi ve sigorta borçları için “yeniden yapılandırma” beklentileri dile get..
Gündem

Aile Bakanlığı’ndan Halil Sezai açıklaması

18 Eylül 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'in şarkıcı Halil Sezai tarafından darp edilmesi olayına ilişkin yazılı açıklama yaptı.Açıklamada, "Kamuoyunda tanınan bir kişi tarafından 67 yaşındaki Hüseyin Meriç..
Gündem

Bakan Selçuk’tan kısa çalışma ödeneği açıklaması

12 Eylül 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, CNN Türk'te yayınlanan Hakan Çelik'le Hafta Sonu programında soruları yanıtladı.  Bakan Selçuk'un konuşmasından satır başları şu şekilde:"Salgınla önlemler aldık. Hem işveren..
Gündem

Kronik hastaların rapor süresi uzatıldı

7 Eylül 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "Normalleşme sürecinde de kronik hastalarımızın 1 Ocak itibariyle süresi dolan sağlık raporları ve reçeteleri ikinci bir duyuruya kadar geçerli olacak" dedi.Bakan Selçuk, yap..
Gündem

TÜBİTAK 35 personel alacak

7 Eylül 2020
Kurumun Resmi Gazete'de yayınlanan ilanına göre, alınacak 35 kişi Ankara'da kısmi süreli proje personeli (aday araştırmacı) olarak istihdam edilecek.Adaylar, sınava ilişkin ayrıntılara TÜBİTAK'ın resmi internet sitesinin (www.tubitak.go..
Sağlık

27 ilaç geri ödeme listesine alındı

5 Eylül 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2'si kanser olmak üzere 27 ilacı daha geri ödeme listesine aldıklarını ve bu ilaçlardan 14'ünün yerli üretim olduğunu bildirdi.Bakan Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, Sosyal..
Ekonomi

Ağustos ayı işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri başladı

3 Eylül 2020
Ağustos ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödeneği ödemeleri, bugünden itibaren T.C. kimlik numaralarının son hanesine göre vatandaşların banka hesaplarına yatırılacak.Buna göre, T.C. kimlik numaralarının son hanesi 0-2-4 olanlara b..