AKP etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

‘Koronavirüs aşısı herkese ücretsiz olsun’ önergesi reddedildi

28 Kasım 2020
Dün, HDP'nin koronavirüs aşısının herkese ücretsiz olması için verdiği önerde AKP ve MHP oylarıyla reddedildi.HDP’den yapılan açıklama şöyleydi:“Tüm yurttaşlara ücretsiz Covid 19 aşısı yapılabilmesi için verdiğimiz önerge AKP-MHP oy..
Politika

Ümit Özdağ’dan Meral Akşener’e yanıt

27 Kasım 2020
Özdağ, Akşener'in, "Buğra'nın FETÖ'cü olduğunu söyledi. Ben de kendisine konuyla ilgili belgi, bilgi getirmesini gereğini yapacağımı söyledim. Not aldım, o da devletin bazı kurumlarını söyledi. Jandarma, askeriye ve MİT'ten aldığını söyledi..
Politika

DEVA Partisi’nden Bülent Arınç açıklaması

25 Kasım 2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hukuk, demokrasi, ekonomi ve Avrupa konusundaki yeni söylemlerini DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, RS FM’de Atilla Güner’le Akşam Postası’na yorumladı. Yeneroğlu, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, ülkede ..
Politika

AKP’li İhsan Arslan disipline verildi

24 Kasım 2020
AKP, “15 Temmuz kimyamızı bozdu, can havliyle FETÖ'nün yargıdaki taktiklerini kullandık” diyen Diyarbakır eski milletvekili M. İhsan Arslan'ı disipline sevk etti. Arslan, halen AKP Ankara Milletvekili olan Ali İhsan Arslan'ın da babası...
Politika

CHP’den yerel yönetim yasası çağrısı

23 Kasım 2020
Belediyelerin yetki ve kaynak konularında ciddi sıkıntılar yaşadığını ve iktidarın bu sorunları çözmek için harekete geçmesi gerektiğini bildiren CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yeni bir Yerel Yönetimler..
Politika

Anketlere göre Cumhur İttifakı kaybediyor

23 Kasım 2020
Avrasya Araştırma Şirketi Başkanı Kemal Özkiraz, AKP ve MHP'nin 5 büyükşehir ve 1 il belediyesini daha kaybedeceğini iddia etti. Özkiraz'ın bu açıklaması erken seçim tartışmalarını tekrar gündeme getirdi.Açıklamaya göre 31 Mart Yerel Se..
Gündem

Erdoğan: Salgın nedeniyle kongreleri erteliyoruz

21 Kasım 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ülkemizde pek çok faaliyete sınırlama getirildi. Siyasi parti kongreleri için ise herhangi bir engel bulunmuyor. Buna rağmen salgınla mücadeleye destek vermek için önümüzdeki haftadan itibaren kongreleri..
Gündem

Enerji torba yasası: Kaçak elektrik tesislerine af geldi

21 Kasım 2020
Önergeyle lisanssız üretim yapan tesislerin on yıllık sürenin bitiminden itibaren Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek usul ve esaslar kapsamında lisanslı üretim faaliyetine geçmesine imkan sağlandı. Ayrıca lisanssız üretim faaliyetinde bu..
Politika

HDP: Reform açıklamaları aldatmaca

20 Kasım 2020
Gazete Duvar’da yer alan habere göre,  “İfadeye çağırmayıp gece yarısı evlerinin basılması ne demek? Bu örnek yargının ne kadar keyfi hale geldiğini ne kadar sopaya dönüştürüldüğünü somut olarak gösteriyor” d..
Politika

Faik Öztrak’tan Erdoğana: Mazlumun ahı, indirir şahı

20 Kasım 2020
Faik Öztrak'ın açıklamasından satır başları şöyle:Bu kadar yozlaşmayı bu topraklar daha önce yaşamadı. Yaşanan devlet krizi o kadar büyük ki hükümet ve ortakları mafya bozuntularının arkasına saklanarak siyaset yapmaya başladı. Siyasett..
Gündem

CHP’den Şentop’a ‘hayvan hakları’ çağrısı

20 Kasım 2020
Öztunç, yaptığı açıklamada, hayvan hakları konusunda kurulan komisyonun raporunun tüm siyasi partiler tarafından kabul edildiğini belirterek, bu konuda toplumsal bir uzlaşının sağlandığına söyledi.Hayvanların işkence ve kötü muameleye u..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu’nun yazılı ifadesinin detayları ortaya çıktı

20 Kasım 2020
Ekrem İmamoğlu'nun İçişleri Bakanlığı'na verdiği ifadenin detayları ortaya çıktıGazeteci Barış Yarkadaş, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun bugün İçişleri Bakanlığı'na verdiği yazılı ifadeyi açıkladı.Barış Yarkadaş'ın "Kanal İstanbul bi..
Politika

‘KYK borçları silinsin’ önerisine AKP ve MHP’den ret

19 Kasım 2020
İyi Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, Meclis'e verdiği 'KYK borçları silinsin' önerisinin, AKP ve MHP grubunun oyları ile reddedildiğini açıkladı.Ataş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelerle önergenin reddedildiğini d..
Ekonomi

AKP ve MHP’den İBB’nin borçlanma talebine tırpan

19 Kasım 2020
İBB Meclisi'nin kasım ayı oturumlarının 4. bileşimi Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi'nde yapıldı. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığındaki toplantıda, İBB yönetiminin, toplam 2 milyar 676 milyon liralık borçlanma talebi görüşüldü. ..
Çevre

Artvin’deki HES projesi: İl genel meclisinden onay çıktı

18 Kasım 2020
Artvin Yusufeli’nde Yaylalar ve Demirdöven köylerinin ortak merasından geçen Hevek Çayı üzerinde HES yapmak isteyen Erarı Elektromekanik Enerji Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, ÇED olumlu raporu aldıktan sonra 2015 yılında bölgeye gelerek..
Politika

Öztrak: Finansal istikrarmış, 18 yıldır neredeydiniz?

14 Kasım 2020
CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, 'CHP Ekonomi Masası' heyetinin güney illerindeki gezisinin Hatay ayağında konuştu. Öztrak, Merkez Bankası Başkanı ile Hazine ve Maliye Bakanı'nın değişmesine ilişkin ..
Politika

CHP’den Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı açıklaması

13 Kasım 2020
Yavuzyılmaz TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Sayıştay'ın Etimaden raporlarına göre, Eskişehir Kırka Borat Pentahidrat tesisi yapım işinin bir şirkete ihale edildiğini ve şirketin işi belirlenen sürede teslim et..
Politika

Erdoğan ve Melih Gökçek bir araya geldi

12 Kasım 2020
Eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Beştepe'de buluştu. Gökçek, Erdoğan ile görüşmesini sosyal medyadan şu ifadelerle duyurdu:"AKŞAM ÜZERİ SAYIN CUMHURBAŞKANI’MI ZİYARET ET..