Almanya etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

THY’den Almanya uçuşları için koronavirüs testi uyarısı

7 Ağustos 2020
Türk Hava Yolları (THY), Almanya’ya gidecek yolcularına uyarıda bulundu. THY’nin açıklamasında “8 Ağustos 2020 saat 23:59 itibarıyla Almanya’ya varış öncesi son 48 saat içinde alınmış negatif PCR test sonucu ibraz etmeyen yolcularımız uçuşa..
Dünya

Almanya’dan turistik hamle: Türkiye’ye seyahat uyarısı kısmen kaldırıldı

4 Ağustos 2020
Almanya, Kovid-19'dan dolayı Türkiye'ye yönelik uyguladığı seyahat uyarısını Aydın, Antalya, İzmir ve Muğla için kaldırdı.Almanya Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını kısmen kaldırdı. Alman Dışişleri Bakanlığı, uyarının 4 Ağustos'tan it..
Dünya

Almanya’dan 130 ülkeye seyahat uyarısı: Türkiye’de listede

29 Temmuz 2020
Çin'de ortaya çıkan ve tüm dünyaya yayılan Covid-19 salgını sebebiyle Türkiye’ye turist yollamama tavsiyesinde bulunan Almanya’dan açıklama geldi. Almanya Dışişleri Bakanlığı, 130 ülkeye seyahat uyarısını 31 Ağustos’a kadar uzattı. Seyahat ..
Sağlık

Avrupa’da vaka sayıları tekrar artmaya başladı

25 Temmuz 2020
Dünya Sağlık Örgütü (WHO), Cuma günü koronavirüs vaka sayısının 285 bine yakın artış kaydettiğini ve bunun bugüne dek kayıtlara geçen en yüksek artış olduğunu, en fazla vaka artışının ise ABD, Brezilya, Hindistan ve Güney Afrika'da görüldüğ..
Sağlık

Kadın liderlerin ülkelerinde Kovid-19 ölüm oranı 6 kat düşük

22 Temmuz 2020
Trinity College Dublin tarafından tarafından yapılan çalışmada 10’u kadınlar tarafından yönetilen 35 ülkenin koronavirüs verilerini analiz edildi.Değerlendirilen ülkeler ise şu şekilde sıralanıyor. Kadın liderlerin bulunduğu 10 ülke; Be..
Gündem

Gazeteci Deniz Yücel davasında karar açıklandı

16 Temmuz 2020
Almanya'da yaşayan, 'Die Welt' gazetesinin Türkiye temsilcisi Deniz Yücel,  "FETÖ propagandası yapmak" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçlarından beraat ederken, "PKK terör örgütü propagandası yapmak" suçundan 2 yıl 9 ay hapis cezasına..
Gündem

Almanya’dan Ayasofya açıklaması

13 Temmuz 2020
Alman hükümetinden, Ayasofya’nın ibadete açılması ile ilgili açıklama geldi.Reuters haber ajansının son dakika gelişmesi olarak servis ettiği haberde, Alman yetkililerin Ayasofya’nın camiye çevrilmesi kararını üzüntü verici bulduğu beli..
Sağlık

Dünyanın koronavirüs tablosunda son rakamlar

9 Temmuz 2020
Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını 140’tan fazla ülkede yayılmaya devam ediyor. En fazla vakaya sahip 2’inci ülke olan Brezilya’da son paylaşılan verilere göre, 1 milyon 716 bin 196 vaka bulunuyor. Virüs k..
Dünya

Almanya’dan Türkiye’ye seyahatle ilgili yeni açıklama

6 Temmuz 2020
Alman hükümetinin Turizm Sorumlusu Thomas Bareiß, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'ye getirilen seyahat uyarısının kısa sürede kaldırılması yönünde olumlu mesajlar verdi.RTL televizyonuna konuşan Bareiß, Türkiye'ye seyahat uyarısın..
Ekonomi

AYM’den yurt dışında yaşayan Türkler karar

2 Temmuz 2020
Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu borçlanmanın, vatandaşlığa alınma tarihinden önceki süre için tanınmamasını ‘ayrımcılık’ olarak gördü ve ihlal kararı verdi. Karar bu yöndeki tüm başvurular yönünden lehe içtihat niteliği taşırken, AYM durumu ..
Ekonomi

Dış ticaret açığı mayıs ayında yüzde 102,7 arttı

30 Haziran 2020
TÜİK ve Ticaret Bakanlığı'nın verileri kapsamında hazırlanan Dış Ticaret İstatistikleri açıklandı. Buna göre ihracat 2020 yılı Ocak-Mayıs döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 19,7 azalarak 61 milyar 586 milyon dolar, ithalat ..
Dünya

AB’ye askeri güç kullan çağrısı yaptı

30 Haziran 2020
DW’nin haberine göre, Funke Medya Grubu’na bağlı gazetelere konuşan emekli büyükelçi Ischinger “Avrupa askeri ağırlığını ortaya koymalı ki bir ateşkese varılabilsin. Uluslararası çatışmalarda askeri araçlarla operasyon tehdidinde bulunmayan..
Gündem

İngiltere, Türkiye’ye seyahat yasağını kaldırıyor

28 Haziran 2020
Hükümet kaynakları, seyahat koridorunun açılacağı ülkelere tatile gidenler için dönüşte 14 günlük karantina kuralının uygulanmayacağnı belirtti.Henüz resmen açıklanmasa İngiltere'den ismi haberlerde telaffuz edilen bazı ülkeler için rek..
Sağlık

İşte dünya genelinde koronavirüs tablosu

27 Haziran 2020
Dünyayı kasıp kavuran koronavirüs salgını 140’tan fazla ülkede yayılmaya devam ediyor. En fazla vakaya sahip 2’inci ülke olan Brezilya’da son paylaşılan verilere göre, 1 milyon 280 bin 54 vaka bulunuyor. Virüs kaynaklı toplam can kaybının i..
Gündem

Almanya’nın seyahat kısıtlama nedeni belli oldu

27 Haziran 2020
Almanya'nın Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısını kaldırmamasıyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.  Spiegel’in Almanya Dışişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı haberde, Türkiye’de koronavirüsü tedavisinde etken maddesi hidroksikl..
Yurt Haber

Antalya’dan Hong Kong’a yaban mersini ihracatı başladı

22 Haziran 2020
Antalya tarımsal potansiyelini ve çeşitliliğini gün geçtikçe artırmaya ve çeşitlendirmeye devam ediyor. Tarımsal anlamda birçok alanda başı çeken kent, dış pazarda büyük talep gören yaban mersini üretiminde de kısa zamanda ciddi üretim ve i..
Dünya

Almanya, Türkiye’yle ilgili kararından geri adım attı

19 Haziran 2020
Almanya'ya girişlerde karantina muafiyeti için ibraz edilmesi gereken raporları verebilecek ülkeler arasına Türkiye'de dahil edildi. Çad, Gana gibi ülkelerin bulunduğu listede Türkiye'nin yer almaması tepki çekmişti.Almanya'ya girişlerd..
Sağlık

Almanya’da bir mezbahada 657 kişide koronavirüs tespit edildi

18 Haziran 2020
Şirketten yapılan açıklamada, tesiste görev yapan ve bu kişilerle temasta olan binlerce kişiye daha test yapıldığı ve sonuçların beklendiği belirtildi. Test sonuçları çıkana kadar herkesin kendini karantinaya alması istendi.Yerel basın ..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika