Almanya etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Kültür Sanat

Berliner Ensemble tiyatrosu ‘Yeni Normal’e hazır

28 Mayıs 2020
Berliner Ensemble tiyatrosu Instagram hesabından ‘sosyal mesafeli’ tiyatro fotoğrafı paylaştı. Grup, Instagram mesajında “Yeni normal: Gelecek sezondan itibaren Großen Haus böyle görünecek” yazdı.Berliner Ensemble; Nazilerin iktidarı n..
Dünya

Almanya tedbirleri 5 Temmuz’a kadar uzatmayı planlıyor

25 Mayıs 2020
Avrupa’da birçok ülke korona virüs salgını ile mücadele kapsamında aldığı önlemleri gevşetmeye başlarken, Almanya, ise tedbirleri uzatmayı planlıyor. Almanya’da hükümet salgının devam etmesi nedeni ile maske takmayı, sosyal mesafe ve hijyen..
Dünya

Almanya sınır kontrollerini uzattı

8 Mayıs 2020
Korona virüs salgını nedeni ile zor günler geçiren Almanya, salgın ile mücadele kapsamında 16 Mart'ta komşu ülkelere getirdiği sınır kontrollerini 15 Mayıs'a kadar uzattı. İçişleri Bakanı Horst Seehofer, yaptığı açıklamada korona virüs salg..
Dünya

Bundesliga 15 Mayıs’ta yeniden başlıyor

7 Mayıs 2020
Almanya Kulüpler Birliği (DFL) tarafından yapılan açıklamada, Bundesliga ve Bundesliga 2'de yer alan 36 kulüpte sadece 10 Covid-19 vakası tespit edildiği kaydedildi.Halihazırda Bayern Münih'in lider olduğu Bundesliga'da birçok takımın l..
Dünya

Koronavirüsü yenen kişi sayısı 1 milyon 100 bini geçti

3 Mayıs 2020
görülen ülke ve bölgelerdeki yeni vakalara ilişkin verilerin derlendiği "Worldometer" internet sitesinde yer alan bilgiye göre, dünyada virüs bulaşan 1 milyon 102 bin 103 kişi hastalığı atlatmayı başardı.En fazla hastanın iyileştiği ülk..