Ankara Barosu etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Baro başkanlarının savunma nöbeti Kuğulu Park’ta başladı

9 Temmuz 2020
Teklifin geri çekilmesi için tüm demokratik haklarını kullanacaklarını söyleyen Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan: "60 baro başkanı teklifin geri çekilmesi için dilekçe vereceğiz. Teklif geri çekilene kadar ..
Gündem

Ankara Barosu’ndan çağrı!

3 Temmuz 2020
Ankara Barosu’ndan yapılan açıklamada, bugün düzenlenmesi planlanan “Savunma Mitingi”nin valilik kararıyla engellendiği, Anıt Park’ın ise tamamen kapatılması nedeniyle mitingin gerçekleşme imkanının olmadığı belirtildi.Yapılan yazılı aç..
Gündem

Metin Feyzioğlu direniş alanına giremedi!

23 Haziran 2020
AKP ve MHP’nin Avukatlık Kanunu’nda ve baroların seçim sisteminde değişiklik yapmak istemesine karşı birçok ilden “Savunma Yürüyor” sloganıyla 19 Haziran günü yürüyüşe geçen baro başkanları ve avukatlar dün Ankara’ya ulaştı.Ankara-Eskiş..
Gündem

Ankara Barosun’dan Metin Feyzioğlu’na yanıt

21 Haziran 2020
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun kendileri hakkında yaptığı açıklamaya yanıt veren Ankara Barosu Başkan Yardımcısı Aşkın Demir, ‘hukuk devletini' savunduklarını vurgulayarak, “Feyzioğlu, toplumun vatanseverlik ve milliyet..
Politika

CHP’den belediyeler için kaynak talebi

7 Mayıs 2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, baro ve tabip odalarının yapılarının değiştirilmesi için atılan adımı değerlendirdi. Torun, "Onların bağımsız yapısı ve özellikle demokratik yapısı ülkemizin içinde bulunduğu demokrasinin gelişmesi, ..
Politika

Erdoğan’dan baro ve tabip odalarına gözdağı

7 Mayıs 2020
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Barosu'nun Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açıklamasının ardından baroların yapılarının düzenlenmesine yönelik başlayan tartışmalar hakkında, "Barolar ve tabip odaları başta o..