Ankara Büyükşehir Belediyesi etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Ankara Valiliği’nden bağış paralarına el koyma kararı

30 Temmuz 2020
Sözcü'den Başak Kaya'nın haberine göre, Ankara Valiliği, 3.5 milyon liralık bağışın toplandığı hesaplara bloke koydurdu. Ardından, toplanan paranın kamuya geçirilmesi gerektiğine ilişkin bir rapor hazırlayarak Çankaya Kaymakamlığı'na gönder..
Yerel Yönetimler

Mansur Yavaş: Taksilere ücretsiz şeffaf kabin

30 Temmuz 2020
Ankara Büyükşehir Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında yeni bir uygulamayı hayata geçiriyor. Belediye hem sürücülerin hem de vatandaşların virüsten korunması için taksilere şeffaf kabin hazırladı.Ko..
Yerel Yönetimler

Mansur Yavaş’ın, yardım kampanyasına büyük destek

29 Temmuz 2020
Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın bayram öncesi başlattığı “Afiyet Ver” kampanyasına verilen destek ilk 4 günde 5 milyon TL’ oldu. Yavaş, "Vatandaşlarımızın yüzüne umut, gözüne ışık olduğunuz için en derin teşekkürler..
Gündem

Gökçek’ten Mansur Yavaş’a suç duyurusu

19 Temmuz 2020
Melih Gökçek, kendi döneminde işe alınan personelle ilgili “torpil listesi” yayımlayan Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş ile ABB İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Eyüp Turpçuoğlu hakkında Ankara Cumhuriyet Sav..
Yerel Yönetimler

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden hayvan dostu uygulama

18 Temmuz 2020
Hayvan Çalıştayı ve Sokak Hayvanlarına İlk Yardım gibi projelerle Başkentli hayvanseverlerle buluşan Ankara Büyükşehir Belediyesi hayvan dostu yeni bir uygulamayı hayata geçirdi.Büyükşehir Belediye Başkanı Ma..
Yerel Yönetimler

Mansur Yavaş torpille işe girenlerin listesini hazırladı

18 Temmuz 2020
ABB Başkanı Yavaş, belediyeye Melih Gökçek'in de aralarında bulunduğu referansla belediyede işe alınan listesini yayınladı.Yavaş, "Burada isim göreceksiniz ama kötü niyetle söylemiyorum, belki içinizden bazılarının ismi de çıkacak. Bura..
Yerel Yönetimler

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde 61 personele Kovid-19 takibi

17 Temmuz 2020
Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Koordinatörü Volkan Memduh Gültekin, ABB'de görevli Kovid-19 tanısı konan personel sayısının 61'e yükseldiğini açıkladı.Gültekin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Ankara Büyükşehir Bel..
Politika

Kılıçdaroğlu: Yolsuzluğu yapanlar, Yolsuzluğu soruşturamaz

14 Temmuz 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Bizzat kendisi FETÖ'nün bir numaralı ayağıdır" ..
Yerel Yönetimler

Kadınlar maske Atölyesi’nde sağlık için üretiyor

5 Temmuz 2020
Ankara Büyükşehir Belediyesi, pandemi sürecinde işini kaybeden ya da iş yerini kapatmak zorunda kalan terzilerin üretimden kopmamalarını ve istihdamlarına katkı sağlamayı amaçlayarak Kuzey Yıldızı Gençlik Merkezi içinde Maske Atölyesi kurdu..
Gündem

Baro başkanlarının bekleyişi gece yarısı da sürdü

23 Haziran 2020
"Savunma Yürüyor" sloganıyla illerden geldikleri Ankara'ya 300 metre kala polis tarafından engellenen baro başkanları,  bir inşaatın şantiye alanında eylem yaptı. Sabaha kadar bekleyeceklerini bildiren baro başkanları gece yarısını geçtikte..
Politika

AKP VE MHP’ye ret: Mansur Yavaş’ın itirazı kabul edildi

17 Haziran 2020
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ Genel Müdürlüğü’nün altyapı yatırımları için kredi talebini içeren önergenin AK Parti ve MHP’li belediye meclis üyeleri tarafından görüşülmesinin ertelenmesinin ardından süreci yargıya t..
Yurt Haber

Sincan Hayvanat Bahçesi yeniden ziyarete açıldı

17 Haziran 2020
Koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde kapalı olan Ankara Büyükşehir Belediyesi Sincan Hayvanat Bahçesi, 1 Haziran 2020 tarihi itibarıyla yeniden ziyarete açıldı. Vatandaşlara ve özellikle de minik ziyaretçilere kapılarını açan Sincan Ha..
Yerel Yönetimler

Başkent Mobil uygulamasına “Mor Buton” özelliği eklendi

7 Haziran 2020
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, aile içi ve kadına yönelik şiddet olaylarının bildirilmesi amacıyla Başkent Mobil uygulamasına “Mor Buton” özelliğinin eklendiğini açıkladı.YAVAŞ’TAN KADINLARA DESTEK ÇAĞRISI..
Yerel Yönetimler

Mansur Yavaş’tan Ankara Kültür Dairesi’ne yeni atama

5 Haziran 2020
Bozkurt, ABB Başkanı Mansur Yavaş’ın atama kararıyla bugün görevine başladı. 1986 yılında TRT’de çalışmaya başlayan H. Ali Bozkurt, kanalda müzik, eğlence, bayram, yılbaşı, Nevruz, Şeb-i Arus gibi yüzlerce programın prodüktörlüğü ve yönetm..
Gündem

Ankara’dan asfalt seferberliği

28 Mayıs 2020
Ankara Büyükşehir Belediyesi, korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında Ramazan Bayramı'nda ilan edilen 4 günlük sokağa çıkma kısıtlamasında da asfalt mesaisini sürdürdü. Kentin 16 ilçesinde 85 noktada 7/24 asfalt serim ve yama çalışması ..
Yerel Yönetimler

Ankara’da parklar ışıl ışıl oldu

25 Mayıs 2020
Ankara Büyükşehir Belediyesi kent genelinde bulunan park ve yeşil alanları yaz akşamlarına hazırlıyor.Hava şartlarından ya da teknik nedenlerden dolayı yıpranan kent mobilyaları bakım ve onarımdan geçirilirken, kente görsellik katan havuzla..
Politika

Melih Gökçek’in yolsuzluk dosyaları açılıyor

21 Mayıs 2020
Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanıyken, Hükûmet Sözcüsü Bülent Arınç'ın da yolsuzlukları ile gündeme getirdiği Gökçek dönemi hakkında yeni belgeler ortaya çıktı. Arınç'ın "Parsel parsel Ankara'yı satmışlar" dediği, sonrasında geri adım at..
Yerel Yönetimler

CHP’li 11 Büyükşehir Belediye Başkanından ortak açıklama

18 Mayıs 2020
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılm..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika