asgari ücret etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Yerel Yönetimler

Beşiktaş Belediyesi’nde asgari ücret net 3100 TL olacak

30 Aralık 2020
1 Ocak 2021 yılında çalışanlara verilecek asgari ücret Pazartesi günü Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından net 2 bin 825 TL olarak açıklandı. İşçi sendikalarının karşı çıktığı ve birçok kesim tarafından az..
Yerel Yönetimler

Manyas Belediyesi’nde asgari ücret 4 bin 200 lira olacak

30 Aralık 2020
Balıkesir’de CHP’li Manyas Belediyesi en düşük asgari ücreti 4200 TL olarak belirledi.Manyas Belediye Başkanı CHP’li Tancan Barçın, kararı sosyal medya hesabından yaptığı şu açıklama ile duyurdu:“Manyas Belediyesi olarak sosyal bele..
Politika

Muharrem İnce’den asgari ücret tepkisi

28 Aralık 2020
Milyonlarca emekçinin merakla beklediği asgari ücret rakamları açıklandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıkladığı rakamlara göre, 2021 yılı için asgari ücret bekar bir işçi için..
Yerel Yönetimler

İmamoğlu: İBB’de asgari ücret net 3100 TL olacak

28 Aralık 2020
2021 yılı için geçerli olacak asgari ücret 2 bin 825 lira olarak belirlendi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediyeye bağlı kuruluşlarda asgari ücretin 3100 TL olacağını belirtti.İmamoğlu sosyal medyada yaptığı aç..
Politika

CHP’den asgari ücrete tepki: Azami sefalet ücretidir

28 Aralık 2020
CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 2021’den itibaren geçerli olacak yeni asgari ücrete ilişkin yazılı açıklamada bulundu. 2825 lira ücretin “asgari geçim değil, azami sefalet ücreti” olduğunu, açıklanan asgari ücretin milyonlarca çalı..
Ekonomi

TÜRK-İŞ: Asgari ücret 3 bin üstü olmalı

27 Aralık 2020
2021 yılında geçerli olacak asgari ücret için son toplantı tarihi belli oldu. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun son toplantısının yarın yapılacağını duyurdu. Toplantı Bakanlığı..
Gündem

Asgari ücret için karar tarihi belli oldu

26 Aralık 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, işçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2021 yılında geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere son toplantısını Bakanlığın..
Yerel Yönetimler

Adana Büyükşehir Belediyesi’nden asgari ücreti duyurusu

26 Aralık 2020
Zeydan Karalar'ın paylaşımı şöyle:"Açıklanacak asgari ücret ne olursa olsun, belediyemizde çalışan bir işçinin alacağı maaş 3100 TL' den az olmayacak. Emekçi kardeşlerimize şimdiden hayırlı olsun."..
Politika

CHP asgari ücret için kanun teklifi verdi

23 Aralık 2020
CHP Grup Başkanvekilleri Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç tarafından hazırlanan 27 maddelik “Asgari Ücret Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” TBMM Başkanlığı’na sunuldu. Teklifle şunlar öngörüldü: ..
Ekonomi

Türk- İş, TÜİK’in asgari ücret önerisine tepki gösterdi

22 Aralık 2020
Türk-İş'ten yapılan yazılı açıklamada, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun üçüncü toplantısını hakkında bilgiler de yer aldı.Toplantıda, Türk-İş heyetinin görüş ve taleplerini sunmasının ardından TÜİK temsilcisinin bekar bir işçinin asgar..
Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan asgari ücret açıklaması

22 Aralık 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından öne çıkan başlıklar şunlar:2021 YILI BÜTÇE TEPKİSİBu bütçenin 83 milyon vatandaşa getir..
Ekonomi

TÜİK asgari ücret önerisini açıkladı

22 Aralık 2020
Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında çevrim içi düzenlenen toplantı, Türk-İş'in ev sahipliğinde yapılıyor.Komisyonda, işveren heyetine Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç, işçi heyetine ise Tü..
Yerel Yönetimler

CHP’li belediyelerden asgari ücret kararı geldi

7 Aralık 2020
Milyonlarca çalışanın gözünün çevrili olduğu Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantılarının ilk ayağı geçtiğimiz hafta yapıldı.Toplantıların ikincisi 15 Aralık'ta, üçüncüsü 22 Aralık'ta yapılacak.Halen 2324 lira olan asgari ücretin insan..
Politika

Kılıçdaroğlu: Asgari ücreten az 3 bin 100 lira olmalı

7 Aralık 2020
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Twitter üzerinden asgari ücrete dair bir açıklamada bulundu. 'Asgari ücretin açlık sınırının altında olması kabul edilemez' diyen Kılıçdaroğlu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:"Asgari ücretin açlık sınırı..
Gündem

‘Asgari ücret’ görüşmeleri başlıyor: Sendikalar ne istiyor?

4 Aralık 2020
Görüşmelerde ilk toplantı Bakanlık'ta yapılıyor. İşçi ve işveren taraflarının ev sahipliğinde yapılan iki toplantının ardından dördüncü ve son toplantı yine Bakanlık'ın ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.Brüt 2 b..
Gündem

DİSK, Türk-İş ve Hak-İş’ten asgari ücret kararı

1 Aralık 2020
Türk-İş, Hak-İş ve DİSK, 4 Aralık'ta başlayacak asgari ücret görüşmelerinde işçi kesiminin talepleri konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere bir araya geldiği toplantıda üç konfederasyonun dirsek temasını sü..
Ekonomi

Asgari ücret çalışmalarının tarihi belli oldu

26 Kasım 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Asgari Ücret Tespit Komisyonunun ilk toplantısı için işçi ve işveren temsilcileriyle görüş alışverişinde bulunduklarını belirterek, şu bilgileri..
Ekonomi

2021 yılında asgari ücret kaç lira olacak?

10 Kasım 2020
Milyonlarca kişi yapılacak asgari ücret zammına kilitlendi. 2020 yılının son aylarına girilirken Asgari Ücret zammı en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Hükümetin yayımladığı orta vadeli programa göre 2021 yılı için enflasyonun yüzde..