Avrupa Birliği etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

İtalya, 13 ülkeye girişleri yasakladı

10 Temmuz 2020
Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, son 14 günde Ermenistan, Bahreyn, Bangladeş, Brezilya, Bosna Hersek, Şili, Kuveyt, Kuzey Makedonya, Moldova, Umman, Panama, Peru ve Dominik Cumhuriyeti'nden gelen ya da bu ülkelerden tran..
Dünya

Avrupa Birliği’nden Türkiye ile ilgili açıklama

9 Temmuz 2020
Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Josep Borrell, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulunda Avrupa Halk Partisinin (EPP) "Akdeniz'de İstikrar ve Güvenlik: Türkiye'nin Olumsuz Rolü" başlıklı oturumda sö..
Dünya

AB’nin seyahat listesinde Türkiye yer almadı

30 Haziran 2020
Avrupa Birliği 14 ülkeyi Kovid-19 salgını nedeniyle "güvenli ülke" ilan ederek sınır kapılarını açmaya karar verdi. AB'nin sınırlarını açtığı ülkeler arasında ABD ve Türkiye bulunmuyor.AB'nin sınır kapılarını açtığı 14 ülke ise şunlar: ..
Ekonomi

Maske kumaşında ithalat vergisi sıfırlandı

30 Haziran 2020
Maske üretiminde girdi olarak kullanılan "melt blown" kumaşlara uygulanan ilave gümrük vergisi ekime kadar yüzde 20'den yüzde sıfıra düşürüldü.K..
Dünya

AB’ye askeri güç kullan çağrısı yaptı

30 Haziran 2020
DW’nin haberine göre, Funke Medya Grubu’na bağlı gazetelere konuşan emekli büyükelçi Ischinger “Avrupa askeri ağırlığını ortaya koymalı ki bir ateşkese varılabilsin. Uluslararası çatışmalarda askeri araçlarla operasyon tehdidinde bulunmayan..
Dünya

Almanya, Türkiye’yle ilgili kararından geri adım attı

19 Haziran 2020
Almanya'ya girişlerde karantina muafiyeti için ibraz edilmesi gereken raporları verebilecek ülkeler arasına Türkiye'de dahil edildi. Çad, Gana gibi ülkelerin bulunduğu listede Türkiye'nin yer almaması tepki çekmişti.Almanya'ya girişlerd..
Sağlık

Koronavirüs aşısı için 7.4 milyar Euro taahhüt

4 Mayıs 2020
Avrupa Birliği (AB) Komisyonu öncülüğünde düzenlenen Koronavirüs Küresel Mukabele Uluslararası Taahhüt Etkinliği'ne birçok ülke lideri, kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.ABD'nin taraf olmadığı etkinlikte, AB 1 milyar Euro taahhütte bu..
Gündem

Türkiye’de halkın yüzde 44’ü aşırı kalabalık evlerde yaşıyor

2 Mayıs 2020
Türkiye’de halkın neredeyse yarısı aşırı kalabalık evlerde yaşıyor. Bu, hanede yaşayan kişi sayısına göre yeterli oda olmadığı anlamına geliyor. Avrupa Birliği’nde (AB) ise aşırı kalabalık ev oranı yüzde 16.AB İstatistik Ofisi Eurostat ..