AYM etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Murat Karayalçın’dan Kanal İstanbul tepkisi

18 Kasım 2020
Cumhuriyet'te yer alan habere göre, Anayasa’da, yönetmeliklerde, genelgelerde “devlet projesi” diye bir kavram olmadığına dikkat çeken Karayalçın, “Dolayısıyla ‘Devlet Projesi’nin tanımı da yok. ‘Devlet Projesi’ diye bir kavrama göndermede ..
Gündem

HSK, Kavala’yı tutuklayan hakimlerin listesini istedi!

13 Kasım 2020
Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK), İstanbul Adalet Komisyonu’na ‘acele’ kodlu bir yazı yazarak iş insanı Osman Kavala’yı tutuklayan ve AYM’nin kararına rağmen tahliye etmeyen hakimlerin listesini istedi.Hazine ve Maliye Bakanı Berat Alb..
Gündem

Adalet Bakanı Gül’den AYM kararlarına ilişkin açıklama

11 Kasım 2020
Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, bakanlığının 2021 bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda milletvekillerinin sorularını yanıtladı.Gül, Türkiye'nin hukuk sistemiyle ilgili hemen hemen ortak k..
Politika

Berberoğlu’nun kararını tanımayan hakimler şikayet edildi

2 Kasım 2020
Enis Berberoğlu’nun avukatları tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı kanalıyla HSK'ya gönderilen dilekçede, şikayette bulunulan İstanbul 14. ve 15. Ağır Ceza Mahkemesi heyetindeki hakimlerin, Anayasa Mahkemesi tarafından verilen birey..
Gündem

Enis Berberoğlu için AYM’ye ikinci başvuru yapıldı

26 Ekim 2020
Milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu’nun avukatı Yiğit Acar, Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) başvurdu. Yerel mahkemenin AYM kararını uygulamamasıyla Anayasa’nın 3 maddesinin ihlal edildiği AYM’ye bildirildi. ..
Politika

Enis Berberoğlu yeniden AYM’ye başvuracak

26 Ekim 2020
Yerel mahkemenin AYM kararını uygulamaması sonrası, Berberoğlu, "hak ihlali"ne neden olduğu gerekçesiyle yeniden AYM'ye başvuracak.Başvurunun bugün öğleden sonra yapılması bekleniyor...
Gündem

AYM Başkanı: ‘Işıklar yanıyor’ tweeti’nden haberim yok

26 Ekim 2020
Orakoğlu, 19 Ekim'de kaleme aldığı yazıda Zühtü Arslan’ın söz konusu mesajı atılmadan önce bilebileceğini iddia etmişti. Yeni Şafak yazarı bugünkü yazısında Arslan’ın danışmanının o gün kendisini aradığını ve iddiasını reddettiğini aktardı...
Gündem

AYM’den emsal ‘mobbing’ kararı

24 Ekim 2020
Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) kararına göre Levent Tütüncü, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Haydarpaşa Eğitim Hastanesi’nde askeri tabip kıdemli albay olarak görev yaparken 2013’te isteği üzerine emekliye ayrıldı.Tütüncü, daha sonra 2014’te ..
Politika

Akşener’den ‘askıda ekmek’ kampanyasına tepki

20 Ekim 2020
Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:Dünyaya 100 yıldır soykırım yalanını söyleyen Ermenistan gerçek yüzünü bir kez daha gösterdi. Azerbaycan’a ateşkese rağmen füzeyle saldırdı. Yer utandı, gök utandı, insanlık utandı ama onla..
Politika

CHP’li Öztrak: Neyi bu milletten saklıyorsunuz

19 Ekim 2020
Öztrak'ın açıklamalarından önemli satır başları şöyle;-Ermenistan yönetimi Azerbaycan'a düzenlediği füze saldırıları ile sivilleri vurmasını kınıyoruz. Dünya kamuoyu sivillere yönelik bu saldırılara karşı ses..
Politika

Enis Berberoğlu’nun itirazı reddedildi

15 Ekim 2020
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi, Enis Berberoğlu hakkında Anayasa Mahkemesi'nin yeniden yargılanma kararına ilişkin "Yeniden yargılama yapılmasına yer olmadığına" karar vermişti. Enis Berberoğlu'nun avukatları, bugün sabah Çağlayan'daki İs..
Gündem

TGS yıpranma payı için kampanya başlattı

15 Ekim 2020
TGS gazetecilerin yıpranma payının Anayasa Mahkemesi'nin iptalinin ardından tanıdığı 9 aylık sürenin 14 Kasım'da dolacağı uyarısında bulunarak hükümetin yasal düzenleme yapmasını istedi. TGS, gazetecilerin 14 Kasım 2020’de yıpranma payı ola..
Gündem

AYM’den özel halk otobüsü kararı

15 Ekim 2020
Özel halk otobüsü Muavini A.Ö., 30 Kasım 2015 tarihinde yolcu kapma yüzünden çıkan kavgada Y.K.’yı öldürdü. Kartal 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan A.Ö. 15 yıl hapis cezası aldı ve bu ceza 20 Kasım 2007 tarihinde Yargıtay tarafından on..
Politika

Özgür Özel’den AYM üyesine tepki

14 Ekim 2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Anayasa Mahkemesi üyesi Engin Yıldırım'ın AYM binasını gösteren bir fotoğrafı “Işıklar yanıyor” mesajıyla birlikte paylaşmasına tepki gösterdi."BU MİLLET BUNU HAK ETM..
Gündem

Erdoğan’dan Türk Tabipler Birliği’ne sert tepki

14 Ekim 2020
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'de partisinin grup toplantısında açıklamalarda bulunuyor.Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:“Bu salondaki son toplantımızı 11 Mart'ta yapmıştık.  Salgın döneminde veki..
Politika

İnce: Işıklar yansa ne olur milletin ocağını söndürdünüz

14 Ekim 2020
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Anayasa Mahkemesi'nin (AYM) milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında verdiği kararı tanımaması sonrası AYM Üyesi Engin Yıldırım sosyal medyadan AYM binasının fotoğrafını paylaşarak “Işıklar yan..
Gündem

AYM üyesi Yıldırım’dan ‘ışıklar yanıyor’ açıklaması

14 Ekim 2020
Anayasa Mahkemesi (AYM) Üyesi Prof. Dr. Engin Yıldırım sosyal medya hesabından “Işıklar yanıyor” diyerek AYM binasının fotoğrafını paylaşan AYM Üyesi Engin Yıldırım, CHP'li Enis Berberoğlu hakkında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin yenid..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Berberoğlu’ kararına tepki

13 Ekim 2020
Kılıçdaroğlu, "Hepimize düşen sorumluluk var. Bir vatanda yaşıyoruz.  Bu kürsü halkın kürsüsü. Yeri zamanı geldiğinde bu yasaya hepimiz uyuyoruz.  Olması gereken kuralları hep birlikte uygulamak zorundayız. Niye balığı baştan ..