Azerbaycan Savunma Bakanlığı etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

Azerbaycan ordusu Laçin’e girdi

1 Aralık 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Rusya'nın ara buluculuğunda imzalanan ateşkes anlaşması gereği, Azerbaycan ordusunun Laçin'e girdiği duyuruldu.Ermenistan sınırında bulunan Laçin, ..
Dünya

Azerbaycan: Ermenistan’a ait tank ve toplar yok edildi

9 Kasım 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, çatışmaların, ağırlıklı olarak cephenin Ağdere, Ağdam, Hocavend ve Gubadlı yönlerinde devam ettiği belirtildi.Son 24 saatte  Ermenistan güçlerinin cephenin bazı bölgelerinde personel..
Dünya

Azerbaycan: Ermeni askeri konvoyu imha edildi

6 Kasım 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Ağdere-Papravend güzergahında hareket eden bir kumandan aracı, bir irtibat aracı, askeri ve mühimmat taşıyan iki adet KamAz tipi kamyon ve top taşıyan 3 adet Ural tipi kamyon tamamen im..
Dünya

Ateşkese rağmen Karabağ’da gerginlik devam ediyor

27 Ekim 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında, "26 Ekim’de gün boyu ve onu 27 Ekim’e bağlayan gece Ermenistan Silahlı Kuvvetleri, insani amaçlı ateşkesi ihlal ederek temas hattının farklı noktalarında Azerbaycan ordusuna ait mevzilere ve c..
Dünya

Azerbaycan’dan açıklama: Ermenistan ateşkesi ihlal etti

26 Ekim 2020
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun 08.05'te geçici insani ateşkesi ihlal ederek işgal altındaki Laçın kenti istikametinden Laçın'ın Sefiyan köyünde konuşlu Azerbaycan birliklerine top atışı gerçekleştirdiği ..
Dünya

Ermenistan’a ait savaş uçağı düşürüldü

24 Ekim 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "24 Ekim günü öğleden sonra Azerbaycan Hava Savunma Birlikleri, cephenin Gubadlı yönünde Ermeni hava kuvvetlerine ait bir savaş uçağını düşürdü" denildi.Azerbaycan ..
Dünya

Azerbaycan, Karabağ’da 13 köyün daha kontrolünü sağladı

24 Ekim 2020
Aliyev, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Muzaffer Azerbaycan ordusu Hocavend ilinin Dolanar ve Bünyadlı, Cebrail ilinin Dağ Tumas, Nüsüs, Helefli, Minbaşılı ve Veyselli, Zengilan ilinin Venedli ve Mirzehesenli köyler..
Dünya

Dağlık Karabağ’da askeri eylemler devam ediyor

22 Ekim 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'nın açıklamasında, "21 Ekim’de gün boyu ve onu bağlayan 22 Ekim gecesinde cephenin Ağdere-Ağdam, Fuzuli-Cebrail ve Zengilan-Kubatlı yönünde çeşitli yoğunluklarda askeri eylemler devam etti. Düşman güçleri Azerba..
Politika

Azerbaycan: Ermenistan’a ait hedefler yok edildi

21 Ekim 2020
Açıklamada, Azerbaycan ordusunun yürüttüğü operasyonlar neticesinde Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin 18. motorlu piyade bölüğünün Cebrayıl ve Gubadlı yönünde kayıplar vererek geri çekilmek zorunda kaldığı aktarıldı.Cephenin farklı yönle..
Dünya

Azerbaycan: Ermenistan’a karşı operasyonlar sürüyor

20 Ekim 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, gece boyunca Ağdere, Ağdam, Fuzuli, Hadrut, Cebrail, Gubadlı ve Zengilan yönlerinde direnmeye çalışan Ermenistan güçlerine karşı operasyonların değişen yoğunlukta devam ettiği belirtildi...
Dünya

Azerbaycan, Ermenistan’a ait savaş uçağını düşürdü

17 Ekim 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan'a ait Rus yapımı Su-25 tipi bir savaş uçağının saldırı hazırlığındayken vurulduğu bildirildi.Uçağın, 11:11 sularında Cebrail bölgesinde düşürüldüğü belirtildi.ht..
Dünya

Azerbaycan Karabağ’da 50 yerleşim yerini aldı

16 Ekim 2020
Aliyev, Twitter hesabından, "Kahraman Azerbaycan ordusu Fuzuli ilinin Arış, Cebrail ilinin Doşulu, Hocavend ilinin Edişe, Düdükçü, Edilli, Çiraguz köylerini işgalden kurtardı. Yaşasın Azerbaycan ordusu. Karabağ, Azerba..
Dünya

Azerbaycan’dan Ermenistan’a ateşkes ihlali uyarısı

10 Ekim 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "Ermeni ordusu, saat 12.00'de yürürlüğe giren ateşkes anlaşmasına rağmen Ağdara-Tatar ve Füzuli-Cebrail cephesine saldırarak, sivil yerleşimleri yoğun top ateşine tut..
Dünya

Azerbaycan: Bazı stratejik tepeleri aldık

2 Ekim 2020
Bakanlığın açıklamasında, “2 Ekim gecesinden beri çetin çatışmalar sürüyor, askeri operasyonlar devam etti” ifadeleri kullanıldı.Açıklamaya göre, Azerbaycan ordusu Magathis köyü çevresinde bir dizi stratejik tepenin kontrolünü ele aldı...
Dünya

Ermenistan’a ait 2 savaş uçağı düştü

30 Eylül 2020
Azerbaycan'dan yapılan açıklamada Ermenistan'a ait 2 tane Su-25 tipi savaş uçağının dağa çakılarak düştüğü bildirildi. Ayrıca Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermeni güçleri Karabağ’daki temas hattı üstünde ablukaya..
Dünya

Azerbaycan: 2 Ermeni taburunun mevzileri yok edildi

30 Eylül 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan Sputnik’e yapılan açıklamada, "Azerbaycan ordusunun topçu vuruşları sonucu, Ermenistan ordusunun Terter ilçesinin Hasankaya yerleşimi yakınlarında yerleşen 5. motorize alayının 1. taburu ve Talış köyü yönün..
Dünya

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında çatışmalar sürüyor

29 Eylül 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ermeni güçlerinin Fuzuli-Cebrail ve Ağdere-Terter yönlerinde kaybettikleri mevzileri geri almak için saldırı girişiminde bulunduğu belirtildi.Açıklamada, Azerbaycan ordusunun bu bölg..
Dünya

Azerbaycan’da kısmi seferberlik ilan edildi

28 Eylül 2020
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, kısmi seferberliği resmen başlatan kararnameyi imzaladı. Dağlık Karabağ'daki Ermeni güçleri bu sabah 15 askerinin daha hayatını kaybettiği..