Azerbaycan etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Çavuşoğlu: Hiçbir ülke ile kötü ilişkilerimiz olsun istemeyiz

8 Ocak 2021
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni yılın ilk ziyaretinde Avrupa Birliği (AB) Dönem Başkanı Portekiz’in başkenti Lizbon’a geldi. Çavuşoğlu resmi ziyaret kapsamında geldiği Portekiz’de Başbakan Antonio Costa tarafından kabul edildi. ..
Gündem

Bakan Akar: Türkiye terör koridoruna müsaade etmedi

4 Ocak 2021
Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’ın “S-400 sorunu ve yaptırımlar var gündemde. ABD ile ilişkilerde nasıl bir gelecek öngörüyorsunuz?” sorusuna Akar, “Amerika ile yıllara dayalı münasebetlerimiz var. Yüzlerce husus arasınd..
Sağlık

Bakan Koca ‘aracı yok’ dedi, Sinovac yalanladı!

30 Aralık 2020
Sinovac, yeni tip koronavirüs aşısının Türkiye ve Azerbaycan'daki dağıtımıyla ilgili bir açıklama yayımladı. Sinovac, aşının dağıtımının Keymen firmasına ait olduğunu duyurdu. Sinovac tarafından yapılan açıklama şöyle:"Keymen, Sinovac'ı..
Dünya

Karabağ’da 70 gündür kayıp olan askerler bulundu

21 Aralık 2020
Araik  Arutyunyan, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, Rus barış gücü ve Kızılhaç’ın çabalarıyla Azerbaycan’ın kontrolündeki bölgede gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmaları sonucu 70 gündür 'ölüm kalım mücadelesi veren' 6 Ermeni ask..
Dünya

Ermenistan’da muhalifler Paşinyan’ın istifasını istedi

15 Aralık 2020
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında 10 Kasım'da imzalanan anlaşma gereği Dağlık Karabağ'da ateşkes ilan edilmesinin ardından anlaşmanın Ermenistan'ın aleyhine olduğunu savunan muhalefet, Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını talep etme..
Dünya

Azerbaycan’da sıkıyönetim iptal edildi

11 Aralık 2020
Azerbaycan’da uygulanan sıkıyönetim kararı iptal edildi.Azerbaycan Milli Meclisi, Dağlık Karabağ’daki temas hattında tırmanan gerilim nedeniyle ülkenin bazı kentlerinde ve bölgelerinde sıkıyönetim uygulama kararı almıştı.Bu çerçeved..
Dünya

Rusya, Azerbaycan’dan domates ithalatını yasaklıyor

9 Aralık 2020
Rosselhoznadzor, Azerbaycan’dan ithal edilen ürünlerde defalarca zararlı organizmalar bulduklarını ve bununla ilgili defalarca Azerbaycan Gıda Güvenliği Ajansı’nı bilgilendirdiklerini ifade etti.Azerbaycan ürünlerinde 22 Ekim’den itibar..
Gündem

Azerbaycan, zafer tarihini Atatürk için değiştirdi

3 Aralık 2020
Yıllardır Ermenistan’ın kontrolü altındaki Şuşa’nın bağımsızlığını kutlamak için daha önce 10 Kasım olarak belirlenen zafer gününün değiştirilmesine ve bu özel günün 8 Kasım’da kutlanmasına karar kılındı.Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşamın..
Dünya

Azerbaycan ordusu Laçin’e girdi

1 Aralık 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Rusya'nın ara buluculuğunda imzalanan ateşkes anlaşması gereği, Azerbaycan ordusunun Laçin'e girdiği duyuruldu.Ermenistan sınırında bulunan Laçin, ..
Dünya

Fransa: Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’ni tanımıyoruz

27 Kasım 2020
Agnes von der Mühll, yaptığı yazılı açıklamada, Senato'da önceki gün kabul edilen kararda, hükümete Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni tanıma çağrısı yapıldığını hatırlattı. Fransa'nın "Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni..
Dünya

Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Kelbecer’de

25 Kasım 2020
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin 9 Kasım’da imzaladığı anlaşmaya uygun olarak Kelbecer'in kontrolü 27 yıl sonra bu gece yarısı Azerbaycan'a geçti.Ermeni ordusunun son askeri birliklerinin bölgeden çekilmesiyle Azerbaycan ord..
Dünya

Ermenistan’dan Rusya’ya iş birliği çağrısı

21 Kasım 2020
Azerbaycan ordusunun yapılan anlaşma kapsamında 27 yıldır Ermenistan'ın kontrolünde bulunan Ağdam iline girmesinden bir gün sonra başkent Erivan'da Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir araya gelen Paşinyan, Moskova'ya çağrıda bulundu. ..
Gündem

Hulusi Akar: Mehmetçik görevinin başına gidecek

21 Kasım 2020
Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TBMM'den geçen Azerbaycan tezkeresine ilişkin açıklamalarda bulundu.Hulusi Akar, "En kısa sürede Mehmetçik, Azerbaycan'daki görevlerinin başına gidecek. Kara Kuvvetlerimiz çalışmalarını tamamladı.  Azer..
Dünya

Ermenistan: Savunma Bakanı Tonoyan istifasını sundu

20 Kasım 2020
Aravot gazetesinin haberine göre Tonoyan, bakanlıktan istifasını sundu. Henüz istifayla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.Geçen günlerde Ermenistan Dışişleri Bakanı Zohrab Mnatsakanyan da görevi bırakmıştı...
Dünya

Azerbaycan askerleri, Karabağ’a Türk bayrağı dikti

20 Kasım 2020
Ordu tarafından paylaşılan videoda, "Karabağ’ın azad olmasında bize yakından destek olan bir millet iki devlet olan gardaşımız Türkiye’nin şerefine Türk Bayrağı Karabağ’a dikilir" ifadelerini kullandı. ..
Politika

Faik Öztrak’tan Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu tepkisi

16 Kasım 2020
Öztrak'ın konuşmasından satır başları şöyle:İkinci Yüzyıla Çağrı beyannamemizi anlattık. Ekobüs yollarda olmaya devam edecek. Kurdaki olağanüstü oynamalar nedeniyle önünü göremiyor. Bu oynaklık tüccarı fiyat veremez hale getirmiş. Çiftç..
Gündem

Azerbaycan’a asker gönderme tezkeresi TBMM’ye sunuldu

16 Kasım 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla gönderilen tezkerede, dost ve kardeş ülke Azerbaycan'ın, işgal altındaki topraklarını kurtarma mücadelesinin yıllardır devam ettiği hatırlatıldı.Tezkerede, Ermenistan'ın 27 Eylül'de Yukarı..
Gündem

Bakan Karaismailoğlu: İnternet hızı 56 GB’a çıkacak

12 Kasım 2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AA’nın Editör Masası programında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.Karaismailoğlu, Ermenistan-Azerbaycan arasında yaşanan çatışmalardan sonra ortaya çıkan yeni gelişmelere işaret ederek,..