BDDK etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Yerel Yönetimler

İBB Genel Sekreterlik devir teslim töreni yapıldı

8 Temmuz 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreterliği görevini yaklaşık 1 yıldır sürdüren Yavuz Erkut, yaş haddinden emekliye ayrıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erkut’tan boşalan göreve, birçok kamu ve özel kuruluşunda üst düzey yönetic..
Ekonomi

BDDK’dan kredi açıklaması

8 Temmuz 2020
BDDK, salgın sonrası normalleşme döneminde finansal kurumlara bireysel ve ticari müşterilere kolaylık sağlayacakları hususları açıkladı.BDDK açıklamasında, "Bireysel ve ticari müşterilerin vade tarihi 2020 yıl sonuna kadar olan ödemeler..
Ekonomi

BDDK’dan 16 mali kuruluşa ceza

26 Haziran 2020
Konu ile ilgili BDDK' nın yaptığı açıklama şu şekilde:"Kovid-19 salgınıyla mücadele sürecinde bireysel ve ticari müşteriler tarafından Kurumumuza iletilen şikâyetler incelenmiştir.Bu kapsamda, şikâyete konu banka dışı mali kuruluşla..
Medya

RTÜK üyesinden RTÜK başkanına etik dersi

13 Haziran 2020
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Üyesi Okan Konuralp, RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in Halk Bank Yönetim Kurulu’na bağımsız üye olarak görevlendirilmesine ilişkin şu değerlendirmeyi yaptı:"Siyasi irade, hatırı sayılır ve düzenli geli..
Ekonomi

Kredi kartı taksitleriyle ilgili yeni kararlar

9 Haziran 2020
BDDK tarafından yapılan açıklamada, ''9 Haziran tarihli karar ile yurt içi hava yolu, seyahat acenteleri ve konaklama harcamalarında kredi kartı taksit sınırı 12 aydan 18 aya yükseltildi'' denildi.BDDK tarafından yapılan açıklamanın tam..
Ekonomi

Bankaların yurtdışı TL işlemleri sınırlandırıldı

6 Mayıs 2020
BDDK'dan yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:"Bilindiği üzere, ekonomik aktivitenin küresel Covid-19 salgını nedeniyle yavaşladığı, reel kesimin üretim ve istihdam açısından zorlandığı bir dönemde TL kaynakların verimli bir şek..