Beyrut etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

Beyrut Limanı’ndaki patlama sonrası 9 kişi hala bulunamıyor

19 Eylül 2020
Ordudan yapılan açıklamada, başkent Beyrut'ta geçen ay yaşanan patlama sonrası 2 Suriye vatandaşı ile 7 Lübnanlının hala kayıp olduğu belirtildi.Açıklamada ayrıca patlamada zarar gören yerlerle ilgili hasar tespit çalışmalarının 15 gün ..
Gündem

Erdoğan’dan Yunanistan’a sert tepki

13 Ağustos 2020
AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.ERDOĞAN'IN HEDEFİNDE YİNE CHP VARErdoğan'ın hedefinde CHP vardı. ..
Dünya

Lübnan hükümeti istifa etti

10 Ağustos 2020
Bakan Hassan, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugünkü kabine toplantısının ardından tüm bakanların istifasını Başbakan Hassan Diyab'a sunduğunu söyledi.Hassan, Başbakan'ın istifaları Cumhurbaşkanı Mişel Avn'..
Teknoloji

NASA Beyrut’taki patlamanın uydu görüntülerini yayınladı

10 Ağustos 2020
Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) Beyrut'taki patlamaya ait uydu verilerini paylaştı. Uydulardan elde edilen veriler patlamanın etkisini 3.3 ila 4.5 şiddeti arasında bir depremde ortaya çıkan güce denk olarak gösteriyor.NASA'dan..
Dünya

Beyrut’taki patlamada gözaltı sayısı 19’a yükseldi

8 Ağustos 2020
Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta 4 Ağustos’ta Beyrut Limanı’nda bulunan 12 numaralı depoda meydana gelen, en az 154 kişinin yaşamını yitirdiği, 6 bin insanın yaralandığı şiddetli patlama sonrası başlatılan soruşturmada ilk etapta 16 kişi gözalt..
Gündem

Beyrut’taki patlamada ölü sayısı 154’e yükseldi

7 Ağustos 2020
3 gün önce Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta meydana gelen ve büyük bir yıkıma yol açan patlamada hayatını kaybedenlerin sayısı artmaya devam ediyor.Lübnan haber ajansı NNA'nın haberine göre, Sağlık Bakanı Dr. Hamad Hasan, yaptığı açıklamada..
Dünya

Arap ülkelerinden Lübnan’a yardım

7 Ağustos 2020
Beyrut Limanı'nda meydana gelen ve büyük maddi hasara ve can kaybına yol açan patlamanın ardından pek çok Arap ülkesi başta sahra hastaneleri olmak üzere Lübnan'a tıbbi ve insani yardım gönderdi.Fas haber ajansı MAP'a göre, Kral 6. Muha..
Dünya

Lübnan, sorumluların belirlenmesi için 4 gün süre verdi

6 Ağustos 2020
Beyrut’ta önceki gün meydana gelen ve ‘ülkenin Hiroşiması’ olarak adlandırılan patlamanın yankıları devam ederken, Lübnan hükümeti sorumluların belirlenmesi için vakit kaybetmedi. İnceleme komitesi kurma kararı alan hükümet, sonuçları dört ..
Gündem

Türkiye’nin Beyrut Büyükelçisi’nden açıklama

6 Ağustos 2020
Türkiye'den Lübnan’a yardım malzemeleri ve personel ulaştıracak Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait uçağı Beyrut'a inişinde karşılayan Çakıl, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.Lübnan'a arama kurtarma çalışmalarında yardım amaçlı sağlık eki..
Gündem

Türkiye Beyrut’a Sahra Hastenesi kuracak

5 Ağustos 2020
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, 100 kişinin öldüğü 4 binden fazla kişinin yaralanmasına neden olduğu patlamanın yaşandığı Lübnan'a ilaç ve tıbbi malzeme dahil, acil insani yardım malzemesi gönderileceğini açıkladı. ..
Dünya

Macron, Lübnan’a destek ziyaretine gidiyor

5 Ağustos 2020
Beyrut Limanı'nda dün meydana gelen ve en az 100 kişinin yaşamını yitirmesine, binlerce kişinin de yaralanmasına neden olan patlamanın ardından Lübnan’a ziyaret kararı alan ilk liderlerden biri Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron oldu...
Dünya

Lübnan Savunma Bakanı’ından açıklama geldi

5 Ağustos 2020
Bakan Aker, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bu büyük ihmalin üzerinden 6 yıl geçti. Evet, sorumlular cezalandırılacak" ifadelerini kullandı.Fransa'nın Notre Dame Katedrali yangınının ardından yardım eden ülkelere nasıl davrandığ..
Dünya

Rusya Lübnan’a yardım için 5 uçak gönderiyor

5 Ağustos 2020
Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’nın açıklamasına göre, Lübnan’a beş uçakla bir seyyar hastane, doktorlar, kurtarma ekipleri ve Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu (Rospotrebnadzor) uzmanları ile koronavirüs tespiti için bir labora..
Dünya

Beyrut’ta patlama: 78 kişi hayatını kaybetti, 4 bin yaralı var

5 Ağustos 2020
Lübnan'daki Beyrut Limanı yakınlarında büyük bir patlama meydana geldi. Lübnan resmi ajansı NNA'nın haberine göre, Beyrut Limanı'nda patlayıcı maddelerin bulunduğu 12 numaralı depoda yangın çıktı.angın nedeniyle güçlü bir patlama meydan..