Camii etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Rektör, kampüste inşa edilecek cami için IBAN paylaştı

20 Ekim 2020
AKP'den Konya milletvekilliği de yapmış olan ve Necmettin Erbakan Üniversitesi Köyceğiz Kampüsü Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği'nin IBAN numarasını paylaşan Rektör Zorlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "66 m. Yüksekliğindeki minareleri i..
Dünya

Yeni Zelanda’daki cami katliamcısına müebbet hapis

27 Ağustos 2020
Mart 2019'da Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde yer alan iki camiye silahlı saldırı düzenleyerek 51 kişinin hayatını kaybetmesine ve 50 kişinin de yaralanmasına neden olan ırkçı Brenton Tarrant, Christchurch Yüksek Mahkemesi tarafından ..
Gündem

Libya’dan Ayasofya tebriği

20 Temmuz 2020
Müftülüğün sosyal paylaşım hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Müftülük, Ayasofya'nın yeniden camiye çevrilmesine karşı Müslüman ülkelerdeki dini ve resmi makamların maksatlı kampanyalarından dolayı şaşkınlık içindedir" ifadesine yer ver..
Gündem

Rusya’dan TBMM’ye Ayasofya çağrısı

7 Temmuz 2020
Rusya parlamentosunun alt kanadı Duma’da, Ayasofya’nın camiye dönüştürülmesi tartışmalarına ilişkin TBMM’ye hitaben yazılmış bir bildiri kabul edildi. ..
Dünya

Fener Rum Patriği’nden Ayasofya çağrısı

1 Temmuz 2020
Yunan gazetesi Kathimeri’nin Orthodoxia haber ajansından aktardığına göre, bu sabah İstanbul’daki bir kilisede konuşma yapan Patrik Bartholomeos, Ayasofya Müzesi’nin camiye dönüştürülmesinin dünya çapındaki milyonlarca Hıristiyanın İslama s..