Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

Devlet Fikirtepe’ye el koydu!

23 Kasım 2020
Fikirtepe’de sorunun muhataplarıyla arka arkaya toplantılar yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, sorunu çözmek için kaynak bulduklarını ve Emlak Konut’la birlikte projeyi tamamlayacaklarını söyledi.Bakan Kurum, ilk toplantısını..
Politika

CHP’li Gök’ten, Bakan Kurum’a tepki

21 Kasım 2020
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nun dünkü toplantısında konuşan CHP Ankara Milletvekili Levent Gök, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’a restorasyon amacıyla projelendirilen Ankara’nın ilk toplu konut girişimi Saraçoğlu Mahallesi’ne ilişki..
Çevre

Murat Kurum’dan ‘Kanal İstanbul’ açıklaması

20 Kasım 2020
Kurum, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2021 yılı bütçesinin görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu toplantısına verilen arada gazetecilerin sorularını yanıtladı.Kanal İstanbul Projesi'nde son durumun ne ol..
Çevre

Bakan Kurum’dan Bomonti Bira Fabrikası’na ilişkin açıklama

17 Kasım 2020
Hürriyet'te yer alan habere göre, HDP Ankara Milltvekili Filiz Kerestecioğlu, Meclis Başkanlığına Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yanıtlaması üzere bir önerge verdi. Bomonti Bira Fabrikası binalarının yıkılmaya başlandığını savuna..
Gündem

İzmir’de acil olarak yıkılacak bina sayısı açıklandı

11 Kasım 2020
30 Ekim’de İzmir’de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki deprem sonrası, kent genelinde hasar tespit çalışmaları devam ediyor.Sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Binaların depremden ..
Gündem

Kurum’dan hasar tespit çalışmalarına ilişkin açıklama

10 Kasım 2020
Kurum, Twitter hesabından İzmir'deki hasar tespit çalışmalarına ilişkin verileri paylaştı.İzmir'de bugüne kadar 513 bin 978 bağımsız birimde hasar tespiti yapıldığını belirten Bakan Kurum, "Binin üzerinde personelimiz, mobil laboratuvar..
Gündem

Murat Kurum, İzmir’de acil yıkılacak bina sayısını açıkladı

7 Kasım 2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'i vuran 6.9 büyüklüğündeki depreme ilişkin gelişmeleri değerlendirdiği basın toplantısında, İzmir genelinde salı gününe kadar hasar tespit çalışmalarının tamamlanacağını söyledi.Enkazların o..
Gündem

Bakan Kurum: Binası az hasarlılar evlerine girebilir

6 Kasım 2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, alınmayan önlemler nedeniyle 114 insanın hayatını kaybetmesine neden olan İzmir depremine ilişkin İzmir Valiliği'nde açıklamalarda bulunuyor.Bakan Kurum, 2 bine yakın artçı depremlerin olduğu ve h..
Gündem

İzmir’deki arama kurtarma çalışmaları bu gece sona eriyor

4 Kasım 2020
Kurum, Rıza Bey enkazındaki çalışmaları incelemesinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, deprem esnasında İzmir'de 17 binada hasar meydana geldiğini hatırlattı.Arama kurtarma ekiplerinin bu yerlerdeki çalışmaları yoğun şekilde ya..
Gündem

Kabine toplantısı; Koronavirüs ve deprem gündemde

3 Kasım 2020
Toplantının öncelikli başlığı İzmir depremi ve kentsel dönüşüm çalışmaları olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaşanan son gelişmelere ilişkin bilgilendirme sunumu yapacak. Ayrıca başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde artan ..
Gündem

Bakan Kurum: Hayatını kaybedenlerin sayısı 83’e çıktı

2 Kasım 2020
AFAD’ın verdiği bilgileri paylaşan Bakan Kurum, can kaybının 83'e yükseldiğini, yaralı sayısının 962 kişi olduğunu, enkaz altından 16 vatandaşın sağ çıkarıldığını söyledi.Bakan Kurum'un açıklamalarından öne ç..
Gündem

Bakan Kurum: Riskli bina raporu yok; birlik beraberlik zamanı

1 Kasım 2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İzmir'de meydana gelen 6.9 büyüklüğündeki depremde yıkılan Rıza Bey Apartmanı’na giderek hem son duruma hem de yapılacak yardımlara ilişkin açıklama yaptı. Bakan Kurum, depremzedelere yapılacak yardım..
Çevre

Murat Kurum’dan İzmirlilere uyarı: Evlere girmeyin

31 Ekim 2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yurttaşları evlere girmeme konusunda uyararak, şunları söyledi:"AFAD'ımız, Kızılay'ımız, belediyemiz bölgeye çadır sevkiyatı yaptı. Beslenme ihtiyacı Kızılay koordinasyon..
Çevre

Salda Gölü’nde suya ve plaja girişler yasaklandı

28 Eylül 2020
Bakan Kurum, Salda Gölü'nün Türkiye'nin eşsiz güzelliklerinden biri olduğunu hatırlattı. Doğa harikası gölün hep güzel kalması ve nesiller boyu yaşaması için çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayan Kurum, bölgedeki ekosistemi ve su kalites..
Gündem

Selin vurduğu Dereli’nin bir bölümüne elektrik verildi

26 Ağustos 2020
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Dereli ilçesinde incelemelerde bulundu.Bakanlar Soylu, Kurum ve Dönmez, akşam saatleri..
Gündem

Murat Kurum: Bir numaralı gündemimiz deprem

13 Temmuz 2020
Hürriyet yazarı Fatih Çekirge bugün yayımlanan yazısında Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile gerçekleştirdiği sohbetin detaylarını aktardı. Buna göre Kurum, Çekirge'nin “Sayın Bakan, şu anda 1 numaralı gündem maddeniz nedir?” sorusun..
Çevre

Bodrum’daki tartışmalı yapılarla ilgili açıklama

5 Mayıs 2020
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, imara aykırı yapılarla ilgili tespit ve yıkım çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.Bakan Kurum, "Geçtiğimiz yıl 2 kez ziyaret ettiğimiz Bodrum'da, kıyı ve koylarda denetimler gerçekleştirmiş, im..
Eğitim

Köksal, atama bekleyen üniversite mezunlarının akıbetini sordu

4 Mayıs 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çevre Ve Şehircilik Bakanı Murat K..