CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

CHP Lideri, “Meclis’teki 15 Temmuz törenine katılmayacağım”

14 Temmuz 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Meclis’teki 15 Temmuz törenine katılmayacağını" söyledi. ..
Gündem

Kılıçdaroğlu’ndan Srebrenitsa mesajı

11 Temmuz 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bosna Hersek’te 25 yıl önce 8 bin 372 kişinin öldürüldüğü ‘Srebrenitsa Katliamı’nın yıldönümünde yayımladığı mesajda “21. Yüzyılın eşiğinde, Avrupa’nın göbeğinde yaşanan bu soykırımı asla unutmayacağız”..
Politika

Kılıçdaroğlu: Erdoğan’ın gidici olduğunu biliyorum

10 Temmuz 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gazeteci Duygu Demirdağ moderatörlüğünde Deniz Zeyrek, İsmail Saymaz ve Ali Haydar Fırat'ın sorularını yanıtlıyor.Kılıçdaroğlu'nun gazetecilerin sorularına verdiği yanıtlar kısaca şöyle;..
Politika

Kılıçdaroğlu: Sizin yediğiniz yemek değil insan eti!

7 Temmuz 2020
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, Sakarya'nın Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamayla ilgili açıklamalarda bulundu.Hendek'teki fabrikada son 11 yılda 4 kez patla..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Irak Başbakanı’na mektup

6 Temmuz 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Irak Başbakanı Mustafa Al Kadhimi'ye mektup yazdı. Irak'taki gelişmeleri ve Türkmenlerin durumunu yakından izlediklerini belirten Kılıçdaroğlu, mektubunda Irak'ta yeni hükümetin kurulması ve bakanlar ku..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

5 Temmuz 2020
Kılıçdaroğlu, VOA Türkçe'den Yıldız Yazıcıoğlu ve Murat Karabulut'un sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, mevcut ve raftan indirilecek yasal değişikliklerin nereye ilerlediği, olası bir erken seçim, nasıl bir Cumh..
Gündem

Selvi Kılıçdaroğlu, Esra Albayrak’ı aradı

1 Temmuz 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın eşi Esra Albayrak'ı telefonla aradı. Selvi Kılıçdaroğlu, sosyal medyada Esra Albayrak ve ailesini hedef alan hakaret içerikli paylaşı..
Politika

Kılıçdaroğlu: Davul Erdoğan’ın, tokmak Bahçeli’nin elinde

29 Haziran 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyaset gündemine ilişkin olarak YetkinReport'ta Murat Yetkin'e açıklamalarda bulundu.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'vesayeti altında' olduğunu, onun izn..
Gündem

Canan Kaftancıoğlu için Yargıtay’a 3 itiraz

29 Haziran 2020
CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na, attığı tweetler nedeniyle verilen 9 yıl hapis cezasının İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2. Ceza Dairesi tarafından onanması üzerine avukatlar davayı bu kez temyiz amacıyla Yargıtay'a taşıyor. ..
Gündem

Kılıçdaroğlu: Kadınlar huzur ve barış için önemli 

28 Haziran 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şerife Bacı Kadın Platformu üyeleri ile video konferans yöntemiyle bir araya geldi.Kadınların siyasi hayatta daha etkin olması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, Siyasi Partiler Yasası’nda değişik..
Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu anket sonuçlarını açıkladı!

26 Haziran 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Deutsche Welle Türkçe'de Mirgün Cabas'ın sorularını yanıtladı.Yaptırdıkları anketin sonuçlarını açıklayan Kılıçdaroğlu, yüzde 50'nin üzerinde oranın CHP'nin yönettiği belediyelerden memnun olduğunu söyl..
Gündem

Dostları Türk Tiyatrosu’nun duayenini unutmadı

22 Haziran 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun da aralarında bulunduğu isimler Fosforoğlu hakkındaki düşüncelerini kısa videolarla paylaştı. Sanatçının eşi Feride Fosforoğlu pandemi nedeniyle..
Gündem

Kılıçdaroğlu sel felaketinde yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı diledi

22 Haziran 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bursa’nın Kestel İlçesi’nde meydana gelen sel felaketinde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diledi.Kılıçdaroğlu, sosyal medya hes..
Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Babalar Günü mesajı

21 Haziran 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Babalar Günü'nü kutlayarak, sosyal medyadan babaların fedakarlıklarının anlatıldığı bir video paylaştı. Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Çocuklarının kahramanı cefakar babaların Babalar G..
Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Süleyman Demirel Mesajı

17 Haziran 2020
Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ölümünün 5'inci yılında anılıyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Twitter hesabından paylaştığı mesaj ile Demirel'i andı. Kemal Kılıçdaroğlu'nun mesajı:"Sü..
Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu: Evinizde huzur yoksa sebebi saray sosyetesidir

16 Haziran 2020
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve milletvekilleri, Meclis grup toplantısına "adalet" yazılı maske ile katıldı. Kılıçdaroğlu, "adalet şarkısı" ile salona girdi. Milletvekilleri de "hak, hukuk, adalet" sloganlarıyla CHP liderini karşıla..
Politika

Kılıçdaroğlu, “Kimse bu yürüyüşün bir son olduğunu düşünmesin”

15 Haziran 2020
Kılıçdaroğlu, üçüncü yıldönümünde “Kimse bu yürüyüşün bir son olduğunu düşünmesin, bu yürüyüş bizim ilk adımımızdır” ifadeleriyle yürüyüşten kesitlerin olduğu videoyu sosyal medya hesabından paylaştı...
Gündem

Tır şoförü Yılmaz için Kılıçdaroğlu Harekete geçti

15 Haziran 2020
Malik Yılmaz, Birkaç gün önce video çekerek, ilk videosundan sonra işten kovulduğunu duyurmuştu. Gözaltına alındıktan sonra iş bulamadığını söyleyen Yılmaz, işsiz olduğunu ve ne iş olursa yapabiliceğini duyurup yardım talep etmişti. Bunun ü..