CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğana sert tepki

26 Ocak 2021
Cumhuriyet’ten İpek Özbey’in haberine göre Kılıçdaroğlu, Erdoğan’ın bu sözlerinin, sorunlar karşısında çaresiz kaldığının ve çözüm üretemediğinin göstergesi olarak yorumlayarak şunları kaydetti:“Çünkü Erdoğan şunu görüyor: Sorunları gör..
Yerel Yönetimler

CHP’li belediye başkanından ‘yeni parti’ paylaşımı

25 Ocak 2021
Daha önce CHP Kurultayı'nda Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vermediğini açıklayan İbradı Belediye Başkanı Serkan Küçükkuru, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Öyle özgürlükçü ve eşitlikçi bir parti kuruyoruz ki; Atatürk'ün T..
Politika

Kılıçdaroğlu: Türkiye’de en büyük sorunu esnaflar yaşıyor

21 Ocak 2021
Kılıçdaroğlu, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu göreve geldikten sonra Kırşehirli vatandaşların yüzünün güldüğünü söyleyerek, "Kırşehir'den güzel haberler alıyoruz. Karşılıklı güvenin sağlanması kadar değerli bir şey yoktur. Be..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Muharrem İnce’ yorumu

20 Ocak 2021
Kemal Kılıçdaroğlu, İzmit Belediyesini ziyaret etti. Ziyaretinde yaptığı açıklamada, yeni bir siyaset anlayışını Türkiye’ye egemen kılmak istediklerini ifade eden Kılıçdaroğlu, "Yeni bir siyaset anlayışı, ahlaklı bir siyasi anlayışıdır. Ned..
Politika

Kılıçdaroğlu: Gazetecilerin hedef gösterilmesi doğru değil

20 Ocak 2021
Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek yazısında, "Gazeteci-Yazar Taha Akyol'un dünkü yazısı sosyal medyada en çok paylaşılan yazılardan biri olmuştu. Akyol, isminin MHP lideri Devlet Bahçeli'nin sosyal medya mesajlarında geçmesiyle ilgili yazı..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan apartman görevlilerine: Örgütlenin!

19 Ocak 2021
Kılıçdaroğlu,  İstanbul 3. Bölge apartman görevlileriyle bir araya geldiği toplantıda açıklamalarda bulundu.Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkan başlıklar şunlar:"KİMSENİN GELECEK ENDİŞESİ ..
Medya

RTÜK’ten Halk TV’ye Celal Çelik soruşturması

19 Ocak 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı Celal Çelik, katıldığı bir televizyon programında RTÜK’ün yayıncı kuruluşlara verdiği cezayı eleştirdi. Çelik’in eleştirisine bugün RTÜK’ten yanıt geldi. RTÜK yaptığı yazılı açıklamada şunlar..
Politika

Kılıçdaroğlu Erdoğan’a sordu: Nereye gitti bu paralar?

17 Ocak 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla, toplanan vergileri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sordu.Kılıçdaroğlu videolu paylaşımında toplanan vergileri işaret ederek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Soka..
Politika

Kemal Kılıçdaroğlu ev kadınlarını dinledi

16 Ocak 2021
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, farklı illerden 72 ev kadınının sorunlarını dinledi. Kılıçdaroğlu, en büyük sıkıntıyı ev hanımlarının çektiğini belirterek, "Ev kadınları sonuçta evdeki mutfaktan sorumlu, çocukların beslenmesinden sorumlu; ço..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Selçuk Özdağ’a geçmiş olsun telefonu

15 Ocak 2021
CHP'den yapılan açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun, evinin önünde saldırıya uğrayan Selçuk Özdağ'ı telefonla aradığı belirtildi. Özdağ'dan saldırıya ilişkin bilgi alan Kılıçdaroğlu'nun, geçmiş olsun dileklerini ilettiği duyuruldu...
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan yeni ‘aşı’ açıklaması

15 Ocak 2021
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Mecliste temsil edilen siyasi parti genel başkanlarını, Anayasa Mahkemesi Başkanımızı, Meclis Başkanımızı arayarak aşı olmaya davet ettim” açıklamasında bulunmuştu.CHP Genel Baş..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan ‘Üçüncü ittifak kurulabilir’ yorumu

13 Ocak 2021
Edinilen bilgiye göre CHP’nin dünkü Parti Meclisi (PM) toplantısında; Gaziantep, Elazığ ve Ağrı il başkanlarının görevden alınması kararına yapılan itirazlar hakkında oylama yapıldı. Oylama sonucu her üç il için de yapılan itirazlar reddedi..
Politika

Kılıçdaroğlu, 1 milyon TL’lik davaya gülerek cevap verdi

12 Ocak 2021
Cumhuriyet'ten Mahmut Ilıcalı'nın haberine göre, CHP’nin dünkü merkez yönetim kurulu toplantısında “sözde Cumhurbaşkanı” ifadesi nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında açtığı 1 milyon T..
Politika

Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na 1 milyon TL’lik dava

11 Ocak 2021
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisi hakkındaki 'sözde Cumhurbaşkanı' sözü nedeniyle 1 milyon TL'lik manevi tazminat davası açtı.Ayrıca, Kılıçdaroğlu hakkında 'Cumhurbaşkanına hakaret' suç..
Gündem

AKP Sözcüsü Çelik’ten Kılıçdaroğlu’na tepki

11 Ocak 2021
Çelik Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanımızdan 'sözde Cumhurbaşkanı' şeklinde bahsedenlerin yanlışlarını düzeltmeleri ve özür dilemeleri gerekirdi. Bunun yerine konuyu saptırıp Cumhurbaşkanımızın 'tarafsız' olmadığını söy..
Politika

AKP ve CHP arasında ‘sözde cumhurbaşkanı’ gerginliği

11 Ocak 2021
Kılıçdaroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir basın toplantısı düzenledi. CHP lideri buradaki açıklamalarında, "Bir ülkenin sözde Cumhurbaşkanı bir gazeteyi hedef gösterip, ben almıyorum siz de almayın diyorsa orada oturup dü..
Politika

Kılıçdaroğlu: 12 Eylül’de bile bu kadarını görmedik

10 Ocak 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, “Ben Sözcü gazetesini okumuyorum. Kimse de lüzumsuz yere buna para verip almasın”..
Politika

Kılıçdaroğlu: Üniversitenin kapısına kelepçe vuruyorsunuz!

5 Ocak 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin genel merkezinde gazetecilere açıklamalarda bulundu ve soruları yanıtladı. Kılıçdaroğlu, özetle şunları dile getirdi:Siyasette her zaman ve her ortamda doğruları söylemek önemli bir konud..