CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

CHP’den havai fişek satışına ilişkin kanun teklifi

11 Temmuz 2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Barut ve Patlayıcı Maddelerle Silah ve Teferruatı ve Av Malzemesinin İnhisardan Çıkarılması Hakkında Kanun”da değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu."Y..
Politika

Özel: Cahit Özkan’ın durumunda olmak istemezdik

5 Temmuz 2020
CHP'li Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Özkan'ın görüşlerinin alındığını söylediği 30 baronun konuya ilişkin "Vallahi bizim bu ortaya çıkan metinle uzaktan yakından ilgimiz yok. Biz çoklu baroya..
Politika

Özel’den MHP’lilere: Sözünüzün eriyseniz askıya alın

2 Temmuz 2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, Halk Tv ve Tele1 televizyonun 5 gün ekranının karartılması kararıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin'e tepki..
Politika

CHP’li Özel’den “Sosyal medya” tepkisi

1 Temmuz 2020
CHP'li Özel TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Erdoğan'ın bu açıklamalarının Esra Albayrak'ın sosyal medyada saldırıya uğramasıyla ilişkisini ise "Bu yaklaşımın Esra Albayrak’a yapılan saldırıdan sonra g..
Politika

CHP’li Özel, “Türkiye’de yargıya güven, tarihin en düşük noktasındadır”

23 Haziran 2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel’in soru önergesini yanıtlayan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün verdiği bilgiye göre, AYM’ye bireysel başvuru yolunun açıldığı 23 Eylül 2012’den 2019 yılı sonuna kadar 253 bin 120 başvuru yapıldı. 44 bin 65’i ..
Gündem

CHP’li Özgür Özel: Biz kirli plağı biliriz

18 Haziran 2020
Tutuklu bulunan Müyesser Yıldız için Ankara'da düzenlenen açıklamada CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Yıldız’a yapılanı “kirli plak” diye nitelendirerek, bugün yaşananların FETÖ’cülerin yaptığı operasyonlarda da yaşandığını ifade etti ve “..
Politika

HDP’nin engellenmesine CHP’den tepki

16 Haziran 2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Hakkari ve Edirne’den Ankara'ya başlattığı “demokrasi yürüyüşü” sırasında yaşanan polis engeli ve partililerin darp edilmesine ilişkin konuştu.CHP’li Özel, sosyal ..
Politika

Sayıştay üyeleri belli oldu

10 Haziran 2020
Sayıştay'ın yeni üyelerini belirlemek için TBMM Genel Kurulu'nda oylama yapıldı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli de oy vermek üzere Genel Kurul'a geldi.Oy kullanma işlemi öncesi CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, milletvekillerinden Eni..
Politika

HDP ve CHP’den kayyum tepkisi: Bu bir darbedir

16 Mayıs 2020
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Iğdır, Siirt, Kurtalan, Baykan ve Altınova belediyelerine atanan kayyum ve partili 8 belediye eş başkanının gözaltına alınması ile ilgili basın açıklaması yaptı.Beş bele..
Politika

Kılıçdaroğlu’nu tehdit eden şüpheli serbest bırakıldı

5 Mayıs 2020
Sosyal medya hesabında bir kavanoz dolusu mermi fotoğrafı paylaşarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Grup Başkanvekili Özgür Özel ve İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nu tehdit ettiği gerekçesi ile hakkında soruşturma başlatılan ..