CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Politika

Tanal’dan Biden ve Trump’a: Geleyim mi?

5 Kasım 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, ABD başkanlık seçimleri ile ilgili esprili bir paylaşım yaptı.Donald Trump'ın Michingan eyaletinde oyların yeniden sayılması için dava açması ve Joe Biden'ın "yasal oylar..
Politika

CHP’li Tanal’dan “tehdit ediliyorum” paylaşımı

26 Ekim 2020
Şanlıurfa'nın Akçakale Belediyesi'nde bazı usulsüzlüklerin yaşandığını ve bu iddiaları sosyal medya hesabından duyuran CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, tehdit mesajları aldığını duyurdu.Sosyal medya hesabından aldığı tehdit mesaj..
Politika

Mahmut Tanal’dan ‘ışık polemiği’ tepkisi

14 Ekim 2020
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Ankara'da yaşanan 'Işık Polemiği' üzerine Meclis'ten bir video paylaşarak, "TBMM Başkanlığı'nın ışıkları sönük. Meclis Başkanı, haksızlığın giderilmesi, millet iradesinin tecellisi, Enis Berberoğlu'nu..
Politika

CHP’li Tanal: Meclis’te Covid-19’lu personel çalıştırıldı

8 Ekim 2020
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Meclis çay ocağında bir personelin Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan CHP’li Mahmut Tanal şu ifadeleri kullandı: Bugün yi..
Politika

CHP’li Tanal’dan ‘300 fabrika’ çıkışı

28 Eylül 2020
Tanal sosyal medya hesabından konuya ilişkin şu mesajı paylaştı: “Akp demek ,yalan ,dolan ,algı yaratmak demektir. 15/20 yıl önce açılan fabrikaları sırf algı yaratmak için yeni açılan fabrika olarak halka sundular. Keşke yeni fabrika açıls..
Gündem

Mahmut Tanal’dan Cizre uyarısı

27 Haziran 2020
CHP’li vekil Mahmut Tanal’ın paylaştığı 26 Mayıs ile 26 Haziran Covid-19 vaka yoğunluk haritalarına göre Cizre, bir ay içinde kırmızıya boyandı.Tanal’ın aktardığına göre, 150 bin nüfuslu ilçede hastanede yer yok. Şırnak merkezdeki kadın..
Gündem

Mahmut Tanal: GAP’ı kaptırmak üzereyiz

16 Haziran 2020
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in, “ GAP’ı gaptırmayalım” sözüne atıfta bulunarak, Güneydoğu Anadolu Projesi  kapsamında bulunan illerde tarım arazilerinin birer birer yok olmaya başladığına dikkat ..
Politika

CHP’li Tanal’dan Bekçi yorumu: Çoban olmak bile daha zor

4 Haziran 2020
Bekçilere geniş yetkiler veren kanun teklifi TBMM'de ele alınmaya başlandı. Bekçilerin 41 günlük eğitimin ardından silahlı biçimde göreve çıkmaları eleştirilirken, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal “Çoban olmak isteyenler bile Halk Eği..