CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Politika

Adalet Bakanlığı 2 yılda 21 ihaleyi iptal etti

20 Aralık 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Adalet Bakanlığı’nca iptal edilen ihaleleri soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.CHP Milletvekili Gürer, önergesinde “2017 ve 2019 yılları arasında Adalet Bakanlığın..
Politika

Meclis’te CHP’li Gürer’den 40 saniye rekoru

15 Aralık 2020
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’na sorular yönelten CHP Milletvekili Ömer Fethi Gürer, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a “32 bin hizmetli ve güvenlik çalışanı on ay çalışıp iki ay zorunlu izne çıkarılmaktadır. Bu i..
Gündem

‘Asgari ücret’ görüşmeleri başlıyor: Sendikalar ne istiyor?

4 Aralık 2020
Görüşmelerde ilk toplantı Bakanlık'ta yapılıyor. İşçi ve işveren taraflarının ev sahipliğinde yapılan iki toplantının ardından dördüncü ve son toplantı yine Bakanlık'ın ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.Brüt 2 b..
Politika

CHP’li Gürer: Öğrenci affı çıkarılmalı

15 Ekim 2020
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, ülkenin genel durumunu özetleyerek başladığı konuşmasında, “İşçi, işsiz, çiftçi, esnaf, memur, emekli, engelli her kesim çok ciddi ekonomik sorunlar altında ezilmektedir. Ülke nüfusunun önemli çoğunl..
Yaşam

Kamuda engelli istihdamı olması gerekenin altında

22 Ağustos 2020
Önergeyi yanıtlayan Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk “Kamu kurum ve kuruluşlarında 2020 yılı Haziran ayı itibarıyla kontenjan dâhilinde istihdam edilen engelli memur sayısı 57 bin 408’dir” açıklamasında bulundu. ..
Gündem

5 yılda 94 yeni cezaevi yapıldı

18 Temmuz 2020
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, son 5 yılda 94 ceza infaz kurumunun inşa edildiğini ve Türkiye'de toplam ceza infaz kurumu sayısının 355 olduğunu açıkladı. Bakan Gül, ayrıca 17 Temmuz itibariyle cezaevlerinde 2..
Çevre

Dağ keçilerini avlatma ihalesi yargıya taşındı

11 Temmuz 2020
Tarım ve Orman Bakanlığı 15. Bölge Müdürlüğü’nün Tunceli’de kutsal kabul edilen dağ keçilerini avlatmak için ihale açmasına tepki büyük. Dersim Kültürel ve Doğal Miras Koruma Girişimi’nden Avukat Barış Yıldırım, ihaleyi yargıya taşıdıkların..