CHP etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Politika

Mustafa Sarıgül partisinin kuruluş tarihini açıkladı

29 Kasım 2020
Sözcü’den İsmail Saymaz’a konuşan Sarıgül, Cumhur İttifakına katılmayacaklarını ve sol bir parti olmayacaklarını belirtti.Şişli Belediyesi eski Başkanı Mustafa Sarıgül, Sözcü gazetesinden İsmail Saymaz’ın sorularını yanıtladı. Yeni kura..
Politika

CHP’de dedikoduya karışan görevden alınacak

28 Kasım 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) geçen perşembe günü Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında Parti Meclisi (PM) üyelerinin katıldığı bir toplantı gerçekleştirildi.Videokonferans yoluyla yapılan toplantıda ana gündem maddesi parti..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan esnafa: Sorunlarınızı dile getirin!

28 Kasım 2020
Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları şöyle:Türkiye'de esnaf gerçekten devletin o..
Gündem

Hukukçulardan ‘reform’ yorumu: Türkiye’de ihtiyaç yok

28 Kasım 2020
Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, işte hukukçuların görüşleri:Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan: “Yasal değişikliğe ihtiyaç yok. Biz gerçekten hukuk devleti istiyor muyuz? Bununla başlamamız gerek. Anlayışı değiştirmek, zaten ..
Politika

Borsa İstanbul’un Katar’a satılmasına CHP’den tepki

28 Kasım 2020
Türkiye Varlık Fonu'nun elinde bulunan Borsa İstanbul'un yüzde 10'luk payının Katar Yatırım Otoritesi'ne (QIA) satılmasına CHP'den tepki geldi. CHP Genel Başkan Başdanışmanı ve İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, y..
Yerel Yönetimler

CHP’li belediyeye ‘millet bahçesi’ soruşturması

28 Kasım 2020
Millet Bahçesi ve Millet Kıraathanesi adını belediye meclisi kararıyla '100. Yıl Atatürk Parkı ve Kazım Koyuncu Kültür ve Sanat Evi'' olarak değiştiren Fındıklı Belediye Başkanı CHP'li Ercüment Şahin Çervatoğlu ve 7 belediye meclis üyesine ..
Politika

CHP’li Torun: Deprem bir siyasi rekabet alanı değildir

27 Kasım 2020
BirGün'de yer alan habere göre, İzmir’de yaşanan depremin ardından gündeme gelen çarpık kentleşme, güvensiz ve sorunlu yapılaşma, CHP’yi harekete geçirdi. CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcıs..
Politika

CHP’li Adıgüzel: 20 günlük tam kapatma şart!

26 Kasım 2020
Sözcü yazarı Aytıunç Erkin’e konuşan CHP’li Adıgüzel’in açıklamaları şöyle:Pandemide gelinen nokta 20 günlük tam kapatmayı gerektirmektedir. Salgının başından beri en kötü günleri yaşamaktayız. Dünya Sağlık Örgütü üçüncü bir dalgadan sö..
Yerel Yönetimler

İBB’den ‘Kadına Destek Hattı’ hizmeti

25 Kasım 2020
İBB, 'Kadına Destek Hattı'nın açılışını “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nde gerçekleştirdi. Şiddete karşı kadınların yanında olmayı amaçlayan; 444 80 86 numarası üzerinden Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Arapç..
Politika

CHP’li Adıgüzel 3 büyük ilin vefat sayılarını açıkladı

25 Kasım 2020
Tıp doktoru da olan CHP'li Mustafa Adıgüzel, Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı verilerin doğruyu yansıtmadığını yineleyerek, 3 büyük ilin vefat sayılarını açıkladı. Adıgüzel'in açıkladığı verilere göre İstanbul'da 11 bin 600, İzmir'de 2 bin 8..
Politika

Muharrem İnce: Keşke CHP’ye güvenmeseydim

25 Kasım 2020
Haber Global'de Candaş Tolga Işık'ın sunduğu "Az Önce Konuştum" programına konuk olan CHP'li Muharrem İnce, gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.CHP'ye güvenerek hata yaptığını ifade eden Muharrem İnce, seçim gecesi neden ortal..
Yurt Haber

Kadıköy esnaflarıdan devlete pandemi desteği çağrısı

24 Kasım 2020
Kadıköy Çarşısı ve Moda çevresi esnaflarını temsilen, Kadıköy Tarihi Çarşısı Derneği ve Modader’in üyelerinin katılımı ve desteği ile Kadıköy Bahariye’de Süreyya Operası önünde toplanan esnaflar , getirilen yeni kısıtlamalarla telafisi mümk..
Yerel Yönetimler

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy tutuklandı

24 Kasım 2020
İzmir'in Menemen ilçesinde başlatılan soruşturmada aralarında CHP'den istifa eden Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bir belediye başkan yardımcısı ve belediye yetkililerin de bulunduğu toplamda 29 kişi geçen cuma g..
Ekonomi

İzmir’de suya yüzde 15 zam!

24 Kasım 2020
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer başkanlığında gerçekleştirilen belediye meclis toplantısında zam önerisi CHP ve İyi Parti'li Meclis üyelerinin oylarıyla kabul edildi.Alınan kararla konut abonelerinde 0-13 metreküp arası suy..
Politika

CHP’den yerel yönetim yasası çağrısı

23 Kasım 2020
Belediyelerin yetki ve kaynak konularında ciddi sıkıntılar yaşadığını ve iktidarın bu sorunları çözmek için harekete geçmesi gerektiğini bildiren CHP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, yeni bir Yerel Yönetimler..
Gündem

Enerji torba yasası: Kaçak elektrik tesislerine af geldi

21 Kasım 2020
Önergeyle lisanssız üretim yapan tesislerin on yıllık sürenin bitiminden itibaren Cumhurbaşkanı tarafından belirlenecek usul ve esaslar kapsamında lisanslı üretim faaliyetine geçmesine imkan sağlandı. Ayrıca lisanssız üretim faaliyetinde bu..
Politika

Faik Öztrak’tan Erdoğana: Mazlumun ahı, indirir şahı

20 Kasım 2020
Faik Öztrak'ın açıklamasından satır başları şöyle:Bu kadar yozlaşmayı bu topraklar daha önce yaşamadı. Yaşanan devlet krizi o kadar büyük ki hükümet ve ortakları mafya bozuntularının arkasına saklanarak siyaset yapmaya başladı. Siyasett..
Politika

Erdoğan’dan faiz yorumu: Faiz sebeptir, enflasyon neticedir

20 Kasım 2020
AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde 18. MÜSİAD EXPO Fuarı'nda açıklamalarda bulundu.Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:“Temel kanunların tamamını yenileyerek, adalet sistemimiz..