CHP etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

CHP Lideri, “Meclis’teki 15 Temmuz törenine katılmayacağım”

14 Temmuz 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısı öncesi gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu, "Meclis’teki 15 Temmuz törenine katılmayacağını" söyledi. ..
Politika

Kılıçdaroğlu: Yolsuzluğu yapanlar, Yolsuzluğu soruşturamaz

14 Temmuz 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, "Bizzat kendisi FETÖ'nün bir numaralı ayağıdır" ..
Gündem

Halk TV ve Tele 1’e verilen karartma cezası mahkemeye taşındı

13 Temmuz 2020
RTÜK, Halk TV’ye yayınlanan Medya Mahallesi programı, Tele 1'e ise ilahiyatçı Cemil Kılıç'ın katıldığı programdaki Diyanet'e yönelik değerlendirmesini gerekçe göstererek 5 günlük ekran karartma cezası vermişti. RTÜK'ün Halk TV ve Tele 1'e t..
Gündem

‘Çoklu baro’ teklifi AYM’ye taşınacak

12 Temmuz 2020
AYM sürecine ve yasaya ilişkin BirGün’e değerlendirmelerde bulunan CHP Milletvekili Alpay Antmen, “Barolar, hukukun üstünlüğü ile insan haklarını savunmak ve korumak yetki ve göreviyle demokrasinin, insan haklarının, hukukun üstünlüğünün ve..
Gündem

CHP’den havai fişek satışına ilişkin kanun teklifi

11 Temmuz 2020
CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, “Barut ve Patlayıcı Maddelerle Silah ve Teferruatı ve Av Malzemesinin İnhisardan Çıkarılması Hakkında Kanun”da değişiklik yapılmasını öngören kanun teklifini TBMM Başkanlığı’na sundu."Y..
Gündem

Çoklu baro teklifi TBMM’de kabul edilerek yasalaştı

11 Temmuz 2020
Türkiye Barolar Birliği ve 80 baronun karşı çıktığı, muhalefetin “hayır” dediği “Çoklu baro” teklifi tüm itirazlara karşın AK Parti ve MHP oylarıyla kabul edilerek yasalaştı. Yapılan elektronik oylamaya 417 mille..
Politika

CHP’li Özkoç, Sakarya’daki patlama alanına gidiyor

9 Temmuz 2020
CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu."Çalışma yapacağız, şehitlerimize sahip çıkacağız”Sakarya’daki patla..
Politika

Gezici Araştırma: Kadın seçmenler AKP’den kopuyor

9 Temmuz 2020
Gezici Araştırma şirketine göre, AKP'nin yüzde 53'lerde olan '50-64 yaş arası kadın seçmen desteği' yüzde 45.5 e geriledi. Seçmenin yüzde 21.3'ünü oluşturan bu seçmen kitlesi 2015-2018 arasındaki seçimlerde yüzde 53.8 ile AKP'ye oy verdi. C..
Yerel Yönetimler

İBB Genel Sekreterlik devir teslim töreni yapıldı

8 Temmuz 2020
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Genel Sekreterliği görevini yaklaşık 1 yıldır sürdüren Yavuz Erkut, yaş haddinden emekliye ayrıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Erkut’tan boşalan göreve, birçok kamu ve özel kuruluşunda üst düzey yönetic..
Politika

CHP’Lİ Sertel: İstibdat dönemi sona erecektir

8 Temmuz 2020
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir Milletvekili Atila Sertel, TBMM’de basının sorunları ve tutuklu gazetecilerle ilgili basın toplantısı düzenledi.YERLİ VE MİLLİ AJAN!ODA TV Ankara Temsi..
Gündem

TBMM Başkanlık seçimi için ilk tur oylaması tamamlandı

7 Temmuz 2020
Gizil yapılan ilk oylamada Mustafa Şentop (AKP) 324, Haluk Koç (CHP)  131,  Erol Katırcıoğlu (HDP) 50,  Hüseyin Filiz (İYİ Parti) 34, Erkan Baş (TİP) 9 oy aldı. İlk tur oylamada adaylar,  TBMM üye tam sayısının 3..
Gündem

CHP, çoklu baro teklifini AYM’ye götürecek

6 Temmuz 2020
AKP ve MHP Grup Başkanvekilleri ile iki partiden 182 milletvekilinin imza attığı 28 maddelik “çoklu baro” teklifinin Meclis Adalet Komisyonu’nda görüşmeleri tamamlandı. 2 Temmuz Perşembe günü saat 16.00’da başlayan komisyon, 6 Temmuz Pazart..
Gündem

CHP’den cübbeye düğme protestosu

5 Temmuz 2020
TBMM Adalet Komisyonu’nda “çoklu baro" teklifi görüşmeleri sırasında CHP milletvekilleri, AKP ve MHP’li milletvekillerine cübbe ve dikiş seti vererek tasarıyı protesto etti. CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, “Gelin bu cübbenin düğmeli bir ..
Gündem

İşte AKP’nin yeni güvenlik soruşturmasındaki düzenlemeleri

5 Temmuz 2020
BirGün'den Nurcan Gökdemir'in haberine göre, CHP, Anayasa Mahkemesi’nin iptal kararı üzerine hazırlanan 16 maddelik yasa teklifle, arşiv araştırması, ilk kez veya yeniden memuriyete ve kamu görevine atanacak her..
Politika

Kılıçdaroğlu’ndan Cumhurbaşkanlığı adaylığı açıklaması

5 Temmuz 2020
Kılıçdaroğlu, VOA Türkçe'den Yıldız Yazıcıoğlu ve Murat Karabulut'un sorularını yanıtladı. Kılıçdaroğlu, mevcut ve raftan indirilecek yasal değişikliklerin nereye ilerlediği, olası bir erken seçim, nasıl bir Cumh..
Politika

Gürsel Tekin: Kamu mallarına göz dikildi

5 Temmuz 2020
Kanal İstanbul projesi kapsamında bulunan 22 milyon metrekare Hazine taşınmazı tescil edilirken, değeri 3.4 milyar lira olan 4 milyon 422 bin metrekare büyüklüğündeki 489 gayrimenkul bedelsiz olarak Toplu Konut İdaresi'ne (TOKİ) devredildi...
Politika

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Ayasofya çıkışı

4 Temmuz 2020
Independent Türkçe'den Benan Kepsutlu'nun sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu "Ayasofya'nın cami olması, Danıştay'ın kararı gündemde. Çok tartışıldı, konuşuldu. Bir taraftan Amerika Birleşik Devletleri Dışişleri ..
Politika

Tarık Ziya Ekinci’den HDP’li vekillere Meclis Başkanlığı çağrısı

3 Temmuz 2020
Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un görev süresinin dolmasıyla birlikte, yapılacak başkanlık seçimi için adaylık süreci dün başladı. Meclis Başkanlığı adaylığı için AKP, Mustafa Şentop’u yeniden aday gösterirken Halkların Demokratik Partisi’ni..