Covid -19 aşısı etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Sağlık

Çin’den getirilen aşı İzmir’de uygulanmaya başlandı

9 Ekim 2020
Ülkemizde Hacettepe Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Murat Akova ve Prof. Dr. Serhat Ünal önderliğinde 20 farklı merkezde başlatılan Covid-19 aşısı Faz-3 aşamasına, İzmir'de Tepec..
Sağlık

Koronavirüs aşısında yeni gelişme

30 Eylül 2020
Çin Halk Cumhuriyeti’nde özel ilaç firmasınca geliştirildikten sonra Türkiye’de faz 3 denemelerine başlanan koronavirüs aşısı, Kocaeli Üniversitesi’nde çalışan sağlık çalışanlarına uygulanıyor.Yapılan çalışma..
Dünya

Birleşmiş Milletler’den Putin’in ‘aşı teklifi’ne yanıt

25 Eylül 2020
Dujarric, günlük basın brifinginde Rus Devlet Başkanı Putin'in Covid-19 aşısı teklifini kabul edip etmeyecekleri sorularını yanıtladı. ''Cömert teklif için teşekkür ediyoruz,'' ..
Politika

CHP’li Kaplan’dan ‘aşı’ açıklaması

16 Eylül 2020
CHP'li Kaplan, “bahsi geçen 500 kalem ilaç içerisinde yer alan ve pandemi süreci ile birlikte önemi oldukça artan grip ve zatürre aşılarının bu sezonda her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyulduğu halde teminindeki aksaklık devam etmektedir..
Dünya

Rus Kovid-19 aşısı Brezilya’da üretilecek

13 Ağustos 2020
Dünyada koronavirüsten en çok etkilenen ikinci ülke konumundaki Brezilya, Rus lider Putin’in duyurusunu yaptığı aşı için üretim anlaşması yapıldığını açıkladı.Ülkenin güneyinde yer alan ve yaklaşık 11 milyon ..