Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündemde Son Dakika

Kaymakam Mehmetbeyoğlu kilitli parke taşı çalışmalarını inceledi

5 Ağustos 2020
İlçedeki hizmetlerine tüm hızıyla devam eden Erciş Belediyesi, 12 mahallenin kilitli parke taşı çalışmasını tamamladı. Sezon başında startını verdiği kilitli parke taşı çalışmalarına tüm hızıyla devam eden Erciş Belediyesi, 12 mahallede top..
Eğitim

‘Açık öğretim psikoloji’ raporu Erdoğan’a sunuldu

5 Ağustos 2020
Kurul toplantısında YÖK’ün ve bazı psikologların görüşleri değerlendirildi.Kurul, uzaktan psikoloji eğitimi verilmesinin uygun olmadığı yönde eğilim gösterirken, atılması gereken adımlara ilişkin detaylı raporunu da Cumhurbaşkanı Erdoğa..
Gündem

Fatmanur Altun: LGBT’nin en büyük düşmanı Erdoğan’dır

4 Ağustos 2020
KADEM Yönetim Kurulu Üyesi Fatmanur Altun, KADEM'in İstanbul Sözleşmesi'ni savunan açıklamalarını eleştirenlere Twitter hesabından yaptığı paylaşımla yanıt verdi. ..
Gündem

KADEM, İstanbul Sözleşmesi’nde tavrını ortaya koydu

1 Ağustos 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’ın başkan yardımcılığını yaptığı Kadın ve Demokrasi Derneği'nden (KADEM) İstanbul Sözleşmesi’ne destek geldi.KADEM yaptığı açıklamada İstanbul Sözleşmesi'ne yönelik eleştirilere..
Gündem

Kısa çalışma ödeneği alanlara Eylül ortasına kadar izin yok

1 Ağustos 2020
Cumhurbaşkanı kararına göre, 30 Haziran tarihine kadar (bu tarih dahil) kısa çalışma başvurusunda bulunmuş olan işyerleri için kısa çalışma ödeneğinin süresi, bir ay uzatıldı. Yani daha önce kısa çalışma ödeneği almakta olan işçiler için uz..
Eğitim

Türkiye’nin ilk siber güvenlik lisesi açıldı

28 Temmuz 2020
Teknopark Konferans Salonu'ndaki törene İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, Milli Eğitim Bakan Danışmanı Gökhan Yücel ve İstanbul İl Milli ..
Gündem

Ayasofya’daki eserlerin sergileneceği yer belli oldu

27 Temmuz 2020
Ayasofya'nın 24 Temmuz'da ibadete açıldıktan sonra Ayasofya'daki bazı eserlerin sergilenmesi amacıyla bir müzenin hazırlıkları yapılmaya başlandı. Bu kapsamda Sultanahmet'teki İstanbul Tapu ve Kadastro 2. Bölge Müdürlüğü binası müze için bo..
Gündem

Ayasofya’da ilk namaz için vatandaşlar alanı doldurdu

24 Temmuz 2020
Danıştay kararı ile müzeden camiye çevrilen Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nde cuma namazı kılınacak. Vatandaşlar Sultanahmet Meydanı’nı sabahın ilk saatlerinden itibaren doldurmaya başladı.Ayasofya’nın çevresinde emniyet güvenlik önlem..
Gündem

CHP’li Çakırözer, tutuklu gazetecilerin mesajını paylaştı

24 Temmuz 2020
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, 24 Temmuz Basın Bayramı nedeniyle Sincan Cezaevi’nde tutuklu bulunan gazetecileri ziyaret ederek mesajlarını paylaştı: "Bu basın bayramında sessiz kalmayın artık. Ya bugün konuşun ya da ilelebet su..
Gündem

Yüksek Askeri Şura bugün toplanacak

23 Temmuz 2020
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) Toplantısı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün yapılacak.İletişim Başkanlığı tarafından paylaşılan programa göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve YAŞ üyeleri saat 11.00'd..
Gündem

Türk Tarih Kurumu Başkanlığına Prof. Dr. Birol Çetin atandı

23 Temmuz 2020
Atama kararı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayınlandı.Buna göre, TTK Başkanlığına Prof. Dr. Birol Çetin getirildi.Atama, 664 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'nin 24'üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kar..
Gündem

İstihdam kanun teklifinin birinci bölümü kabul edildi

23 Temmuz 2020
TBMM Genel Kurulu'nda, 'İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi'nin 5 maddeden oluşan birinci bölümü kabul edildi.Kabul edilen maddelere göre, bireylerin kişilik haklarına, özel hayatın ..
Gündem

Ayasofya’nın açılışına 3 partiye davet gitmedi!

22 Temmuz 2020
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Meclis’te grubu bulunan AKP, CHP, MHP, İYİ Parti, BBP'yi 24 Temmuz günü Ayasofya’nın ibadete açılışına davet etti ancak HDP ve 2 milletvekili olan TİP’e davetiye gönderilmediği öğrenildi.Erbaş’ın vekill..
Gündem

Milli Güvenlik Kurulu bugün toplanıyor

22 Temmuz 2020
Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesi yapılacak toplantının ana gündemini, Libya ve Suriye’deki gelişmeler oluşturacak. Hafter’i destekleyen Mısır yönetimi, Libya’ya asker gönderme kararı almıştı. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da, Malta, Libya..
Gündem

Libya’dan Ayasofya tebriği

20 Temmuz 2020
Müftülüğün sosyal paylaşım hesabından yapılan yazılı açıklamada, "Müftülük, Ayasofya'nın yeniden camiye çevrilmesine karşı Müslüman ülkelerdeki dini ve resmi makamların maksatlı kampanyalarından dolayı şaşkınlık içindedir" ifadesine yer ver..
Gündem

Ayasofya Camii protokolü imzalandı

16 Temmuz 2020
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın bütün insanlığa hizmet etmeye devam edeceğini belirterek "El birliği ile bu insanlık mirasını nasıl en güzel şekilde koruyacağ..
Politika

AKP’den yeni yasa teklifi

16 Temmuz 2020
AKP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) sunduğu yasa teklifi ile işçiler 2021 Temmuz ayına kadar ücretsiz izne çıkarılabilecek.Teklif ile sözleşmeyi feshetme alanı da genişletiliyor. Torba öneride yer alan düzenlemelere göre işve..
Gündem

15 Temmuz gazilerine polis engeli

15 Temmuz 2020
Anma törenlerine davet edilmeyen gaziler, kendi programlarını düzenledi. Gaziler,  sabah Karşıyaka Mezarlığı’ndaki 15 Temmuz şehitliğini ziyaret ettikten sonra, Beştepe’deki 15 Temmuz Şehitleri anıta geldiler.Gaziler burada polis engeli..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika