Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Politika

Erdoğan’dan aşı açıklaması: Sıkıntım yok

4 Aralık 2020
Erdoğan, cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan Kılıçdaroğlu'na açılan tazminat davasına ilişkin olarak, "Şu anda Cumhurbaşkanlığı makamında bulunan bir kişi olarak, her şeyden önce eleştiri değil, hakaret seviyesin..
Eğitim

Okul öncesi eğitim için 13 günde 4 kez karar değiştirildi

2 Aralık 2020
Eğitim-İş Genel Başkanı Orhan Yıldırım, durumu “plansızlık ve karmaşa” olarak nitelendirerek “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi sonrasında bakanlıklar ile Cumhurbaşkanlığı’nın almış olduğu kararlar ve uygulama süreçleri birbirinden kopuk hal..
Gündem

İstanbul Valisi Yerlikaya’dan ‘yeni mesai saati’ açıklaması

1 Aralık 2020
İstanbul Valisi Yerlikaya'dan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu yeni Covid-19 önlemleri kapsamında uygulanacak olan kamu kurumları için mesai düzenlemesine ilişkin açıklama geldi. ..
Gündem

Erdoğan’dan sosyal medya açıklaması

1 Aralık 2020
Erdoğan TRT World Forum'a video konferans yöntemiyle katıldı. Erdoğan, "Hiçbir denetimin olmadığı, keyfiliklere açık, hukukun dışında bir alan olarak algılandığında dijitalleşmenin bizi götüreceği yer faşizmdir. Dijitalleşme, ..
Gündem

Kabine bugün toplanıyor: Yeni kararlar gelebilir

30 Kasım 2020
Toplantıda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son 10 günlük tabloyla ilgili kapsamlı bir sunum yapacak. İllerdeki son Koronavirüs tablosu ve aşı çalışmaları da değerlendirilecek. Bir önceki kabine toplantısında alınan tedbirlerin salgınla mücadel..
Gündem

Hukukçulardan ‘reform’ yorumu: Türkiye’de ihtiyaç yok

28 Kasım 2020
Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre, işte hukukçuların görüşleri:Ankara Barosu Başkanı Erinç Sağkan: “Yasal değişikliğe ihtiyaç yok. Biz gerçekten hukuk devleti istiyor muyuz? Bununla başlamamız gerek. Anlayışı değiştirmek, zaten ..
Gündem

Erdoğan’dan Kanal İstanbul açıklaması

27 Kasım 2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal İstanbul'a yönelik eleştirilere ve endişelere karşın, projenin gerçekleştirileceğini söyledi."Türkiye çok daha farklı bir güce ulaşacaktır"Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yan..
Eğitim

Bakan Ziya Selçuk: Çocukların yeri okuldur

19 Kasım 2020
Bakan Selçuk'un yaptığı açıklama şöyle:"Okul bahçesinde nasıl mesafeli oynayacaklarına kadar düşünülmüş bir hazırlıkla beklediğimiz çocuklarımız bir kez daha evlerinde. Biz evde de yanlarında oluruz, eğitime uzaktan da devam ederiz ama ..
Politika

Erdoğan’dan Merkez Bankası kararı öncesi ‘faiz’ çıkışı

18 Kasım 2020
Erdoğan, TOBB Ekonomi Şûrası'nda konuştu.Erdoğan, "Buralara vesayetin paraşütüyle gelmedik, hayatın merdivenlerini çıkarak, zorlukları tecrübe ederek geldik. Ömrü boyunca devletten aldığı maaş dışında tecrübesi olmayanların kürsülerden ..
Gündem

Kısa çalışma ödeneğini uzatma yetkisi Erdoğan’a verildi

17 Kasım 2020
Selçuk, Twitter hesabından sağlık durumuna ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:"Covid-19 test sonucum pozitif çıktı. Çok şükür, genel durumum iyi. Tedavime evde devam ediyoruz. Dualarınızı bekler; tüm hastalarımıza Allah'ta..
Politika

Ahmet Davutoğlu’ndan “acı reçete” açıklaması

16 Kasım 2020
Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul ilçe başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu. "İktidarın, 28 Şubat üzerinden milletin alternatifsizliğini istismar ederek destek sağlamaya çalıştığını" savunan Davutoğlu, “Biz k..
Gündem

Mustafa Kemal Atatürk anılıyor; Devlet erkânı Anıtkabir’de

10 Kasım 2020
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir'de düzenlenecek törene katıldı.Erdoğan'ın beraberinde TBMM Başkanı Mustafa Şentop, bakanlar, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti lideri M..
Gündem

Mustafa Kemal Atatürk törenlerle anılacak

10 Kasım 2020
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir'de düzenlenecek tören ile Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu tarafından düzenlenecek anma tö..
Gündem

CHP’li Taşkın: Türkiye, 150 milyar dolar fakirleşti

7 Kasım 2020
Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçtikten sonra 150 milyar dolar fakirleştiğini anlatan Taşkın, "18 yıldır yoksulların sayısı artıyor, bütün bu kaynaklar çok küçük bir azınlığa aktarılıyor. O kadar irrasyonel bir şey var ki…..
Gündem

‘Esnek çalışma’ torba yasa teklifinden çıkarılacak

7 Kasım 2020
Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, AKP MYK toplantısında son bir değerlendirme yapılacak düzenleme ile; 25 yaş altı ve 50 yaş üstü kişiler için şart aranmaksızın "belirli süreli iş sözleşmesi" yapılabilmesi öngörülüyor. ..
Gündem

İçişleri Bakanlığı’ndan 81 ile yeni koronavirüs genelgesi

4 Kasım 2020
Genelgede, salgının kontrolü için alınan kararların ve olası risklerin daha da arttığı belirtildi. Sağlık Bakanlığı 'Kovid­19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi' ile 81 ili kapsayacak yeni tedbirlerin hazırlandı..
Gündem

Kabine toplantısı; Koronavirüs ve deprem gündemde

3 Kasım 2020
Toplantının öncelikli başlığı İzmir depremi ve kentsel dönüşüm çalışmaları olacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yaşanan son gelişmelere ilişkin bilgilendirme sunumu yapacak. Ayrıca başta İstanbul olmak üzere ülke genelinde artan ..
Politika

Gelecek Partili Özdağ: Erken seçimlere hazırız

29 Ekim 2020
Özdağ, Twitter'dan paylaştığı konuşmasında, "Kanunun bizden istediği 41 vilayette örgütlenmek, bu 41 vilayetin 3'te 1'inde örgütlenmek ve kongre yapmış olmak, ardından büyük kongreden 15 gün geçmiş olması... Bütün şartlara sahibiz.  1 Kasım..