Dağlık Karabağ etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Dünya

Moskova’da Dağlık Karabağ zirvesi başladı

11 Ocak 2021
Rusya'nın inisiyatifiyle düzenlenen Putin, Aliyev ve Paşinyan arasında Dağlık Karabağ'la ilgili anlaşmaların ve bölgedeki durumun ele alınacağı görüşme, Aliyev ve Paşinyan'ın Karabağ'da ateşkes sağlandıktan sonra gerçekleştirdikleri ilk yüz..
Dünya

Karabağ’da 70 gündür kayıp olan askerler bulundu

21 Aralık 2020
Araik  Arutyunyan, Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, Rus barış gücü ve Kızılhaç’ın çabalarıyla Azerbaycan’ın kontrolündeki bölgede gerçekleştirilen arama kurtarma çalışmaları sonucu 70 gündür 'ölüm kalım mücadelesi veren' 6 Ermeni ask..
Dünya

Ermenistan’da muhalifler Paşinyan’ın istifasını istedi

15 Aralık 2020
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan arasında 10 Kasım'da imzalanan anlaşma gereği Dağlık Karabağ'da ateşkes ilan edilmesinin ardından anlaşmanın Ermenistan'ın aleyhine olduğunu savunan muhalefet, Başbakan Nikol Paşinyan'ın istifasını talep etme..
Dünya

Azerbaycan’da sıkıyönetim iptal edildi

11 Aralık 2020
Azerbaycan’da uygulanan sıkıyönetim kararı iptal edildi.Azerbaycan Milli Meclisi, Dağlık Karabağ’daki temas hattında tırmanan gerilim nedeniyle ülkenin bazı kentlerinde ve bölgelerinde sıkıyönetim uygulama kararı almıştı.Bu çerçeved..
Dünya

Azerbaycan ordusu Laçin’e girdi

1 Aralık 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Azerbaycan ile Ermenistan arasında Rusya'nın ara buluculuğunda imzalanan ateşkes anlaşması gereği, Azerbaycan ordusunun Laçin'e girdiği duyuruldu.Ermenistan sınırında bulunan Laçin, ..
Dünya

Rusya, Dağlık Karabağ’da sahra hastanesi kurdu

30 Kasım 2020
Rusya Savunma Bakanlığı, Dağlık Karabağ’da bir sahra hastanesi kurdu. Tıbbi birlikleri Stepanakert’teki havalimanına konuşlandırıldı.Gazetecilere konuşan Rus tıbbi birimin yöneticisi Yaroslav İvanov, “Öncelikle Rus barış güçlerine tıbbi..
Dünya

Rusya: Son 24 saatte 2431 sığınmacı Karabağ’a geri döndü

29 Kasım 2020
Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Rus barış gücü birliklerinin son 24 saate Ermenistan’dan Stepanakert'e dönen 2 bin 431 sığınmacıya refakat ettikleri belirtildi.Açıklamada, “28 Kasım 2020’de Rus barış gücü birlikleri Erm..
Dünya

Ermenistan Meclisi’nde Karabağ kavgası

27 Kasım 2020
Azerbaycan ordusunun işgal altındaki topraklarını kurtarmak için 27 Eylül'de başlattığı operasyon kapsamında ağır kayıplar veren Ermenistan, ateşkes anlaşmasını imzalamak zorunda kaldı. Anlaşmaya göre, 30 yıldır işgal altında bulunan Dağlık..
Dünya

Fransa: Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’ni tanımıyoruz

27 Kasım 2020
Agnes von der Mühll, yaptığı yazılı açıklamada, Senato'da önceki gün kabul edilen kararda, hükümete Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni tanıma çağrısı yapıldığını hatırlattı. Fransa'nın "Dağlık Karabağ Cumhuriyeti'ni..
Dünya

Azerbaycan ordusu 27 yıl sonra Kelbecer’de

25 Kasım 2020
Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan liderlerinin 9 Kasım’da imzaladığı anlaşmaya uygun olarak Kelbecer'in kontrolü 27 yıl sonra bu gece yarısı Azerbaycan'a geçti.Ermeni ordusunun son askeri birliklerinin bölgeden çekilmesiyle Azerbaycan ord..
Gündem

Rus askerlerinin Dağlık Karabağ’a sevkiyatı tamamlandı

21 Kasım 2020
Şoygu, Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yapılan toplantıda Dağlık Karabağ’daki duruma ilişkin bilgi verdi. Rus askerlerinin bölgeye konuşlanması işlemlerinin tamamlandığını ve ..
Dünya

Ermenistan Savunma Bakanlığı’nda istifa

13 Kasım 2020
Hovhannisyan, Facebook’tan yaptığı açıklamada, “Bu savaş sırasında savaşımı dördüncü alan olan ‘bilgi alanı’nda yürüttüm. Nasıl yaptığım, zaman ve profesyonel araştırmacılar tarafından değerlendirilecektir” diye belirtti.“KAZANA..
Dünya

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki çatışmalar durdu

11 Kasım 2020
Dağlık Karabağ'daki duruma ilişkin basın toplantısı düzenleyen Rusya Genelkurmay Başkanlığı'ndan Sergey Rudskoy, "Şu an itibarıyla her iki taraf da askeri faaliyetlere son verdi” dedi. Sergey, "Azerbaycan ve Erme..
Dünya

Fransa Dışişleri’nden Karabağ açıklaması

11 Kasım 2020
Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Dağlık Karabağ bölgesinde savaşın sonlandırılmasına ilişkin Rusya'nın arabuluculuğuyla Azerbaycan ve Ermenistan arasında yapılan anlaşma hakkında açıklamalarda bulundu.Le Drian, açıklamasında ..
Dünya

Putin’den ‘Dağlık Karabağ’ açıklaması

10 Kasım 2020
Şangay İşbirliği Örgütü (ŞİÖ) liderlerinin videokonferans yöntemiyle gerçekleştirdiği zirvenin açılışında konuşan Putin, Azerbaycan ve Ermenistan liderleriyle Dağlık Karabağ'da çözüm için imzaladıkları ateşkes metnine değindi.Sputnik'te..
Dünya

Aliyev: 16 yerleşim yeri daha kontrol altına alındı

7 Kasım 2020
Twitter hesabından açıklama yapan Aliyev, Azerbaycan ordusunun Dağlık Karabağ'da devam eden çatışmalarda Füzuli, Cebrail, Kubatlı, Zengilan, Hocalı ve Hocavend bölgelerinde 16 yerleşimin işgalden kurtardığını belirtti.Açıklamada, “Muzaf..
Dünya

Azerbaycan: Ermeni askeri konvoyu imha edildi

6 Kasım 2020
Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Ağdere-Papravend güzergahında hareket eden bir kumandan aracı, bir irtibat aracı, askeri ve mühimmat taşıyan iki adet KamAz tipi kamyon ve top taşıyan 3 adet Ural tipi kamyon tamamen im..
Dünya

Aliyev: Dağlık Karabağ’daki savaşı durdurmaya hazırız

4 Kasım 2020
İtalya’daki La Repubblica gazetesine konuşan Aliyev, “Savaş ne kadar hızlı biterse o kadar iyi. Birçok kez söyledim, bir kez daha tekrar edebilirim… Ermenistan Başbakanı (Nikol Paşinyan) kalan diğer topraklardan ayrılma sorumluluğunu üstlen..