DİSK etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Gündem

ODTÜ Vişnelik Tesisleri’nde başlayan grev sonlandı

7 Ağustos 2020
DİSK'e  Dev Turizm İş ile ODTÜ Mezunları Derneği arasında yürütülen TİS sonuç çıkmaması üzerine greve çıkan ODTÜ Vişnelik Sosyal Tesisleri çalışanları bugün grevlerini sonlandırdı.Dev Turizm İş, yaptığı yazılı açıklamada, TİS sürecinin ..
Gündem

Türkiye’de işçilerin yüzde 13.7’si sendikalı

30 Temmuz 2020
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Resmi Gazete'de yayımlanan sendikalı işçilere yönelik Tebliğe göre, Türkiye'de 14 milyon 251 bin 655 işçiden, 1 milyon 946 bin 165'inin sendikalı olarak çalışıyor.Düny..
Gündem

İstihdam paketi komisyondan geçti

18 Temmuz 2020
AKP hükümetinin ‘işgücü piyasasında normalleşme sürecini hızlandıracağı’ iddiasıyla Meclis’e getirdiği mini istihdam paketi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Teklif yasalaşırsa Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla yüz binlerce i..
Sağlık

İzmir’de 1 milyon yolcu risk altında

17 Temmuz 2020
İzmir Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce yolcuyu taşıyan otobüs işletmesi ESHOT şirketinde çalışan şoförlerin koronavirüs riski altında olduğu gerekçesiyle test yapılmasını istedi. ESHOT Genel Müdürlüğü ve Büyükşehir Belediyesi Halk Sa..
Gündem

Türk-İş ve DİSK’den ‘kıdeme’ karşı açıklama!

29 Haziran 2020
İşçi, hükümetin kıdem tazminatını fona dönüştürme girişimi karşısında bugün yurt genelinde eylemlere başlıyor. Türk-İş ve DİSK, 81 ilde açıklama yapacak. Fabrikalarda etkinlikler gerçekleştirilecek. Türk-İş, 1.5 milyon el ilanı dağıtacak. ..
Gündem

Cumhurbaşkanlıkta kıdem tazminatıyla ilgili kritik görüşme

18 Haziran 2020
Hükümetin kıdem tazminatını fona dönüştürüp Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi’nin (TES) parçası yapma girişimi devam ederken Cumhurbaşkanlığı’nda kritik bir görüşme gerçekleşti.İşçi ve işveren tarafı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile g..
Gündem

Ortak açıklama: Hukuksuzluğa alışmayacağız

9 Haziran 2020
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ve Türk Tabipleri Birliği (TTB), iktidarın son..
Gündem

Emekli-Sen: Ülkenin kamburu değiliz!

4 Haziran 2020
Salgına karşı önlemler kapsamında 65 yaş üstünün sokağa çıkmasına kısıtlama devam ediyor. DİSK Emekli-Sen Genel Sekreteri Fikri Kalender, 65 yaş üzerinin 21 Mart’tan bu yana alınan önlemlere uyduğunu, aradan yaklaşık 75 gün geçtiğini, iktid..
Gündem

Taksim’e çelenk bırakmak isteyen DİSK yöneticileri gözaltına alındı

1 Mayıs 2020
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında kararlaştırılan sokağa çıkma kısıtlamasında girildi. Taksim Meydanı da 1 Mayıs tedbirleri kapsamında araç trafiğine kapatıldı.Taksim Meydanı'na çelenk bırakmak i..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika