Diyarbakır etiketine sahip içerikler sıralanmıştır.
Sağlık

Diyarbakır’da Pandemi hastanesi tam mesaide

6 Ağustos 2020
Korona virüs vaka sayılarının her geçen gün arttığı Diyarbakır’da, 2 pandemi hastanesinden biri olan 273 oda ve 546 yataklı Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin neredeyse tüm odaların ışıkları yanıyor. Böylece hastanenin gece fot..
Gündemde Son Dakika

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Kurban Kesim Yerlerine Sıkı Denetim

2 Ağustos 2020
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri kurban kesim yerlerini denetledi.Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, insan, hayvan ve çevre sağlığı için kurban kesim noktalarında denetim gerçekleştirdi. Ha..
Kültür Sanat

PTT emekçileri Ankara’ya yürüyor

22 Temmuz 2020
Haber- Sen Genel Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan Sendika Genel TİS ve Hukuk Sekreteri Yaşar Polat, Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle kamuda başlayan uzaktan ve dönüşümlü çalışmadan PTT emekçilerinin kapsam dışı bırakıldığın..
Gündem

Kurban bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı?

14 Temmuz 2020
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara, Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programında koronavirüs salgının seyrine ilişkin açıklamalarda bulundu.Kara, Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olup olmayacağına ilişkin olarak yapt..
Sağlık

Son 24 saatin koronavirüs verileri açıklandı

12 Temmuz 2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 19 vatandaşın daha yaşamını yitirdiğini açıkladı. Bakan Koca, ayrıca yaptığı açıklamada bin 12 yeni vakanın tespit edildiği bilgisini verdi. Koronavirüs nedeniyle 5 bin 363 kişi..
Sağlık

Diyarbakır’da 32 dairelik apartman karantinaya alındı

12 Temmuz 2020
Merkez Bağlar ilçesi Mevlana Halit Mahallesi'ndeki 453'üncü Sokak'ta bulunan Dilan Apartmanı'nda oturan 2'si yetişkin 5 kişilik aile, yüksek ateş ve nefes darlığı şikayetleriyle hastaneye başvurdu. ..
Sağlık

‘Her gün 2-3 hasta kaybediyoruz’

10 Temmuz 2020
Gazete Duvar'dan Vecdi Erbay'a konuşan Diyarbakır Tabip Odası Başkanı Mehmet Şerif Demir, şehirdeki koronavirüs hasta sayısındaki artışın nedenlerini açıkladı.Demir, "1 Haziran sonrası başlayan ve normalleşme süreci olarak adlandırılan,..
Sağlık

Son 24 saatin koronavirüs verileri açıklandı

5 Temmuz 2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de koronavirüs nedeniyle 19 yurttaşın daha yaşamını yitirdiğini açıkladı. Bakan Koca, ayrıca yaptığı açıklamada bin 148 yeni vakanın tespit edildiği bilgisini verdi. Koronavirüs nedeniyle 5 bin 225 kişi..
Yurt Haber

17 yaşındaki genç YKS’ye girdikten sonra intihar etti!

30 Haziran 2020
Diyarbakır'ın Kulp ilçesinde yaşayan Ömer A., YKS'nin ikinci oturumu olan AYT’ye katıldıktan sonra evine döndü. Mahallede arkadaşlarıyla karşılaşan, Ömer A., yorgun olduğunu ve eve gideceğini söyledi.Polis ekipleri Ömer'in cansı..
Gündem

YKS’den çıkan aday Kovid-19 şüphesiyle hastaneye götürüldü

28 Haziran 2020
Merkez Yenişehir ilçesinde F.K., Diyarbakır Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu'nda YKS'nin ikinci oturumu olan AYT'ye girdi. Sınav sonrası sınıftan çıkan F.K.'nin öksürük ve yüksek ateş şikayetleri üzerine okula ko..
Sağlık

‘Türk ışını tedavisi’ ilk kez uygulandı

26 Haziran 2020
Türk bilim insanlarının koronavirüs salgınına karşı geliştirdiği 'sensitif derin ultraviyole ve lazer tedavisi' (Türk Işını) ilk defa kullanıldı.Diyarbakır'da koronavirüs tedavisi gören bir hastaya uygulanan tedavi yöntemi başarıyla son..
Yurt Haber

Diyarbakır’daki çocuklardan ‘Köyde Kal Spor Yap’ projesi

21 Haziran 2020
Diyarbakır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Diyarbakır Yurdum Gençlik ve Spor Kulübü Derneği iş birliğinde gerçekleştirilen proje için 20 köy seçildi. Pandemi sürecinde çocukları sporla tanıştırmak amacıyla hayata geçirilen Köyde Kal Spor Y..
Sağlık

Fahrettin Koca son 24 saatin verilerini açıkladı

20 Haziran 2020
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıkladığı güncel tabloya göre koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı 22 kişi artarak 4 bin 927'ye ulaştı.Bugün tespit edilen bin 248 yeni vakayla birlikte Türkiye'de enfekte olanların sayısı..
Yurt Haber

Kaza kurşunuyla felç kalan 16 yaşındaki genç kız, destek bekliyor

20 Haziran 2020
Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşayan 16 yaşındaki Senem Özgezici, 5 yaşında bir kaza kurşunuyla yaralanıp, 11 senedir yarı felçli olarak yaşamını sürdürüyor. Ayağa kalkıp yürümek isteyen Senem, maddi imkansızlıklar yüzünden ailesinin tedavi ..
Spor

Kayyım Amedspor’a yapılan yardımı geri istedi

14 Haziran 2020
Diyarbakır Yenişehir İlçe Belediyesi Meclisi, 5 Ağustos 2019’da 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun “Sporu teşvik etmek amacıyla gençlere spor malzemesi verir, amatör spor kulüplerine ayni ve nakdî yardım yapar ve gerekli desteği sağlar, her tü..
Sağlık

Diyarbakır için kritik koronavirüs uyarısı

9 Haziran 2020
Dicle Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Covid-19 Yoğun Bakım Koordinatörü Prof. Dr. Recep Tekin, "Diyarbakır'da artan koronavirüs vaka sayılarına baktığımızda ikinci dalgaya yakın b..
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan şehitler için taziye

30 Mayıs 2020
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında, "Diyarbakır’da silahlı saldırı sonucu şehit olan polis memurumuz Atakan Arslan ile Hakkâri’de çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Uğur Bora ve Piyade Er M..
Gündem

24 ilde uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

11 Mayıs 2020
8 Mayıs saat 24.00 ile 10 Mayıs saat 24.00 arasında büyükşehir statüsündeki Adana, Ankara, Balıkesir, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Eskişehir, Antep, İstanbul, İzmir, Maraş, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Mardin, Ordu, Sakarya, Samsun, Urfa..

Yazar Gündemleri

Ali Murat İRAT

İnsan insanın yarasıdır

Enver AYSEVER

Hangi Diyanet, hangi laiklik?

Gündemde Son Dakika